مربی پیشنهادی پپ برای هدایت بارسا

مربی پیشنهادی پپ برای هدایت بارسا. پس از شکست بارسلونا مقابل ویارئال، که باعث شد ژاوی هرناندز استعفای خود را از سمت مدیریتی اعلام کند، باشگاه کاتالانی به دنبال یک رهبر جدید است. خوان لاپورتا، رئیس باشگاه، به دنبال راهنمایی از منابع قابل اعتماد، اخیراً با سرمربی سابق بارسلونا و مربی فعلی منچسترسیتی، پپ گواردیولا، تماس گرفت تا در مورد جانشین ژاوی مشاوره کند. به گفته منابع کاتالونیایی، گواردیولا روبرتو دی زربی را به عنوان کاندیدای ایده آل برای هدایت نیوکمپ در فصل آینده توصیه کرد.

مربی پیشنهادی پپ برای هدایت بارسا

جدایی ژاوی

پس از نمایش بد مقابل ویارئال، ژاوی هرناندز با اعلام استعفای خود دنیای فوتبال را متحیر کرد و جدایی خود از بارسلونا را در پایان فصل تایید کرد. علیرغم نتایج مثبت بعدی، ژاوی همچنان در تصمیم خود برای کناره گیری ثابت قدم است و بارسلونا را به یک سرمربی جدید نیاز دارد.

پپ در کنار دی زربی
پپ در کنار دی زربی

توصیه گواردیولا

خوان لاپورتا با حفظ رابطه دوستانه با پپ گواردیولا، نظر مربی باتجربه را در مورد بهترین جانشین ژاوی جویا شد. به گزارش شبکه تلویزیونی کاتالونیا، گواردیولا از روبرتو دی زربی به عنوان مربی ایده آل برای هدایت بارسلونا در فصل آینده حمایت کرد. گواردیولا سبک بازی مبتنی بر مالکیت و هجومی دی زربی را برجسته کرد. و به طور یکپارچه با فلسفه فوتبال بارسلونا هماهنگ است.

هزینه ی انتقال

در حالی که گواردیولا دی زربی را بهترین گزینه برای بارسلونا می‌داند، یک مانع مهم برای غلبه بر آن وجود دارد. تضمین خدمات دی زربی مستلزم بند فسخ 15 میلیون یورویی او در برایتون است که چالشی مالی برای غول های کاتالونیایی ایجاد می کند. این قیمت گزاف باعث ایجاد ابروها می‌شود. به‌ویژه زمانی که گزینه‌های مربیگری مشهور دیگری را در نظر می‌گیریم که ممکن است بدون چنین تعهد مالی قابل‌توجهی در دسترس باشند.

گزینه های دیگر

علیرغم اینکه دی زربی پیشنهاد اصلی پپ گواردیولا است، تصمیم گیرندگان بارسلونا گزینه های خود را با دقت می سنجند. با توجه به اینکه سایر مربیان حرفه ای و برجسته ای که بدون نیاز به فعال سازی بندهای آزادسازی در دسترس هستند، باشگاه در انتخاب جانشین مناسب برای ژاوی با دوراهی مواجه است.

مربی پیشنهادی پپ برای هدایت بارسا
مربی پیشنهادی پپ برای هدایت بارسا

نتیجه

در حالی که بارسلونا در حال انجام وظیفه چالش برانگیز یافتن جانشین ژاوی هرناندز است. توصیه پپ گواردیولا به روبرتو دی زربی ابعاد جالبی به جستجوی مدیریتی می بخشد. پیامدهای مالی بند آزادسازی دی زربی مانع بزرگی است. و بارسلونا را وادار می کند تا به دقت ارزیابی کند که آیا ویژگی های مربی ایتالیایی این سرمایه گذاری سنگین را توجیه می کند یا خیر. در هفته‌های آینده، دنیای فوتبال مشتاق است ببیند رهبری بارسلونا چگونه به پیشنهاد گواردیولا پاسخ می‌دهد و در نهایت چه کسی سکان هدایت یکی از نمادین‌ترین باشگاه‌های فوتبال جهان را به دست خواهد گرفت.

Hesam
2 مارس 2024

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *