قیمت دورتموند در ترانسفر مارکت

طبق اطلاعات ترانسفر مارکت، تیم فوتبال دورتموند آلمان، با 467 میلیون یورو، پس از بایرن مونیخ، دومین باشگاه برتر بوندسلیگا آلمان است. در این پست از ورزشی، به اطلاعات جالبی درباره‌ی قیمت باشگاه دورتموند در ترانسفر مارکت و حقایقی از بازیکنان این تیم خواهیم پرداخت.

قیمت دورتموند در ترانسفر مارکت

با وجود سلطه‌ی بی‌چون و چرای بایرن مونیخ بر فوتبال آلمان، نمی‌توان از ارزشمندی تیم دورتموند چشم‌پوشی کرد. تیم بوروسیا دورتموند در حال حاضر و در زمان نگارش این مقاله، با 467 میلیون یورو در رده‌ی دوم ارزشمند‌ترین باشگاه آلمان است.

در حال حاضر، و مسلماً به شکل قابل انتظاری، بایرن مونیخ، با ارزش 897 میلیون یورو، ارزشمندترین باشگاه فوتبال آلمان است. پس از دورتموند رده دومی، باشگاه‌های بایر لورکوزن با 446، لایپزیش با 403 و ولفسبورگ با 236 میلیون یورو در جایگاه‌های بعدی قرار دارند.

تیم بوروسیا دورتموند در حال حاضر و در زمان نگارش این مقاله، با 467 میلیون یورو در رده‌ی دوم ارزشمند‌ترین باشگاه آلمان است.
تیم بوروسیا دورتموند در حال حاضر و در زمان نگارش این مقاله، با 467 میلیون یورو در رده‌ی دوم ارزشمند‌ترین باشگاه آلمان است.

ارشمندترین بازیکنان دورتموند

تیم فوتبال بوروسیا دورتموند به بازیکن‌سازی شهرت ویژه‌ای دارد. علاوه بر جذب استعدادها و رشد آنها و کسب درآمد از این راه، استعدادهای بسیار در این تیم توپ می‌زنند. در سال‌های اخیر، نام‌های بزرگی مانند ارلینگ هالند، جود بلینگهام، کریستین پولیشیچ و جیدون سانچو، با مبالغ هنگفتی از این تیم، به باشگاه‌های بزرگ اروپا نقل مکان کرده‌اند.

در حال حاضر، ارزشمندترین مدافعین دورتموند، دو بازیکن مدافع وسط این تیم هستند. نیکو اشلوتربک با 40 میلیون و نیکلاس شوله مدافع سابق بایرن مونیخ با 35 میلیون یورو، با ارزش‌ترین بازیکنان این تیم‌اند.

همچنین یولیان برنت 27 ساله در پست هافبک هجومی و کریم آدیمی وینگر چپ 21 ساله، هر دو با 40 میلیون یورو، دو بازیکن ارزش‌مند این تیم هستند.

کمک دورتموند به باشگاه واینوم وولوز

بوروسیا دورتموند قراردادی با باشگاه فوتبال واینوم وولوز استرالیا امضا کرد تا شریک رسمی توسعه جوانان آنها باشد. این قرارداد دو ساله قرار است با فصل 2023-24 آغاز شود و برنامه های توسعه و مربیگری جوانان و همچنین تبادل فرصت های دانشجویی برای اردوهای فوتبال در آلمان ایجاد شود. تاسیسات واینوم در سال 2022 توسط سیل ویران شد و شریک BVB Wilo – همراه با دولت استرالیا – در تلاش برای بازسازی باشگاه استرالیایی کمک می‌کند.

Pooria
16 اکتبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *