داور فینال لیگ قهرمانان اروپا مشخص شد | از جام جهانی به چمپیونز لیگ

آقای مارسینیاک، داور فینال لیگ قهرمانان اروپا لقب گرفت. یوفا برای سه فینال دیگر خود نیز داوران را انتخاب کرد. در این پست از ورزشی درباره‌ی داوران انتخاب شده در لیگ قهرمانان اروپا و سایر فینال‌های اروپایی می‌پردازیم.

داور فینال لیگ قهرمانان اروپا و اسیر رقابت‌ها

پس از داوری فینال جام جهانی در ماه دسامبر، شیمون مارسینیاک از لهستان روز دوشنبه برای قضاوت فینال لیگ قهرمانان بین منچسترسیتی و اینترمیلان به میدان می‌رود.

یوفا مارسینیاک را برای انجام یک ماموریت سخت، در 10 ژوئن در استانبول انتخاب کرد. بدین ترتیب این داور بزرگترین فینال‌های فوتبال ملی و باشگاهی را در یک فصل سوت خواهد زد.

این لهستانی 42 ساله به دلیل عملکردش در بازی آرژانتین در جام جهانی مقابل فرانسه در ضربات پنالتی در دوحه قطر مورد تحسین قرار گرفت.

اولین دبل قضاوت فینال جام جهانی و لیگ قهرمانان توسط داور انگلیسی هاوارد وب در سال 2010 انجام شد.

مارسینیاک با هر دو فینالیست لیگ قهرمانان اروپا در دور حذفی برخورد داشته است. پیروزی 4-0 منچسترسیتی مقابل رئال مادرید در نیمه نهایی و تساوی 0-0 اینترمیلان در پورتو در مرحله یک هشتم نهایی.

یوفا برای سه فینال دیگر خود نیز داوران را انتخاب کرد

آنتونی تیلور از انگلیس فینال لیگ اروپا را بین سویا و رم در 31 می در بوداپست مجارستان قضاوت خواهد کرد.

در سن 47 سالگی، کارلوس دل سرو گرانده اسپانیایی اولین فینال اروپایی خود را در دیدار فیورنتینا و وستهام در لیگ کنفرانس اروپا در 7 ژوئن در پراگ بر عهده می گیرد .

شریل فاستر از ولز فینال لیگ قهرمانان زنان بین بارسلونا و ولفسبورگ را که در تاریخ 3 ژوئن در آیندهوون هلند برگزار می شود، قضاوت خواهد کرد. برای آن بازی، همه داوران مسابقه زن هستند به جز ماسیمیلیانو ایراتی، متخصص بررسی ویدئویی از ایتالیا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *