بیوگرافی آیمریک لاپورته

بیوگرافی آیمریک لاپورته : آیمریک لاپورته: از باشگاه اتلتیک تا دیوار دفاعی منچسترسیتی. آیمریک لاپورت متولد 27 می 1994 در آژن فرانسه، یک فوتبالیست حرفه ای است که در حال حاضر به عنوان مدافع میانی برای باشگاه فوتبال منچستر سیتی در لیگ برتر انگلیس (EPL) بازی می کند. این پست وبلاگ نگاهی دقیق تر به سفر لاپورته از روزهای اولیه فوتبالش تا تبدیل شدن به یکی از بهترین مدافعان جهان خواهد داشت.

اوایل زندگی و حرفه:

لاپورت در آگن فرانسه بزرگ شد و فوتبال را در سنین جوانی آغاز کرد. او در سن شش سالگی به آکادمی جوانان Aviron Bayonnais FC پیوست و هشت سال را در آنجا گذراند. او بعداً به تیم جوانان اتلتیک بیلبائو در اسپانیا نقل مکان کرد و در آنجا به سرعت نامی برای خود دست و پا کرد و در رده‌های سیستم جوانان باشگاه پیشرفت کرد.

بیوگرافی آیمریک لاپورته
بیوگرافی آیمریک لاپورته

ظهور به شهرت:

لاپورته در سال 2012 اولین بازی خود را برای تیم بزرگسالان اتلتیک بیلبائو انجام داد و به سرعت خود را به عنوان یکی از بهترین مدافعان جوان اسپانیا معرفی کرد. او به باشگاه کمک کرد تا در فصل 13-2012 به فینال لیگ اروپا برسد و همچنین در قهرمانی آنها در کوپا دل ری در سال 2015 نقش بسزایی داشت. در فصل 18-2017، لاپورته یکی از بازیکنان کلیدی بیلبائو بود و 35 بازی در تمامی رقابت ها انجام داد.

انتقال به منچسترسیتی:

در ژانویه 2018، منچسترسیتی لاپورته را از اتلتیک بیلبائو با مبلغ رکورد 57 میلیون پوندی در آن زمان به خدمت گرفت و او را به گران قیمت ترین مدافع تاریخ منچسترسیتی تبدیل کرد. از زمان پیوستن به سیتی، لاپورته به بخش مهمی از دفاع آنها تبدیل شده است و به باشگاه کمک می کند تا عنوان قهرمانی EPL را در فصل 19-2018 کسب کند. عملکرد چشمگیر لاپورته باعث شد او در تیم منتخب سال 2018-2019 جای بگیرد.

تیم ملی فرانسه

آیمریک لاپورته که در ابتدا نماینده فرانسه در سطح جوانان بود، برای اولین بار در سال 2019 به تیم بزرگسالان دعوت شد. اولین بازی او برای فرانسه در یک مسابقه مقدماتی قهرمانی اروپا در برابر مولداوی بود، جایی که او 90 دقیقه کامل بازی کرد. از آن زمان، لاپورت بخشی از تیم فرانسه برای مسابقات بزرگ، از جمله یورو 2020 بوده است.

بیوگرافی آیمریک لاپورته
بیوگرافی آیمریک لاپورته

سبک بازی:

لاپورته به خاطر توانایی های عالی در بازی با توپ، مهار و تکل هایش شناخته می شود. او در مالکیت توپ راحت است و خواندن او از بازی استثنایی است. لاپورته سرعت خوبی دارد، پاسور عالی توپ است و می تواند حملات را از عقب شروع کند. او همچنین در هوا قوی است و درصد موفقیت تکل خوبی دارد.

شغل بین المللی:

لاپورت نماینده فرانسه در سطوح زیر 17، 18 و زیر 21 سال بود اما هرگز به تیم ملی بزرگسالان دعوت نشد. در سال 2020، او وفاداری بین المللی خود را به اسپانیا تغییر داد و اولین بازی خود را برای لاروخا در یک بازی دوستانه مقابل پرتغال انجام داد.

نتیجه:

سفر آیمریک لاپورته برای تبدیل شدن به یکی از بهترین مدافعان میانی جهان الهام بخش است. او از روزهای حضورش در آکادمی جوانان آویرون بایونیس FC راه طولانی را پیمود. و ثابت کرد که برای اتلتیک بیلبائو و منچسترسیتی یک دارایی بزرگ است. لاپورته با توجه به سن و سالی که در کنار خود دارد، بدون شک در سال های آینده به حضور برجسته در دنیای فوتبال ادامه خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *