قیمت منچستریونایتد در ترانسفر مارکت

طبق اطلاعات ترانسفر مارکت، چهار باشگاه پس از نقل و انتقالات تابستان اخیر، سد یک میلیارد یورویی را شکسته‌اند. در این پست از ورزشی، قیمت منچستریونایتد در ترانسفر مارکت را بررسی می‌کنیم. پس از هزینه‌های زیاد منچستر یونایتد در پنجره نقل و انتقالاتی تابستان، قیمت این باشگاه چه تغییراتی کرده است؟

قیمت منچستریونایتد در ترانسفر مارکت

جای تعجب نیست که لیگ برتر بسیاری از املاک و مستغلات را در صدر فهرست اشغال کرده است. تقریباً هر باشگاهی در لیگ برتر انگلیس راه خود را در بین 100 تیم برتر از نظر ارزش باشگاه، پیدا کرده است.

به طور کلی باشگاه هایی از 19 لیگ مختلف در سراسر جهان در لیست CIES وجود دارد. فوتبال اروپا با تیم هایی از لالیگای اسپانیا، سری آ ایتالیا، لیگ 1 فرانسه و بوندسلیگای آلمان، در میان سایرین، نمایندگی می شود. این در حالیست که باشگاه‌هایی از لیگ برتر عربستان، لیگ MX مکزیک و سری آ برزیل نیز از مناطق دورتر حضور دارند.

همانطور که توسط CIES بیان شده است، تمام هزینه های انتقال تعهد شده به یورو ارائه می شود و شامل هرگونه افزودنی های قراردادی (صرف نظر از اینکه هنوز راه اندازی شده اند یا نه) و پرداخت هزینه های وام را شامل می شود.

در این پست، پس از ارزیایی این اطلاعات به نتایجی رسیدیم که در ادامه ملاحظه خواهید کرد.

<yoastmark class=

منچستریونایتد در صدر

منچستریونایتد گران‌ترین تیم را در فوتبال جهان در فصل 2023-24 دارد و 1.15 میلیارد یورو برای فهرست تیم اصلی خود هزینه کرده است.

این هزینه‌ها شامل سه مورد از پنج خرید برتر باشگاه در آنتونی ، هری مگوایر و جیدون سانچو ، و همچنین خریدهای گران قیمت دیگری مانند راسموس هوجلوند ، کازمیرو ، برونو فرناندز ، میسون مانت ، آنتونی مارسیال ، لیساندرو مارتینز ، آرون وان بیساکا و آندره اونانا است که همه آنها بیش از 50 میلیون یورو هزینه دارند.

همچنین شایان ذکر است که یونایتد در صدر جدول اخیر CIES از باشگاه‌هایی قرار گرفته است که بیشترین هزینه‌های منفی نقل و انتقالات را در دهه گذشته جمع‌آوری کرده‌اند. منظور از ضرر، فروش بازیکنان با قیمت بیش‌تر از هزینه‌ی جذب آنها در ابتدا است.

تسلط بر لیگ برتر

از جمله منچستریونایتد در جایگاه قطبی، 9 باشگاه از 11 باشگاه برتر فهرست CIES از لیگ برتر می آیند.

تنها باشگاه های غیر لیگ برتری که در بین 11 تیم برتر حضور دارند، پاری سن ژرمن (چهارم) و رئال مادرید (هشتم) هستند. PSG همچنین یکی از چهار باشگاهی است که مرز 1 میلیارد یورو را پشت سر یونایتد، چلسی (دوم) و منچسترسیتی (سوم) پشت سر گذاشته است.

رئال مادرید با هزینه تیمی 708 میلیون یورویی با بازیکنانی مانند نیوکاسل یونایتد (نهم) قابل مقایسه است که دقیقاً پشت سر لوس بلانکوس قرار دارند و 661 میلیون یورو هزینه کرده اند.

آرسنال (پنجم)، تاتنهام هاتسپر (ششم)، لیورپول (هفتم)، وستهام یونایتد (دهم) و استون ویلا (یازدهم) دیگر تیم‌های لیگ برتر در رده 11 تیم برتر هستند. در واقع، 19 باشگاه لیگ برتر در بین 100 باشگاه برتر حضور دارند. تنها تیمی که به تازگی ارتقا یافته است، لوتون تاون است.

در همین حال، لستر سیتی (26)، ساوتهمپتون (34) و نورویچ سیتی (81) با وجود بازی در چمپیونشیپ همچنان در بین 100 تیم برتر قرار دارند. یکی از تنها دو دسته دوم که در لیست CIES در کنار آن حضور دارند. سری B ایتالیا (پارما).

Pooria
16 اکتبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *