بیوگرافی محمد ابراهیمی

محمد ابراهیمی بازیکن توانمند فوتبال کشورمان متولد 10 آبان 1363 در شهر کازرون می باشد. ابراهیمی مهاجم باشگاه فوتبال اکسین البرز می باشد. او اولین بار به واسطه کارلوس کی روش به تیم ملی فوتبال دعوت شد. در ادامه سایت ورزشی با بیوگرافی محمد ابراهیمی همراه شوید.

 

 

چکیده ای از بیوگرافی محمد ابراهیمی

نام: محمد ابراهیمی

تاریخ تولد: 10 آبان 1363

محل تولد: شهر کازرون استان فارس

پست: مهاجم

وضعیت تاهل: متاهل

بیوگرافی محمد ابراهیمی

زندگینامه محمد ابراهیمی

محمد ابراهیمی متولد 10 آبان 1365 بازیکن فوتبال ایرانی که هم اکنون بازنشسته شده است. فوتبال رسمی خود را از جوانان شهدای کازرون آغاز کرد. بعد از گذراندن دوران سربازی مورد توجه جمشید غدیری مربی وقت پیام مخابرات شیراز قرار گرفت و به این باشگاه انتقال یافت. بعد از 2 سال حضور با این تیم در لیگ 2 و قهرمانی در این لیگ، موفق به صعود لیگ یک آزادگان شد. با کسب عنوان آقای گلی در گروه 2 لیگ آزادگان مورد توجه تیم تراکتورسازی تبریز قرار گرفت. سپس به این تیم انتقال پیدا کرد و به مدت 7 سال در این باشگاه حضور داشت.

عملکرد و تاثیر فوق العاده اش در تراکتور باعث شد مورد توجه تیم های دیگر در لیگ برتر نیز قرار بگیرد. او در در دو مقطع به تراکتور سازی تبریز رفت که در فصل 1388 تا 1393 در 145 مسابقه توانست 23 گل بزند و سال 1395 تا 1397 در 53 مسابقه توانست شش گل به ثمر برساند. سابقه حضور محمد ابراهیمی در باشگاه تراکتور سازی تبریز به مدت هفت فصل و در دو مقطع زمانی بوده است.

بیوگرافی محمد ابراهیمی

حضور در تیم ملی

ابراهیمی در 8 خرداد 1391 توسط کارلوس کی روش به اردوی تیم ملی دعوت شد و در یک مسابقه دوستانه مقابل آلبانی حضور یافت. دیدار مقابل ازبکستان در چارچوب رقابت های مقدماتی جام جهانی 2014 و دیدار دوستانه مقابل اردن از جمله مسابقات این ملی پوش بود. او در 4 مسابقه ملی حضور پیدا کرد.

 

لقب F14 به محمد ابراهیمی

هواداران محمد ابراهیمی که یکی از محبوبترین بازیکنان تیم ملی است به او لقب اف 14 داده اند. علت کسب چنین عنوانی سرعت بی نظیر او در اجرای تکنیک های فردی است. او اولین بار در سال 1391 توسط کارلوس کی روش به تیم ملی فوتبال ایران دعوت شد.

بیوگرافی محمد ابراهیمی

لقب آقای گلی محمد ابراهیمی

زمانی که محمد ابراهیمی لقب آقای گلی می گیرد در گروه دوی لیگ آزادگان مورد توجه سر مربی تیم تراکتور سازی تبریز واقع می شود و به این تیم منتقل می شود. سپس به واسطه همین تیم به تیم ملی راه می یابد. همین کسب موفقیت ها و افتخار آفرینی های او برای تیم تراکتور باعث ایجاد یک علاقه دو طرفه او با مردم آنجا شده است.

 

ارتباط صمیمانه دو طرف با هواداران

بازی بسیار با وجدان و مخصانه ابراهیمی برای تیم تراکتور سبب شد تا هوادارن و مردم آذربایجان او را مورد تحسین و ستایش قرار دهند و از او به عنوان یک بازیکن باغیرت یاد کنند.

او در زمان تمدید قرار داد با تراکتور در سال 1391 می گوید: زمانی که فهمیدم خیلی ها به تیم تراکتور و حضور من در این تیم حسادت و دشمنی می کنند و منتظر بودند تا من از این تیم جدا شوم با شنیدن این شایعات بسیار عذاب وجدان گرفتم و تصمیم گرفتم به خاطر مردم آذربایجان و طرفداران پرشور این تیم قرار دادم را تمدید کنم و این تیم را ترک نکنم.

بیوگرافی محمد ابراهیمی

مردم تبریز به گردن من حق دارند. زمانی که وضعیت سرمربی این تیم نا مشخص بود من این کار را انجام دادم تا یک مشت محکم در دهان دشمنان باشد و امیدوارم در سه جبهه لیگ برتر و جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا برای مردم تبریز افتخار آفرینی کنم.

ابراهیمی عشق و علاقه خاصی به مردم آذربایجان نشان داده و رابطه بسیار صمیمانه ای با هواداران تیمش دارد. او برای نشان دادن این حس علاقه و همبستگی اش با مردم آذربایجان و هواداران آذری اش رقص آذری را یاد گرفت و بعد از هر بار گل زدن با اجرای این رقص به شادی می پردازد.

 

محمد ابراهیمی در دوران فوتبالی

اولین دوره حضور محمد ابراهیمی در جمع پرشور هوادارانش به مدت پنج فصل طول کشید. در این پنج فصل او موفق شد در 150 بازی برای تیم تراکتور حضور داشته باشد و در این بازی ها موفق شد 32 گل به ثمر برساند. به خاطر موفقیتش و به ثمر رساندن تعداد گل های زیادش مورد توجه و محبوبیت قرار گرفت و به یکی از دوست داشتنی ترین بازیکنان تی تی ها تبدیل شد و در همین جا بود که هوادارانش به او لقب اف 14 دادند.

بیوگرافی محمد ابراهیمی

او بعد از پنج فصل حضور موفقیت آمیز در تیم تراکتور سازی در سال 1393 به یکی دیگر از تیم های معروف تبریز یعنی گسترش فولاد راه یافت. او در این تیم آبی و سفید پوشان نیز موفق به افتخار آفرینی شد و با همان روند پیشین به گل زنی ادامه داد و توانست در 42 بازی 13 گل به ثمر برساند. ابراهیمی مجددا و بعد از دو سال دوری از تیم تراکتور در سال 95 به این تیم برگشت و تا سال 97 در این تیم به بازی ادامه داد. البته حضور مجدد او در تیم تراکتور مانند قبل بسیار پر ثمر نبود و توانست در طول مدت دو فصل تنها 6 گل به ثمر برساند.

 

افتخار آفرینی های محمد ابراهیمی

تقریبا تمام افتخارات به دست آمده توسط محمد ابراهیمی به واسطه حضورش در تیم تراکتور سازی تبریز بوده است. از جمله این افتخار آفرینی ها در این باشگاه مقام قهرمانی در جام حذفی فوتبال ایران در سال 1393 و همچنین دو نائب قهرمانی در فصل های 90-91 و 91-92 بوده است.

ابراهیمی در سال 97 و برای مدت یک نیم فصل به تیم گل ریحان البرز ملحق شد. او در این تیم در 13 بازی حضور داشت و موفق شد 5 گل به ثمر برساند. محمد ابراهیمی در تیم سپاهان اصفهان نیز حضور داشت. او در نیم فصل دوم 97-98 به این تیم معروف پیوست اما در این تیم درخشش و موفقیت پیشین را نداشت و به علت مصدومیت های پی در پی توان گل زنی و افتخار آفرینی از او گرفته شد. ابراهیمی پس از حضور ناموفقش در تیم سپاهان به تیم پارس جنوبی جم پیوست و تا الان در این تیم حضور دارد.

بیوگرافی محمد ابراهیمی

بازی های محمد ابراهیمی

لیگ برتر 94-93
تعداد بازی: 28
مجموع دقایق بازی: 2681
گل‌های زده: 11
گل به خودی‌ها: 0
کارت‌های زرد: 1
کارت‌های قرمز: 0

بیوگرافی محمد ابراهیمی

باشگاه‌ها:

جوانان شهدای کازرون
پیام مخابرات شیراز
تراکتورسازی
گسترش فولاد تبریز
رده ملی:
تیم ملی بزرگسالان ایران

تیم های محمد ابراهیمی

افتخارات

باشگاهی

نائب قهرمانی لیگ برتر فوتبال ایران ۹۱-۹۰ به همراه باشگاه تراکتورسازی تبریز
نائب قهرمانی لیگ برتر فوتبال ایران ۹۲–۱۳۹۱ به همراه باشگاه تراکتورسازی تبریز
قهرمانی جام حذفی در سال ۱۳۹۳ همراه با تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز
نایب قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران ۹۸–۱۳۹۷ به همراه تیم سپاهان اصفهان

فردی

کسب عنوان آقای گل گروه دوم مسابقات لیگ آزادگان در سال ۸۷ به همراه تیم پیام مخابرات شیراز

 بیوگرافی محمد ابراهیمی

خانواده و ازدواج:

او متاهل و ازدواج کرده است و صاحب یک فرزند می باشد.

 

بیوگرافی محمد ابراهیمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *