برونو فرناندز یا کریستیانو رونالدو: گل والی کدام یک بهتر بود؟

گل برونو فرناندز یا کریستیانو رونالدو: والی منچستریونایتد چه کسی بهتر بود؟ در این پست از ورزشی 2 گل زیبای این دو بازیکن را با هم مقایسه می‌کنیم.

خلاصه

برونو فرناندز و کریستیانو رونالدو در دو سال گذشته گل های والی بسیار مشابهی برای منچستریونایتد به ثمر رسانده اند..

فرناندز پاس گل رونالدو مقابل تاتنهام را در سال 2021 داد.

ضربه فصل 2023/24 فرناندز باعث پیروزی خارج از خانه برنلی شد.

برونو فرناندز یا کریستیانو رونالدو

همه عاشق یک گل والی خوب هستند. این یکی از سخت‌ترین مهارت‌ها در فوتبال است. به همین دلیل است که وقتی یک ضربه مناسب اجرا می‌شود، توجه هواداران را به خود جلب می‌کند.

منچستریونایتد سابقه طولانی در بازیکنانی دارد که می توانند گل های والی های فوق العاده ای به ثمر برسانند که در خاطره ها ماندگار است. یکی از این ضربه ها اخیرا توسط برونو فرناندز در برابر برنلی در لیگ برتر به ثمر رسید.

این بلافاصله با تلاش کریستیانو رونالدو مقابل تاتنهام در فصل 2021/22 زمانی که اوله گونار سولسشر هنوز هدایت این باشگاه را برعهده داشت، مقایسه شد.

در اینجا نگاهی به هر دو گل داریم تا تصمیم بگیریم که کدام یک تاثیرگذارتر بود.

گل والی کریستیانو رونالدو مقابل تاتنهام

با افزایش فشار روی سرمربی سولسشر در آن زمان، منچستریونایتد واقعاً به پیروزی در تاتنهام در اکتبر 2021 نیاز داشت.

خوشبختانه برای شیاطین سرخ، رونالدو با گل زود هنگام، الهام بخش تیمش شد. و بعداً یک پاس گل داد. مارکوس راشفورد و ادینسون کاوانی نیز در لیست گلزنان بودند. اما این گل CR7 بود که این بازی را به یاد ماندنی کرد.

فرناندز که در فاصله 30 یاردی دروازه توپ را در اختیار داشت، توپ را از بالای خط دفاعی تاتنهام به سمت تیرک دورتری که رونالدو قرار داشت ارسال کرد. مهاجم پرتغالی نزدیک به خط شش قدم با توپ برخورد کرد و ضربه والی او به گوشه پایین دروازه رفت.

این یک نمایش عالی از تکنیک بود و منچستریونایتد را به سمت یک برد بسیار مهم هدایت کرد. اگرچه این روند فصل را تغییر نداد. زیرا سولسشر قبل از پایان سال تقویمی کار خود را از دست داد.

والی برونو فرناندز مقابل برنلی
والی برونو فرناندز مقابل برنلی

والی برونو فرناندز مقابل برنلی

فرناندز نیز بازیکنی با مهارت و تکنیک است و این را در برد برنلی نشان داد. او یک گل والی زیبا در آن شب به ثمر رساند.

یونایتد دوباره خود را در شرایط بحران و نیازمند به برد می‌دید. آنها سه بازی متوالی را باخته بودند. اما در مقایسه با برنلی هنوز هم بهتر بودند. تیم کلارتز تنها با یک امتیاز لیگ از چهار بازی قبلی خود به بازی رفت. شیاطین سرخ ممکن است فقط 1-0 پیروز شده باشند. اما این یک پیروزی شایسته و عملکرد بسیار بهتر برای تیم اریک تن هاگ بود.

پاس گل از یک منبع بعید به دست آمد. و یونایتد در تلاش برای ایجاد موقعیت های واضح زیادی بود.

منچستریونایتد برای ایجاد موقعیت های واضح زیادی تلاش می کرد و پاس گل از یک منبع نامحتمل به دست می آمد. جانی ایوانز در 200مین بازی خود برای این باشگاه، یک پاس در عمق دقیقی مانند لوکا مودریچ درست درون نیمه برنلی فرستاد.

فرناندز پشت خط دفاعی برنلی مثل شبح ظاهرا شد. سپس از فاصله 8 یاردی توپ را زد. زاویه پشت دروازه نشان دهنده انحراف فوق العاده پایانی است.

والی برونو فرناندز مقابل برنلی
والی برونو فرناندز مقابل برنلی

کدام گل بهتر بود؟

به نظر ما،گل فرناندز گل زیباتر و بهتری بود. اگرچه تشخیص نقص در هر یک از گل‌ها بسیار سخت است.

فاکتورهای تعیین کننده، پاسی است که از دورتر برای والی فرناندز به دست آمد. یعنی این که او زمان زیادی داشت تا بتواند برای گل آماده شود. او همچنین کمی دورتر از رونالدو بود و به نظر می رسد که ارتباط که ضربه قدری تمیز تر زده شد.

 

Pooria
1 اکتبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *