بیوگرافی آرمین سهرابیان

آرمین سهرابیان متولد 4 مرداد 1374 در شهر گرگان می باشد که در پست مدافع میانی برای تیم های استقلال تهران در لیگ برتر خلیج فارس بازی می کند. سهرابیان فارغ التحصیل لیسانس تربیت بدنی با 181 سانتی متر قد در پست مدافع میانی حضور دارد. در ادامه سایت ورزشی به بیوگرافی آرمین سهرابیان می پردازیم.

 

چکیده ای از بیوگرافی آرمین سهرابیان

نام اصلی : آرمین سهرابیان
متولد : 4 مرداد 1374 گرگان
زمینه فعالیت : ورزش فوتبال
پیشه : فوتبالیست
مدرک تحصیلی : لیسانس تربیت بدنی
سالهای فعالیت : 1385 تاکنون
قد آرمین سهرابیان : 181 سانتیمتر

بیوگرافی آرمین سهرابیان

خانواده و اصالت

آرمین در خانواده سهرابیان در روستای سرکلاته خرابشهر بندرگز گلستان بدنیا آمده است.

 

شروع فوتبال

او به طور جدی فعالیت ورزشی خود را از سن 11 سالگی در تیم شموشک گلستان زیر نظر عیسی ساور سلفی شروع نمود.

 

ورود به تیم ملی

سهرابیان در سن 12 سالگی به عضویت تیم ملی نونهالان درآمد و در سن 14 سالگی از شموشک خداحافظی کرد و به تیم ملی نوجوانان وارد شد. آرمین 10 باز یرسمی برای تیم ملی جوانان ایران انجام داد و توانست 2 گل به ثمر برساند.

بیوگرافی آرمین سهرابیان

حضور در سپاهان اصفهان

بعد از عملکرد درخشان در تیم ملی، در سال 1389 وقتی 15 سال سن داشت جذب آکادمی سپاهان شد و به مدت 4 سال در مقاطع مختلف حضور داشت. او از سال 93 که 19 ساله بود توانست به بزرگسالان سپاهان راه یپدا کند و بازی در لیگ برتر را تجربه کرده و در اولین سال قهرمانی را با این تیم در لیگ برتر بدست آورد.

 

قرارداد با استقلال

آرمین در 7 تیرماه 1396 با قرارداد 2 ساله به استقلال تهران پیوست و در اولین سال حضور با این تیم در سال 1397 در جام حذفی به قهرمانی رسید. اوج عملکرد درخشان او در مسابقه استقلال و ذوب آهن در لیگ قهرمانان آسیا بود که در صحنه برخوردش با مدافع ذوب آهن در محوطه جریمه توانست پنالتی بگیرد. با گل شدن این پنالتی توسط مامه تیام این تیم به مرحله بعد صعود کرد.

بیوگرافی آرمین سهرابیان

خاطره تلخ برخورد شدید با پادوانی

در اسفند ماه 1396 در برخورد غیر عمدی و فوتبالی سهرابیان و لئاندرو پادوانی سلین در زمین مسابقه تیم های استقلال و فولاد باعث مصدومیت شدید این بازیکن برزیلی شد. به طوری که شدت مصدومیت آنقدر زیاد بود که باعث جابه جایی مهره ها از ناحیه گردن این بازیکن شد و فلج و بر روی ویلچر قرار گرفت و دیگر امکان بازی پیدا نکرد. او از این حادثه و اتفاق به عنوان تلخ ترین مورد در دوران فوتبالی اش نام می برد.

 

دعوت به تیم ملی

او در تاریخ 11 شهریور ماه 1397 برای اولین بار توسط کارلوس کی روش به تیم ملی ایران دعوت شد.

بیوگرافی آرمین سهرابیان

اخراج از استقلال!

در تیر ماه 1398 بعد از حضور آندره آ استراماچونی در استقلال، سهرابیان به همراه 4 بازیکن دیگر مورد پسند این سرمربی ایتالیایی قرار نگرفت و مجبور به فسخ قرارداد شد. او بعد از جدایی به تیم سایپا رفت و در 29 بازی توانست سه گل بزند.

 

مربیانش در تیم های پایه

مربیانم در استان گلستان ؛ آقای عیسی ساورسفلی و علی قاسمعلی بودند و مربی تیم های پایه اصفهانم آقای رسول ظفریان برایم زحمات زیادی کشیدند.

بیوگرافی آرمین سهرابیان

الگوهای داخلی و خارجی

در ایران الگویم از لحاظ اخلاقی و رفتاری و فوتبالی پدرم است و در بین خارجی ها نیز کریستیانو رونالدو را واقعا دوست دارم و مربی مورد علاقه ام نیز یحیی گل محمدی است.

 

توانایی بازی در دو پست

دو پسته بازی کردن در فوتبال برایم فاکتور خوبی است و می توانم دفاع وسط و دفاع چپ بازی کنم و این موضوع بستگی به نظر سرمربی دارد. اما خودم دوست دارم دفاع وسط بازی کنم و در این پست بنظرم بهترم.

بیوگرافی آرمین سهرابیان

وضعیت ازدواج و همسر آرمین سهرابیان

سهرابیان هنوز مجرد است. خودش می گوید فکر می کنم باید پخته تر شوم و هنوز واسم ازدواج زود است.

 

بدترین و تلخ ترین خاطره فوتبالی:

داستان پادوانی واقعا بدترین بخش زندگی من است ، هر وقت حال پادو خوب شود حال من هم خوب می شود او دوست خوبی برایم است و این اتفاق ناخواسته شد. من خودم را هیچ وقت نمی بخشم ، انشالله زودتر حالش خوب بشود.

بیوگرافی آرمین سهرابیان

مغرور نیستم

درسته میگند مردادی ها مغرورند اما من اصلا اینطور نیستم ، از موفقیت هایم ذوق می کنم اما سعی کردم رفتارم همیشه درست باشد و با شخصیت باشم.

 

تشکر از خانواده

از پدر و مادرم که سختی ها رو به جون خریدن و حتی بخاطر من به اصفهان مهاجرت کردند و همیشه پشتیبانم بودن تشکر می کنم.

بیوگرافی آرمین سهرابیان

توانایی بازی در دو پست

دو پسته بودن برای فوتبالیست فاکتور خوب محسوب می شود ، من می توانم دفاع وسط و دفاع چپ بازی کنم اما این موضوع بستگی به نظر سرمربی دارد. اما خودم دوست دارم دفاع وسط بازی کنم و در این پست بنظرم بهترم.

 

عملکرد باشگاهی

سپاهان

آرمین سهرابیان محصول آکادمی باشگاه سپاهان است او در سال ۲۰۱۱ فوتبال را ازتیم جوانان سپاهان آغاز نمود و در سال ۲۰۱۴ به تیم بزرگسالان راه یافت او با سپاهان قهرمان لیگ برتر ۹۴–۱۳۹۳ شد.

بیوگرافی آرمین سهرابیان

استقلال

وی در تاریخ چهارشنبه – ۷ تیر ۱۳۹۶ با عقد قراردادی دو ساله به استقلال تهران پیوست او پس از چند هفته نیمکت‌نشینی نخستین بازی خود را برای استقلال مقابل پارس جنوبی جم در پست تخصصی خودش مدافع چپ در فصل۱۳۹۶–۱۳۹۷ انجام داد. در مسابقه استقلال و فولاد خوزستان در برخوردی بین او و پادوانی مدافع استقلال، باعث مصدومیت او شد سهرابیان در همان مسابقه به‌جای او در دفاع وسط قرار گرفت او توانست توانایی‌های خود در این پست را نیز نشان دهد او پس از آن در برخی از بازی‌ها به عنوان دفاع وسط به میدان رفت. آرمین سهرابیان در نخستین سالی که در استقلال حضور داشت توانست به مقام قهرمانی جام حذفی فوتبال ایران ۹۷–۹۶ برسد.

اوج درخشش سهرابیان در مسابقه استقلال و ذوب آهن در لیگ قهرمانان آسیا بود برخوردی بین او و مدافع تیم ذوب آهن در محوطه جریمه رخ داد داور برای استقلال پنالتی گرفت و مامه بابا تیام توانست آن را گل کند. این بازیکن تأثیرگذار در صعود استقلال بود. وی در پایان فصل ۲۰۱۸–۲۰۱۹ و پس از دو فصل حضور در استقلال و انجام ۳۸ بازی از این تیم جدا شد.

 

سایپا

آرمین سهرابیان در تاریخ ۳۱ تیر ۱۳۹۸ با قراردادی یک ساله سایپا پیوست.

 

گل گهر سیرجان

پس از یک فصل حضور در سایپا در ۶ مهر ۱۳۹۹ با نظر امیر قلعه نویی به گل‌گهر سیرجان پیوست پس از یک فصل حضور در گل‌گهر یک فصل دیگر قرارداد خودش را با این تیم سیرجانی تمدید کرد و این اتفاق فصل بعد هم برای وی اتفاق افتاد و قراردادش را تمدید کرد و در نهایت ۳ فصل با پیراهن گل‌گهر زیر نظر امیر قلعه نویی به میدان رفت و با گل‌گهر به پیراهن تیم ملی نیز رسید.

بیوگرافی آرمین سهرابیان

بازگشت به استقلال

وی در ۱۱ تیر ۱۴۰۲ با درخواست جواد نکونام با قراردادی دو ساله، پس از ۴ فصل به استقلال بازگشت. وی با وجود مصدومیت و غایب بودن در بعضی بازیها تا پایان نیم فصل لیگ برتر ۰۳–۱۴۰۲ در ۱۰ بازی، موفق شد ۳ گل به ثمر برسونه و یک پاس گل بده.

 

عملکرد ملی

جوانان ایران

آرمین سهرابیان ۱۰ بازی رسمی برای تیم ملی جوانان ایران انجام داده‌است ۲ گل نیز به ثمر رسانده‌است.

ایران

وی در تاریخ ۱۱ شهریور ۱۳۹۷ برای نخستین‌بار توسط کارلوس کی‌روش به تیم ملی ایران دعوت شد. آرمین سهرابیان در دو بازی دوستانه ایران برابر ازبکستان و تیم ملی بولیوی نیمکت‌نشین بود و فرصت بازی کردن پیدا نکرد. او اولین بازی ملی خود را در روز ۸ فروردین ۱۴۰۲ مقابل کنیا انجام داد.

بیوگرافی آرمین سهرابیان

تیم هایی که آرمین سهرابیان در آن بازی کرده

گل گهر سیرجان از سال 1399 (در حال حاضر)
سایپا از سال 1398 تا 1399
استقلال تهران از سال 1395 تا 1398
سپاهان از سال 1393 تا 1395

بیوگرافی آرمین سهرابیان

افتخارات

باشگاهی

سپاهان

قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران ۹۴–۱۳۹۳

استقلال

قهرمانی در جام حذفی فوتبال ایران ۹۷–۱۳۹۶

سایپا

قهرمانی در جام شهدا ۱۳۹۸

فردی

بهترین مدافع میانی سال ۱۴۰۲ با رای کارشناسان در نوروز فوتبالی
بهترین مدافع میانی سال ۱۴۰۲ با رای مردم در نوروز فوتبالی

 

بیوگرافی آرمین سهرابیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *