باشگاه دی.سی. یونایتد

باشگاه دی.سی. یونایتد یک باشگاه فوتبال حرفه ای آمریکایی مستفر در واشنگتن دی سی است که در کنفرانس شرقی لیگ برتر فوتبال MLS رقابت می کند. این باشگاه در سال 1994 تاسیس شد و استادیوم خانگی آنها نیز آوئدی فیلد نام دارد که در سال 2018 تابحال در آن فوتبال بازی می کنند. در ادامه سایت ورزشی به معرفی کامل باشگاه دی.سی. یونایتد می پردازیم.

 

بیوگرافی باشگاه دی. سی. یونایتد:

نام کامل: دی‌سی یونایتد
لقب‌(ها): مشکی و قرمزها
تاریخ بنیان‌گذاری: ۱۹۹۶
زمینِ بازی: ورزشگاه آئودی فیلد
گنجایش: ۲۰٬۰۰۰
مالک(ها): اریک توهیر – جیسون لوین
رئیس: تام هانت
سرمربی: وین رونی
لیگ: لیگ برتر فوتبال آمریکا
وبسایت: http://www.dcunited.com

بیوگرافی باشگاه دی. سی. یونایتد

باشگاه دی.سی. یونایتد

باشگاه دی سی یونایتد یک باشگاه فوتبال حرفه ای در کشور آمریکا و مستقر در ایالت واشنگتن دی سی می باشد که در کنفرانس شرق لیگ MLS در بالاترین طرح فوتبال این کشور حضور دارد. این تیم چهار جام MLS (قهرمانی لیگ)، چهار جام American soccer فصل عادی لیگ، سه جام آزاد ایالات متحده جام داخلی و شش قهرمانی در کنفرانس شرق بدست آورده است. در رقابت های بین المللی این تیم یک قهرمانی در جام قهرمانان کونکاکاف و یک کوپا اینترآمریکانا در کارنامه اش دارد. تنها تیم آمریکایی است که موفق به کسب قهرمانی شده است. از لحاظ جام باشگاه های کسب شده این تیم به صورت مشترک با تیم های نیویورک کاسموس و لس آنجلس گلکسی جزو موفق ترین باشگاه های کل فوتبال آمریکا هستند.

بیوگرافی باشگاه دی. سی. یونایتد

کسب عناوین قهرمانی باشگاه دی.سی. یونایتد

باشگاه دی سی یونایتد در سال 1994 تاسیس شد، حضور آنها یک امتیاز در لیگ برتر فوتبال بود و آنها از اولین فصل در سال 1996 در لیگ MLS بازی کردند. استادیوم آئودی فیلد در سال 2018 جایی که آنها از آن زمان تابحال فوتبال بازی می کنند. دی سی یونایتد یکی از تیم های حرفه ای و برتر برتر در لیگ فوتبال آمریکا در اواخر دهه 1990 بود که بخش عمده ای از جام ها را از آن خودش کرد. بازیکنانی نظیر رائول دیاز آرس، مارکو اچوری، روی لاسیتر، جیمی مورنو، بن اولسن و ادی پوپ، به همراه سرمربی، بروس آرنا، به باشگاه کمک کردند تا هشت عنوان از 12 عنوان اصلی خود را از سال 1996 تا 2000 کسب کند.

یک جام MLS، یک جام آزاد ایالات متحده، و دو عنوان American soccer تحت هدایت پیوتر نواک و تام سوئن در اواسط تا اواخر دهه 2000 در سال 2013 تحت مدیرین بن اولسن این باشگاه قهرمان جام آزاد ایالات متحده شد.

در طول دهه 2010 و تا اوایل دهه 2020، باشگاهی که توسط اولسن اداره می شد، با تنها یک جام مهم و چندین بازی از دست رفته پلی آف از جمله دو مقام آخر در لیگ وضعیت متوسطی را پشت سر گذاشت. در طول این مدت برخی از خریدهای مطرح برای یونایتدی ها اتفاق افتاد. بازیکنانی نظیر وین رونی و چندین بازیکن بومی از جمله بیل حمید، اندی نجار و کوین پاردس در تیم حضور یافتند. بعد از یک فصل ضعیف، اولسن در سال 2020 بعد از 10 سال از سرمربیگری تیم اخراج شد. هرنان لوسادا جایگزین اولسن شد که تا سال 2022 مدیریت باشگاه را برعهده داشت و در آن زمان بازیکن سابق وین رونی جایگزین او شد.

تاریخچه باشگاه دی. سی. یونایتد

تاریخچه باشگاه دی. سی. یونایتد

قبل از جام جهانی فوتبال 1994 فدراسیون فوتبال ایالات متحده به قول خود برای کمک در پایه گذاری یک لیگ حرفه ای جدید بنام لیگ برتر فوتبال MLS عمل کرد. در 15 ژوئن 1994 ام ال اس از بین 22 متقاضی، واشنگتن دی سی را برای میزبانی از هفت تیم برتر انتخاب کرد. نام این تیم به عنوان بازتابی از نام باشگاه های اروپاییف همانند منچستریونایتد یا لیدزیونایتد بنام  DC یونایتد انتخاب شد که پایتخت آمریکا است. رنگ و لوگوهای اصلی تیم همراه با ده تیم اصلی دیگر در اکتبر 1995 در شهر نیویورک اعلام شد. سیاه و سفید رنگ های اصلی دی سی یونایتد و قرمز به عنوان رنگ دوم اعلام گشت.

تاریخچه باشگاه دی. سی. یونایتد

سالهای اولیه و سلسله (1996-1999)

اولین فصل این باشگاه در سال 1996 بود. قبل از فصل یونایتد بروس آرنا را استخدام کرد، که برنامه فوتبال مردان دانشگاه ویرجینیا را به عنوان پنج عنوان NCAA کالج کاپ هدایت کرده بود، به عنوان سرمربی باشگاه تحت آرنا باشگاه به سرعت خود را به عنوان یکی از امتیازات شاخص در ام ال اس تثبیت کرد. که دو عنوان قهرمانی MLS (قهرمانی لیگ)، یک عنوان جام آزاد ایالات متحده (جام داخلی)، یک American soccer  را بدست آورد. یک جام قهرمان کونکاکاف و یک کوپا اینترآمریکنا قهرمانی بین قاره ای همه در دو فصل اول باشگاه اتفاق افتاد. این باشگاه در آن سالها چندین ستاره بین المللی آمریکایی نظیر ادی پوب، جان هرکز و جف آگوس را در اختیار داشت.

بازی افتتاحیه یونایتدی ها در 6 آوریل 1996 در مقابل سن خوزه در ورزشگاه اسپارتان در سن خوزه کالیفرنیا برگزار شد. این در واقع اولین دیداری بود که در تاریخ MLS انجام می شد. تیم یونایتد بازی را 1-0 باخت. اما با پیروزی بر تیم لس آنجلس گلکسی آنها در اولین جام MLS دست یافتند. موفقیت های اولیه باشگاه تا سال 1997 ادامه یافت و آنها دوباره قهرمانی جام ام ال اس را تکرار کردند و همچنین اولین جام American soccer را کسب کردند.

کسب عناوین قهرمانی دی سی یونایتد

در سال 1998، این باشگاه قهرمان فصل عادی کنفرانس شرق شد. اما فصل بعد نایب قهرمان آمریکا ساکر شد و به شکاگو فایر در جام 1998 ام ال اس باخت. آنها با شکست تیم مکزیکی تولوکا در فینال به لطف گلزنی پاپ و برنده شدن در کوپا آمریکانا که حالا این جام از بین رفته است، از جمله افتخاراتشان بود. دی سی یونایتد اولین باشگاه آمریکایی بود که قهرمانی باشگاهی در کونکاکاف را بدست آورد و تنها باشگاه آمریکایی بود که کوپا اینترامریکانا را برده است. از سال 2022 تنها دو باشگاه آمریکایی دیگر جام قهرمانان کونکاکاف یا لیگ قهرمانان را برده اند. (LA Galaxy در سال 2000 و سیاتل ساندرز در سال 2022).

تاریخچه باشگاه دی. سی. یونایتد

در اکتبر 1998،آرنا به دلیل عملکرد ضعیف در جام جهانی فوتبال 1998، دی سی یونایتد را ترک کرد تا هدایت تیم ملی فوتبال مردان ایالات متحده را برعهده بگیرد. سرمربی هلندی توماس رونگن که قبل از این مربی انقلاب نیوانگلند بود، به عنوان مربی دی سی یونایتد در فصل 1999 استخدام شد. او با تیمی که تا حد زیادی توسط آرنا ساخته شده بود، یونایتد را به یک دبل قهرمانی رساند. آنها قهرمان ام ال اس کاپ 1999 (سومین عنوان قهرمانی خود در MLS) در مقابل رقیبان خود، لس آنجلس گلکسی یک مسابقه مجدد در جام ام ال اس 1996 و دومین قهرمانی فصل عادی لیگ را بدست آوردند.

روی لاسیتر مهاجم یونایتد با 18 گل در طول فصل هدایت این باشگاه را برعهده داشت و کفش طلا را بدست آورد. دی سی یونایتد در جام قهرمانان کونکاکاف سال 1999 عملکرد چندان خوبی نداشت و در نیمه نهایی در مقابل نکاکسا شکست خورد.

باشگاه دی.سی. یونایتد

شکست های پلی آف (2000–2003)

کلاید سیمز

با خروج آرنا یک رکورد مناسب در تیم به وجود آمد. بعد از رسیدن به جام ام ال اس در چهار فصل اول باشگاه، فصل 2000 این باشگاه در 9 بازی از دوازده بازی اول خود شکست خورد. در نهایت یونایتد در فصل 2000 در بین 12 تیم لیگ MLS در جایگاه یازدهم قرار گرفت و نخستین بار در تاریخ پلی آف جام MLS 2000 را به طور کلی از دست داد. این باشگاه در جام قهرمانان کونکاکاف شکست زودهنگامی را تجربه کرد و در نیمه نهایی در مقابل لس آنجلس گلکسی شکست خورد و در مرحله یک چهارم نهایی جام آزاد ایالات متحده توسط میامی فیوژن حذف شد. در طول فصل 2001، دی سی یونایتد در جام CONCACAF مارس 2001، قبل از شروع فصل عادی ام ال اس برگزار می شد، بازی کرد.

این تیم در مرحله یک چهارم نهایی و نیمه نهایی به ترتیب در مقابل باشگاه جامائیکا، آرنت گاردنز، و باشگاه گواتمالا، Comunicaciones پیروز شد و اما در فینال مقابل باشگاه مکزیکی شکست خوردند. در طول فصل عادی ام ال اس 2001 ، یونایتد 50 گل به ثمر رساند. بعد از حملات 11 سپتامبر قبل از فصل 2001، مدیریت باشگاه تصمیم گرفت رونگن را اخراج کند و ری هادسون، سرمربی انگلیسی را جایگزین او کند.

هادسون قرارداد دو فصل با یونایتد امضاء کرد و فصل 2002 با شرکت در جام قهرمانان کونکاکاف 2002 بدترین شکست ها را در این دوره از رقابت ها متحمل شد. با اختلاف 4 گل در مقابل تیم Comunicaciones شکست خورد. یونایتد در بازی برگشت پیروز شد اما با اختلاف کم از صعود جا ماند. شانس آنها در طول فصل معمولی بهتر از دو فصل قبل نبود، جایی که یونایتد در نهایت در جدول کلی فصل MLS در جایگاه آخر قرار گرفت. قبل از فصل 2003، سوپر درافت MLS 2003 را دریافت کرد.

باشگاه دی.سی. یونایتد

 

عصر نواک، بازگشت به موفقیت (2004–2006)

فصل اول تیم تحت هدایت نواک با مشکلاتی هماه بود و برخی بازیکنان از روش های این سرمربی شکایت داشتند. در دوران سرپرستی نواک، یونایتد ردی آدر یک اعجوبه 14 ساله فوتبال را در سوپر درافت ام ال اس 2004 انتخاب کرد. زمانی که آدو در 3 آوریل 2004 به عنوان بازیکن تعویضی در نیمه دوم به زمین آمد، از سال 1887 به جوان ترین بازیکن ورزش حرفه ای آمریکا تبدیل شد. در آن فصل آدو همراه با بازیکنانی نظیر کریستین گومز، مورنو، و برایان کارول، کمک کردند تا یونایتد به عنوان دومین تیم شرق به پلی آف برود.

در این مسابقات فینال کنفرانس شرق از انقلاب نیوانگلند در ضربات پنالتی یکی از بهترین بازی های تاریخ ام ال اس رقم خورد. یونایتد سپس کانزاس سیتی ویزاردز را شکست داد و جام MLS 2004 را به دست آورد، چهارمین قهرمانی آنها و از سال 2022، آخرین قهرمانی آنها در جام MLS.

دی سی یونایتد در سال 2004 قهرمان کنفرانس شرق شد و یکی از بهترین بازی های تاریخ ام ال اس نامیده می شود. بعد از قهرمانی در جام ام ال اس 2004، این باشگاه چهار فصل بعدی را به عنوان یکی از تیم های برتر MLS سپری کرد. سال 2005 باشگاه دوباره تاریخ ام ال اس را با تبدیل شدن به اولین تیم مستقر در ایالات متحده که در کوپا سودامریکانا شرکت کرد و وارد مرحله یک شانزدهم نهایی شد، ثبت کرد. سال 2006، تیم ستارگان MLS شامل هشت بازیکن یونایتدی بودند که توسط مدیر باشگاه یوتر نواک مدیریت می‌شد، و قهرمان انگلیس چلسی را شکست داد. در سال 2006، یونایتد سومین عنوان آمریکن ساکر را کسب کرد.

باشگاه دی.سی. یونایتد

دوران سوئن، قهرمانی جام آزاد ایالات متحده (2007–2009)

نواک سرمربی تیم یونایتد این باشگاه را ترک کرد تا از این به بعد تیم زیر نظر باب بردلی هدایت شود. نواک با دستیارش بنام تام سوهن جایگزین شد. از سال 2007 مربی این باشگاه بود. تیم سال 2007 عمدتا توسط نواک ساخته شد و یک فصل منظم و تاریخی و کاملا موفق را در MLS سپری کرد. یونایتد با هدایت بازیکنانی نظیر لوسیانو امیلیو، فرد، بن اولسن و کریستین گومز، فصل عادی را در صدر جدول MLS به پایان رساند و برای چهارمین بار و برای دومین فصل متوالی جام بدست آورد. در سپتامبر 2007، دیو کسپر از مدیر فنی باشگاه به مدیرکلی تیم ارتقا یافت، تا سال 2022، همچنان در این سمت حضور دارد.

بعد از فصل 2007 تیم یونایتد برای 5 فصل متوالی نتوانست به پلی آف جام ام ال اس راه پیدا کند. در طول این مدت تنها عنوان قهرمانی یونایتدی ها در سال 2008 بدست آمد. زمانی که آنها جام آزاد ایالات متحده را کسب کردند. در بازی های لیگ در طول رقابت های 2008 و 2009 این باشگاه در پایان هر فصل دچار تزلزل می شد و در نهایت نیز آنها از بازی های پلی آف باز ماندند. بعد از پایان مبارزات انتخاباتی سال 2009، سوئن از سرمربیگری یونایتد استعفا داد و به این ترتیب دوران سوهن با دو عنوان مهم در سه فصل به پایان رسید. تا به امروز، سوئن جدیدترین مربی در یونایتد است که دو یا چند عنوان مهم در دوران سرمربیگری خود کسب کرده است.

تیم باشگاه دی.سی. یونایتد

دوران اولسن (2010–2020)

بعد از سوئن، شخصی بنام اونالفو سرمربی تیم شد. یونایتد با مربی فوتبال مردان دانشگاه آکرون، کالیب پورتر، تماس گرفته بود، اما پورتر پیشنهاد آنها را رد کرد. بن اولسن، هافبک بازنشسته باشگاه که اخیراً بازنشسته شد؛ به همراه کریس کلدرمن، که به عنوان دستیار اونفالو در کانزاس سیتی خدمت می کرد، به عنوان کمک مربی به کادرفنی اونالفو پیوست. علاوه بر این، چاد اشتون و مارک سیمپسون دستیار مربی سوهن برای فصل 2010 در کادر مربیگری اونالفو باقی ماندند. قبل از فصل، باشگاه شاهد جدایی لوچیانو امیلیو و فرد، دو کمک کلیدی به باشگاه در اواخر دهه 2000 بود. این باشگاه که با آسیب دیدگی‌ها و تاکتیک‌های ضعیف روبرو شد، شروع بسیار بدی در فصل 2010 داشت.

در آگوست 2012 یونایتد اونالفو را به دلیل باخت های پی در پی اخراج کرد و بن اولسن برای باقی مانده فصل 2010 انتخاب شد. در این فصل اندی نجار دروازه بان اول باشگاه انتخاب شد و جایزه بهترین بازیکن جدید سال را دریافت کرد. بعد از پایان فصل 2010، جیمی مورنو مهاجم قدیمی یونایتد از فوتبال حرفه ای بازنشسته شد.

دوران هدایت تیم دی سی یونایتد توسط اولسن:

اولسن در نهایت قبل از فصل 2011 وظیفه مدیریتی تمام وقت را عهده دارد شد. جایی که او اشتون را مربی تیم کرد. اما کادرمن را از کادر اخراج نمود. اولسن دورازه بان بازنشسته و ملی پوش سابق کانادا بت اونستاد را به همراه سانی سلوی ملی پوش سابق هلندی را به کادر مربیگری آورد. در تمام دوران تصدی اولسن، او سبک بازی دفاعی را استفاده می کرد و به دنبال ترکیب 4-4-2 و متمرکز بر ضد حملات بود.

در طول دوران مربیگری اولسن، او 6 بار به پلی آف راه یافت که دورترین آنها فینال کنفرانس شرق بود و یک عنوان مهم، جام آزاد آمریکا در سال 2013 را به دست آورد. این باشگاه دو بار در دوران تصدی او به لیگ قهرمانان CONCACF راه یافت. آنها هر بار به یک چهارم نهایی می رسیدند. در طول اولین فصل کامل مربیگری اولسن، باشگاه پری کیچن را در MLS 2011 ، بازیکن ملی پوش آمریکایی و دواین دی روزاریو ملی پوش کانادیی را خریداری کرد.

هدایت تیم دی سی یونایتد

فصل 2012 دی سی یونایتد:

در طول فصل 2012 شانس یونایتدی ها بیشتر بود. آنها با خرید بازیکنان جدیدی نظیر نیک دلئون، لوئیس نیل، مایکول سانتوس و حمدی صالحی به باشگاه کمک زیادی کردند. یونایتد در نهایت فصل 2012 را با مقام سومی به پایان رساند. آنها نیویورک ردبولز را در نیمه نهایی کنفرانس شکست دادند. در طول فصل سوم هدایت تیم توسط اولسن، مالکیت جدید باشگاه بودجه تیم را به دلیل تامین مالی ساخت یک استادیوم خاص فوتبال در آینده، محدود کرد.

در نتیجه باشگاه به چند بازیکن ذخیره، بازیکنان دسته دوم و بازیکنان آکادمی برای تشکیل هسته اصلی تیم تکیه کرد. همچنین چند تا از بازیکنان خود را فروختند تا کمی از زیر فشار خارج شوند. در نتیجه دی سی یونایتد در مجموع تنها سه برد در فصل 2013 به دست آورد و رکورد کمترین برد تاریخ لیگ را بنام خودش ثبت کرد. علیرغم عملکرد ضعیف تیم در بازی های لیگ، دی سی یونایتد در فینال جام آزاد آمریکا، رئال سالت لیک را به لطف گل دقایق پایانی نیمه اول لوئیس شکست داد.

2014 دی سی یونایتد:

در فصل 2014  اولسن همچنان به عنوان سرمربی باقی ماند تا حدی به این دلیل که باشگاه جام آزاد را برد. قهرمانی جام آزاد باعث شد تا یونایتد به لیگ قهرمانان 2014-2015 کونکاکاف راه یابد. آنها در سال 2014 با کسب مقام اول کنفرانس شرق، بدون شکست در بازی گروهی لیگ قهرمانان کونکاکاف، یک چرخش تاریخی انجام داد، اولین بار بود که یک باشگاه آمریکایی در مرحله گروهی لیگ قهرمانان بدون شکست بود. قهرمانی فصل عادی کنفرانس شرق باعث شد این تیم دومین بار پیاپی خودش در لیگ قهرمانان جام کسب کند. با این وجود باشگاه توسط رقیب خدش نیویورک ردبولز در نیمه نهایی کنفرانس پلی آف جام ام ال اس حذف شد. در پایان فصل 2014، اولسن برنده جایزه بهترین مربی سال MLS شد. قرارداد اولسن با دی سی یونایتد در این فصل دوباره تمدید شد.

مدیریت تیم دی سی یونایتد توسط وین روی در فصل های 2018 و 2019

مدیریت تیم توسط وین روی در فصل های 2018 و 2019

در این دوره لوسن شاهد این بود که باشگاه در چهار فصل از شش فصل آخر خود را برای حضور در پلی آف مبارزه می کند. اگرچه باشگاه هرگز از نیمه نهایی کنفرانس در پلی آف فراتر نرفت. در طول این مدت باشگاه در سال 2016 نشان جدید خود را رونمایی کرد. چانگ و توهیر به ترتیب در سال‌های 2016 و 2018 سهام مالکیت این باشگاه را به لوین فروختند. در اواخر دهه 2010، باشگاه چندین بازیکن برجسته مانند وین رونی، لوسیانو آکوستا و پل آریولا را به خدمت گرفت. فصل در سال 2020 به دلیل ویروس کرونا کمی کوتاه تر شد و یونایتد شاهد خروج زودهنگام از مرحله گروهی مسابقات MLS is Back Tournament بود. البته عملکرد آنها بسیار ضعیف شده بد.

در اکتبر 2020، مدیریت باشگاه بن اولسن را بعد از رکورد 10 فصل هدایت تیم از نیمکت برکنار کرد. اولسن سومین سرمربی طولانی مدت یک تیم در لیگ MLS بود که با اختلاف طولانی ترین سرمربی یونایتدی ها لقب گرفت. در حالی که برخی از اعضای رسانه حس می کردند که اخراج این مربی ضروری است. برخی از مردم اعتقاد داشتند تا زمانی که کسپر مدیر کل باشگاه است، تغییرات چندانی در تیم رخ نمی دهد. در سپتامبر 2021 اولسن به عنوان رئیس باشگاه واشنگتن در لیگ ملی فوتبال زنان استخدام شد.

باشگاه دی.سی. یونایتد

سالهای اخیر (2021–اکنون)

در طول فصل 2021، یونایتد هرنان لوسادا سرمربی آرژانتینی را به خدمت گرفت که قبل از این مربی تیم بلژیکی Beerschot بود. این تصمیم بعد از آن گرفته شد که مالکیت تصمیم گرفت کریس آرماس را به عنوان سرمربی استخدام نکند. رسانه ها این جانشینی را منحصر به فرد و جاه طلبانه عنوان کردند. لوسادا به عنوان سرمربی، تیم را از حالت دفاعی ضد جمله دور کرد و بیشتر روی سبک هجومی بازیکنان تمرکز کرد. جایی که لوسادا آمادگی جسمانی و سرعت خوبی به تیم داد و فشارهای شدیدی روی دفاع حریف وارد می کرد.

لوسادا فقط در کل فصل 2021 باشگاه را مدیریت کرد. جایی که در آخرین روز فصل آنها درست خارج از مرحله پلی آف به پایان رسیدند. لوسادا در دو ماه اول فصل 2022 هدایت یونایتد را برعهده داشت.با این حال به دلیل اختلافات بین دفتر اصلی و لوسادا در مربیگری، همچنین کسب نتایج ضعیف در لیگ، بعد از حدود 14 ماه هدایت باشگاه در آوریل 2022 برکنار شد.

چندین بازیکن یونایتد بعدا علنی درباره ارتباط ضعیف لوسادا با بازیکنان و مقررات سختگیرانه رژیم غذایی صحبت کردند. این باعث به وجود آمدن تنش و درگیری بین بازیکنان و کادر مربیگری لوسادا شده بود. مدیریت حس کرد که لوسادا بیش از حد از مدیران باشگاه مخصوصا کسپر و جیسون لوپن انتقاد می کند. رابطه بین کادر مربیگری و کارکنان باشگاه تیره و تار شد. در این مدت خارج از زمین مسابقه نیز اریو میمز و مارک اینگرام دوم به عنوان مالکان کوچک به هلدینگ دی سی یونایتد پیوستند.

باشگاه دی.سی. یونایتد

اخراج زودرس لوسادا و احساساتی شدن هواداران:

اخراج لوسادا خشم برخی از هواداران دی سی یونایتد را برانگیخت و حس می کردند این مربی خیلی زود اخراج شد. بعد از اخراج لوسادا، چاد اشتون، دستیار قدیمی مربی، وظایف موقت را تا ژوئیه 2022 به عهده گرفت، زمانی که باشگاه وین رونی بازیکن سابق و بازیکن بین‌المللی سابق انگلیسی را برای مربیگری در باشگاه استخدام کرد. فصل 2022 با پایان یافتن یونایتد در انتهای جدول کلی MLS به پایان رسید و در نتیجه مدیر کل، لوسی راشتون، از وظایفش برکنار شد. در طول فصل 2023، رکورد یونایتد بهبود یافت و با 40 امتیاز در فصل به پایان رسید که نسبت به فصل قبل 27 امتیاز بود. البته این به تنهایی کافی نبود.

رنگ ها و نشان های باشگاه دی. سی. یونایتد

رنگ ها و لوگوی اصلی تیم در 17 اکتبر 1995 همراه با ده تیم اصلی در شهر نیویورک اعلام شد. سیاه و سفید رنگ های اصلی دی سی یونایتد می باشند. اگرچه نام مستعار این تیم “سیاه و قرمز” است. قرمز برای برجسته کردن پیراهن خانگی استفاده می شود، در حالی که سفید رنگ اصلی لباس در بازی های خارج از خانه است. سه نوار در امتداد شانه – به رنگ سفید در خانه و سیاه در جاده – نشان دهنده سه حوزه قضایی منطقه شهری واشنگتن (واشنگتن، دی سی، مریلند، و ویرجینیا) نیست.

رنگ ها و نشان های باشگاه دی. سی. یونایتد

بلکه نشان دهنده این واقعیت است که لباس های تیم توسط آدیداس ساخته شده است. در سال 2011 تیم لباس سوم قرمز و مشکی را معرفی کرد که چهار با یا بیشتر در طول فصل می پوشیدند. این تیم همچنین قبلا از لباس های سفید با خطوط راه راه قرمز استفاده می کرده است. سفید و قرمز رنگ های پرچم واشنگتن دی سی هستند و راه راه ها نیز یادآور موارد استفاده شده بر روی پرچم می باشد.

نمادها و لوگوها:

لوگوی اولیه تیم در سال 1996 ایجاد شد که شامل نام تیم، دی سی یونایتد بالای یک عقاب کچل سیاه و سفید بود که روی زمین قرمز قرار داشت و سه توپ فوتبال را با پنجه روی سه ستاره سفید پوشانده بود. این سه ستاره و توپ نمایندگی سه حوزه قضایی منطقه در نظر گرفته می شد. این پرنده با دولت فدرال مستقر در واشنگتن دی سی مرتبط است. این نماد شامل سرعت و قدرت نیز می باشد. لوگو قبل از فصل 1998 دوباره بازطراحی شد.

لوگو باشگاه دی.سی. یونایتد

این طراحی لوگوی دوم عقاب را به سمت چپ تغییر جهت داد و سه ستاره زیر آن را حذف کرد که استعاره انها توسط سه بال برجسته حفظ شده بود. در مرکز عقاب یک ستاره طلایی رنگ و یک توپ فوتبال قرار دارد که نشان دهنده پیروزی تیم در جام افتتاحیه لیگ برتر فوتبال سال 1996 است. این لوگو همچنین می تواند با چهار ستاره نقره ای بالای آن تزئین شود که نشان دهنده جام های MLS است که یونایتد برنده شده است.

در 10 دسامبر 2015، دی سی یونایتد از لوگوی به روز شده ای که توسط پیتر هوریج طراحی شده بود، پرده برداری کرد که دارای طرحی الهام گرفته از پرچم دی سی در سراسر عقاب، علامت کلمه به روز شده، و بال های پویاتر بود.

 

اسپانسرهای باشگاه دی.سی. یونایتد :

تولید کننده کیت فصلی حامی پیراهن Ref

1996-2001 آدیداس مسترکارت

2002–2004 —
2005–2007 سیرا میست
2008-2013 فولکس واگن
2014–2021 Leidos
2022– اکنون – شبکه XDC

اسپانسر حال حاضر تیم دی سی یونایتد ارائه دهنده فناوری بلاکچین شبکه XDC  که به عنوان حامی مالی در فوریه ۲۰۲۲ برای یک شراکت سه ساله،جایگزین حامی قبلی Leidos اعلام شد.

باشگاه دی.سی. یونایتد

استادیوم های باشگاه دی. سی. یونایتد:

استادیوم RFK (1996–2017) / استادیوم یادبود رابرت اف کندی

استادیوم یادبود رابرت اف کندی (RFK) از فصل افتتاحیه باشگاه در سال 1996 تا پایان فصل 2017 میزبان دی سی یونایتد بود. مجتمع آموزشی دی سی یونایتد در شمال استادیوم قرار دارد.

RFK در سال 1961 به عنوان یک استادیوم با کاربری دوگانه برای بیسبال و فوتبال آمریکایی ساخته شد. قبل از سال 1996، گاهی اوقات میزبان مسابقات فوتبال، از جمله جام فوتبال 1980، سوپرجام ایتالیا در سال 1993، و پنج بازی در طول جام جهانی فوتبال 1994 بود. زمانی که تیم بیسبال واشنگتن نشنال از سال 2005 تا 2007 زمین را اشتراکی استفاده می کرد، انتقاداتی در مورد سطح بازی و ابعاد زمین وجود داشت.

 

آئودی فیلد / Audi Field (2018–اکنون)

تیم دی سی یونایتد در سال 2018 به آئودی فیلد نقل مکان کرد، آئودی فیلد یک استادیوم مخصوص فوتبال در Buzzard Point در جنوب غربی واشنگتن دی سی است و ظرفیت آن 20000 نفر است. اولین بازی خود را در 14 ژوئیه 2018 در برابر ونکوور وایتکپس FC میزبانی کرد. حقوق نامگذاری ورزشگاه متعلق به آئودی است که در فوریه 2017 قراردادی 12 ساله امضا کرد. استادیوم توسط Populous و Marshall Moya Design طراحی شده است.

برنامه ریزی برای یک استادیوم جدید به جولای 2006 بازمی گردد، زمانی که دی سی یونایتد پیشنهاد ساخت یک استادیوم جدید در امتداد رودخانه آناکوستیا در نزدیکی پارک آناکوستیا را داد، اما اختلافات با دولت شهر تیم را مجبور کرد تا مکان های دیگری را در نظر بگیرد. قرارداد آزمایشی برای استادیوم در 25 ژوئیه 2013 اعلام شد که در آن یک استادیوم 20000 تا 25000 نفری در محل ساخته شد که هزینه آن 300 میلیون دلار بود. در 30 دسامبر 2014 به قانون امضا شد. مقدماتی در 27 فوریه 2017 آغاز شد، و افتتاحیه در 9 ژوئیه 2018 بود.

استادیوم های دی سی یونایتد

سایر استادیوم ها

چندین استادیوم دانشگاه منطقه ای توسط تیم برای مسابقات جام آزاد ایالات متحده لامار هانت استفاده شده است، از جمله استادیوم کلوکنر در شارلوتسویل، ویرجینیا، در سال 1996، و استادیوم جورج میسون در فیرفکس، ویرجینیا، در سال 2010. به طور مشابه، این تیم همچنین از مریلند SoccerPlex در ژرمن‌تاون، مریلند، برای چندین بازی دور اولیه در جام آزاد ایالات متحده و جام قهرمانان CONCACAF از زمان افتتاح آن در سال 2001 استفاده کرده است. در 14 آوریل 2018، دی سی یونایتد در حالی که آئودی فیلد در حال ساخت بود، در ورزشگاه یادبود نیروی دریایی نیروی دریایی در آناپولیس، مریلند، یک بازی MLS مقابل کلمبوس کرو SC انجام داد.

بازی‌های نمایشگاهی و همچنین مسابقات فصلی معمولی گاه به گاه، نیز در FedExField نزدیک در Landover، مریلند انجام شده است. بازی‌های دوم معمولاً به عنوان بخشی از بازی‌های دوستانه بین تیم‌های ملی یا باشگاه‌های خارجی انجام می‌شود.

باشگاه دی.سی. یونایتد

جمع بندی:

باشگاه دی.سی. یونایتد یک باشگاه فوتبال حرفه ای آمریکایی مستفر در واشنگتن دی سی است که در کنفرانس شرقی لیگ برتر فوتبال MLS رقابت می کند. در پایان اگر نظر یا دیدگاهی در این زمینه دارید در بخش کامنت ها درج نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *