بیوگرافی سید جلال حسینی

سید جلال حسینی متولد 14 بهمن 1360 در بندرانزلی استان گیلان می باشد. او یکی از بهترین مدافعان فوتبال کشورمنا است که در 115 مسابقه ملی حضور یافت و سابقه کاپیتانی برای تیم ایران را نیز دارد. سید جلال یکی از پرافتخارترین بازیکنان لیگ برتر خلیج فارس است که سابقه هفت قهرمانی در این مسابقات را در کارنامه دارد و تنها بازیکن تاریخ لیگ برتر است که توانست با سه تیم مختلف قهرمان شود. جلال چهار برادر دارد و برادر کوچکترش نیز فوتبالیست است. این بازیکن متاهل و دارای دو دختر می باشد. در ادامه سایت ورزشی با بیوگرافی سید جلال حسینی همراه شوید.

 

چکیده ای از بیوگرافی سید جلال حسینی

نام: سید جلال

نام خانوادگی: حسینی

تاریخ تولد: 14 بهمن 1360

محل تولد: بندرانزلی

آخرین باشگاه قبل از بازنشستگی: پرسپولیس

شماره پیراهن: 4

پست: مدافع

بیوگرافی سید جلال حسینی

زندگینامه سید جلال حسینی

جلال حسینی متولد 14 بهمن 1360 در شهر زیبای بندرانزلی یکی از برترین بازیکنان تاریخ فوتبال ایران است. سید جلال قبل از بازنشستگی و خداحافظی از دوران حرفه ای فوتبالش برای تیم پرسپولیس بازی می کرد و در تیم ملی نیز حضور فعال داشت. هم اکنون نیز در نیمکت کادر فنی قرمزپوشان پایتخت حضور دارد. ایشان تابحال در تیم های ملوان بندر انزلی، سایپا، سپاهان، پرسپولیس، الاهلی قطر و نفت تهران بازی نموده است. جلال جزو بازیکنان قدرتمند در پست مدافعان بود و سابقه 6 قهرمانی در لیگ برتر ایران را در کارنامه دارد. همچنین او با پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا 2018 نایب قهرمان شد. او در 10 آذر 1397 از بازی های ملی خداحافظی کرد.

 

دوران حرفه ای بازی سید جلال حسینی

حضور در ملوان

وی دوران حرفه ای فوتبال خود را با باشگاه ملوان بندر انزلی سال 2004 آغاز کرد و همچنین در جوانان این باشگاه عضویت داشت و خودش نیز اصلیت اهل این شهر می باشد.

بیوگرافی سید جلال حسینی

بازی برای سایپا

سید در برای سایپا در بازی لیگ قهرمانان آسیا 2008 و تابستان سال 2005 از ملوان به سایپا رفت. در طول فصل 85-1384 احتمال حضورش در پرسپولیس مطرح بود ولی این انتقال میسر نشد و لغو گردید. او ثابت ترین بازیکن باشگاه بود و 28 حضور کامل در ترکیب داشت و یک گل به ثمر رساند.

جلال حسینی در طول فصل 86-1385 با 26 حضور کامل در ترکیب یک گل عملکرد خود را بیشتر نشان داد و همچنین با سایپا قهرمان لیگ شد. بعد توانست عنوان دفاع سال فوتبال ایران را با این تیم بدست آورد. همچنین در بازی های لیگ قهرمانان آسیا برای سایپا بازی کرد. در سال 2007 از سایپا به تیم ملی دعوت شد. در پایان فصل 87-1386 باز هم به عنوان دفاع سال فوتبال ایران دست یافت.

 

سپاهان اصفهان

تابستان 2009 سید جلال با سپاهان اصفهان قرارداد امضاء کرد و سه بار متوالی قهرمانی جام خلیج فارس را با سپاهان زردپوشان بدست آورد.

بیوگرافی سید جلال حسینی

پرسپولیس تهران

جلال با محسن بنگر و حسین ماهینی با امضاء قرارداد یک ساله تا پایان فصل 92-1391 به باشگاه پرسپولیس پیوست. او قرارداد خود را با این باشگاه برای 1 سال در فوریه 2013 تمدید کرد و تا سال 2014 برای پرسپولیس توپ می زد و با تیم سرخ پوشان تهران نایب قهرمان جام حذفی شد. بعد از حضور مداوم در ترکیب پرسپولیس، جلال به عنوان بهترین دفاع سال فوتبال فصل 14-2013 دست یافت.

 

الاهلی قطر

در تاریخ 17 ژوئن 2014 حسینی با امضاء قرارداد 1 ساله به الاهلی قطر در لیگ ستارگان پیوست. او در مه 2015 این تیم را ترک نمود.

بیوگرافی سید جلال حسینی

نفت تهران

او قطر را ترک کرد و در تابستان 2015 به نفت تهران در لیگ برتر خلیج فارس پیوست. در حالی که به طور جدی از استقلالی ها پیشنهاد داشت اما حسینی در نفت عملکرد خوبی داشت و این باشگاه را به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا 2015 رساند. او با مدیران وقت باشگاه نفت تهران تحت عنوان ( نفت طلائیه فعلی) بر سر مسایل مالی اختلافاتی داشت. با این حال سید جلال توانست با نفت عنوان دفاع سال فوتبال ایران را کسب نماید و از نظر سایت نود به عنوان بهترین مدافع انتخاب شد.

 

بازگشت به تیم پرسپولیس

سید جلال در بهار 2016 بعد از چندین روز مذاکره، با باشگاه سابق خودش پرسپولیس قرارداد امضاء کرد. در تاریخ 1395/03/19 رسما به باشگاه فوتبال پرسپولیس بازگشت و با نظر مستقیم برانکو، جلال به عنوان کاپیتان تیم برای فصل 17-2016 اعلام گشت. جلال توانست در ثانیه های پایانی دربی 84 گل دوم پرسپولیس را به ثمر رساند و توانست با باشگاه قرمزپوشان در اولین فصل بعد از بازگشت، قهرمان لیگ برتر و سوپرجام شود.

بیوگرافی سید جلال حسینی

بعد از اتمام فصل، دوباره به عنوان دفاع سال فوتبال ایران دست یافت و همچنین کاندیدای برترین بازیکن لیگ برتر بود. در سال 2017، او قرارداد خودش را تا سال 98 با پرسپولیس تمدید کرد. همینطور وقتی پرسپولیس از حضور وی و محمد انصاری در قلب خط دفاعی بهره می برد، این باشگاه عنوان بهترین خط دفاعی فصل و تاریخ لیگ برتر فوتبال ایران را با تیم دیگر به صورت مشترک و کمترین شکست در طول فصل را کسب نمود. این بازیکن شمالی با عملکرد دفاعی مناسب توانست با پرسپولیس قهرمان لیگ هفدهم شود. همچنین در لیگ قهرمانان آسیا 2018، او زننده گل دوم پرسپولیس در بازی بازگشت این تیم مقابل الجزیره امارات بود که در پایان با صعود پرسپولیس به مرحله یک چهارم نهایی همراه شد.

 

بازی های ملی سید جلال

این بازیکن سال های خوبی را در تیم ملی ایران گذراند و از جمله بازیکنان تاثیرگذار و اصلی بود. سید جلال عضو تیم ملی فوتبال امید ایران بود و در بازی های آسیایی 2006 شرکت نمود. او اولین بازی ملی خود را در فوریه 2007 برای تیم ملی در یک بازی دوستانه در مقابل بلاروس انجام داد. سید جلال در 11 سال حضورش در تیم ملی بزرگسالان ایران در جام ملت های آسیا 2007،2011 و 2015 برای تیم ملی فوتبال ایران بازی کرد. همچنین در جام جهانی 2014 برای تیم ملی مسابقه داد.

بیوگرافی سید جلال حسینی

در جریان مسابقه مرحله مقدماتی جام جهانی فوتبال 2014 آسیایی، سید بیشترین حضور دقیقا را در ترکیب تیم فوتبال ایران با 1440 دقیقه تجربه نمود. او هر 16 مسابقه را به طور کامل حضور داشت. در سال 1395 حسینی به عنوان یکی از 3 مدافع برتر جهان در جریان بازی های مرحله مقدماتی جام جهانی فوتبال 2018 از نگاه مجله معتبر فرانس فوتبال انتخاب شد.

 

حذف سید جلال از تیم ملی توسط کارلوس کی روش

سید حسینی در این سال ها بازیکن ثابت خط دفاع تیم ملی فوتبال ایران بود و بعد از صعود کشورمان به جام جهانی روسیه 2018 همه انتظار این را داشتند که سید جلال باز هم در ترکیب ثابت تیم ملی باشد. اما کی روش سرمربی پرتغالی وقت تیم ملی به دلیل کینه های شخصی نسبت به برانکو سرمربی پرسپولیس، بیشتر بازیکنان پرسپولیس به جز علیرضا بیرانوند و وحید امیری را از تیم ملی کنار گذاشت.

بیوگرافی سید جلال حسینی

بعد از این رفتارهای زشت و بچگانه از طرف سرمربی وقت تیم ملی، اهالی فوتبال و پیشکسوتان حملات زیادی علیه کی روش انجام دادند و برانکو حمایت همه جانبه از کاپیتان تیمش انجام داد. اما در پایان کینه های کی روش بیشتر از این چیزها بود و حسینی را با تمام شایستگی به تیم ملی نبردند، به همین خاطر در 10 آذر 1397 سید جلال بازیکن ارزنده فوتبال کشورمان بعد از سالها تلاش از تیم ملی فوتبال به طور غریبانه با انتشار پیامی خداحافظی کرد و آنطور که شایسته زحماتش بود در زمان خداحافظی از او تجلیل نشد.

 

ازدواج سید جلال حسینی

ازدواج سید جلال حسینی

سید جلال حسینی در دی ماه سال ۱۳۸۸ با یکی از اقوام خود به نام لیلا ریاحی ازدواج کرد، این زوج در ماه آذر سال ۱۳۹۳ صاحب دختری به نام نورا شدند. میلا دختر دومشان هم در بهمن ۱۳۹۴ بدنیا آمد.

سید جلال حسینی

افتخارات سید جلال حسینی

جشن قهرمانی پرسپولیس در لیگ هفدهم؛ حسینی اجازه داد هانی نوروزی( فرزند هادی نوروزی) جام را بالا ببرد.

سید جلال حسینی

باشگاهی

سایپا

لیگ برتر:قهرمان ۸۶–۱۳۸۵

سپاهان

لیگ برتر:قهرمان( ۳ بار):۸۹–۱۳۸۸، ۹۰–۱۳۸۹، ۹۱–۱۳۹۰

پرسپولیس

لیگ برتر:قهرمان( ۴ بار):۹۶–۱۳۹۵، ۹۷–۱۳۹۶، ۹۸–۱۳۹۷ ۹۹–۱۳۹۸/ نایب قهرمان:۹۳–۱۳۹۲

جام حذفی:قهرمان ۹۸–۱۳۹۷/ نایب قهرمان ۹۲–۱۳۹۱

سوپر جام:قهرمان( ۳ بار):۱۳۹۶، ۱۳۹۷، ۱۳۹۸

لیگ قهرمانان آسیا:نایب قهرمان ۲۰۱۸ و ۲۰۲۰

 

ملی

سومی بازی های آسیایی ۲۰۰۶

نایب قهرمانی در مسابقات فوتبال غرب آسیا ۲۰۱۰

سید جلال حسینی( سمت راست) در تمرینات تیم ملی فوتبال ایران

سید جلال حسینی

فردی

برترین های فوتبال ایران

  • دفاع سال فوتبال ایران 86–1385 در تیم سایپا
  • دفاع سال فوتبال ایران 87–1386 در تیم سایپا
  • بهترین مدافع سال فوتبال ایران 95–1394 از نگاه سایت نود در تیم نفت تهران
  • دفاع سال فوتبال ایران 93_1392 در تیم پرسپولیس
  • دفاع سال فوتبال ایران 95–1394 در تیم نفت تهران
  • دفاع سال فوتبال ایران 96–1395 در تیم پرسپولیس تهران
  • دفاع سال فوتبال ایران 97_1396 در تیم پرسپولیس
  • کاندیدای برترین بازیکن لیگ برتر فوتبال ایران در سال 96–1395 در تیم پرسپولیس تهران
  • بهترین مدافع میانی سال نوروز فوتبالی( ۴):۱۳۹۴، ۱۳۹۵، ۱۳۹۶، ۱۳۹۷
  • برترین های آسیا:۲۰۱۱

 

در این نظرسنجی که در تاریخ ۹ فروردین ۱۳۹۹ بعد از چند بار تغيير در آراء به پایان رسید؛ سیدجلال حسینی با کسب ۵۰٪ آراء از بین ۸٫۰۶۴٫۵۳۷ رای کاربران سایت ای اف سی؛ بعنوان بهترین بازیکن ایرانی لیگ قهرمانان آسیا بالاتر از فرهاد مجیدی با ۴۹٪ آرا شناخته شد. سیدمهدی رحمتی، احسان حاج صفی و قاسم حدادی فر هم مجموعاً یک درصد آراء را بخود اختصاص دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *