بیوگرافی تیموئه باکایوکو

بیوگرافی تیموئه باکایوکو : Tiemoué Bakayoko کیست؟ یک بازیکن فوتبال اهل فرانسه است. که در حال حاضر در پست هافبک دفاعی بازی می کند. او نماینده کشورش در هر دو سطح زیر 21 سال و بزرگسالان بوده است. در این پست وبلاگ، در مورد ظهور Tiemoué Bakayoko و سفر او برای تبدیل شدن به یک بازیکن حرفه ای فوتبال بحث خواهیم کرد.

 زندگی اولیه

در 17 آگوست 1994 در پاریس، فرانسه به دنیا آمد. او در سن جوانی فوتبال را برای تیم های باشگاهی محلی خود شروع کرد. باکایوکو در ابتدا یک مهاجم بود، اما ویژگی های بدنی و دفاعی او باعث شد که او برای نقش هافبک دفاعی مناسب باشد.

 شغل حرفه ای

باکایوکو در سال 2013 فوتبال حرفه‌ای خود را در Stade Rennais FC آغاز کرد. او قبل از انتقال به آ اس موناکو فقط یک فصل با این باشگاه بازی کرد. باکایوکو به سرعت خود را به عنوان یک بازیکن کلیدی برای موناکو معرفی کرد و به این تیم کمک کرد تا در فصل 2016-2017 قهرمان لیگ 1 شود.

بیوگرافی تیموئه باکایوکو
بیوگرافی تیموئه باکایوکو

 انتقال به چلسی

پس از عملکرد چشمگیرش با موناکو، تیموئه باکایوکو در ژوئیه 2017 با باشگاه چلسی قرارداد امضا کرد. علیرغم شروع امیدوارکننده، باکایوکو برای انطباق با لیگ برتر تلاش کرد و در اولین فصل خود تا حد زیادی ناسازگار بود. با این حال، او مصمم باقی ماند و توانست فرم خود را در فصل بعد تغییر دهد.

 طلسم وام

پس از انجام تنها یک بازی در لیگ برتر در نیمه اول فصل 2018-2019، باکایوکو برای بقیه فصل به میلان قرض داده شد. او در دوران حضورش در ایتالیا توانست فرم خود را دوباره کشف کند و میلان علاقه مند بود که این انتقال را دائمی کند. با این حال، چلسی تصمیم گرفت باکایوکو را دوباره قرض دهد، این بار به آ اس موناکو که قبلا در آن بازی کرده بود.

نقل و انتقالات حرفه ای و قرضی چلسی

در آگوست 2017، باکایوکو با قراردادی حدود 40 میلیون پوند با چلسی قرارداد امضا کرد و تبدیل به دومین خرید گران قیمت باشگاه در آن زمان شد. با این حال، دوران او در استمفورد بریج با ناهماهنگی و مسائل مربوط به تناسب اندام خدشه دار شد و او برای بازتولید فرمی که در موناکو نشان داده بود تلاش کرد.

برای بازیابی فرم خود، باکایوکو به صورت قرضی به آث میلان و سپس به باشگاه سابقش موناکو فرستاده شد، جایی که او نقشی کلیدی در رقابت های قهرمانی باشگاه داشت. در طول دوره قرضی خود در موناکو، او فرم را دوباره کشف کرد و عملکرد چشمگیر او توجه ناپولی را به خود جلب کرد و او را در سپتامبر 2020 با قراردادی قرضی یک فصل امضا کرد.

 حرفه و دستاوردهای بین المللی

باکایوکو اولین بازی خود را برای تیم زیر 21 سال فرانسه در سال 2015 انجام داد و بخشی از تیمی بود که برنده تورنمنت تولون 2016 شد. او از آن زمان تاکنون یک بازی ملی برای تیم ملی بزرگسالان کسب کرده است که در یک بازی دوستانه مقابل اسپانیا در مارس 2017 به میدان رفت.

علاوه بر کمک به موناکو برای کسب عنوان قهرمانی لیگ 1 در فصل 17-2016، باکایوکو همچنین با این باشگاه قهرمان جام حذفی شده است. عملکرد او در آن فصل جایزه معتبر بهترین بازیکن جوان سال فرانسه را برای او به ارمغان آورد.

بیوگرافی تیموئه باکایوکو
بیوگرافی تیموئه باکایوکو

 بازگشت به آ اس موناکو

باکایوکو برای فصل 2019-2020 به آ اس موناکو بازگشت. او به سرعت فرم خود را بازیافت و به یکی از ثابت ترین بازیکنان تیم تبدیل شد. او 20 بازی برای موناکو انجام داد قبل از اینکه فصل به دلیل همه گیری کووید-19 کوتاه شود.

نتیجه گیری

سفر  برای تبدیل شدن به یک بازیکن حرفه ای فوتبال، سفری سخت و قاطع بوده است. علیرغم اینکه در دوران حرفه ای خود با مشکلات اولیه روبرو شده است، او همیشه موفق شده است به عقب برگردد و به بازیکنی کلیدی برای تیمش تبدیل شود. فیزیک بدنی و توانایی های دفاعی او را به یک دارایی با ارزش در زمین تبدیل می کند و مطمئناً در سال های آینده تأثیر خود را در دنیای فوتبال ادامه خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *