دانیلو دی روسی، که اغلب با نام “Il Capitano” شناخته می شود، یک فوتبالیست افسانه ای ایتالیایی بود که در درجه اول به عنوان هافبک دفاعی بازی می کرد. دی روسی متولد 24 ژوئیه 1983 در رم ایتالیا، فوتبال خود را در آکادمی جوانان باشگاه شهر خود، آ اس رم، در سن 11 سالگی آغاز کرد. او تقریباً تمام دوران حرفه ای خود را در رم سپری کرد و تبدیل شد. نماد باشگاه و یک اسطوره در فوتبال ایتالیا.

بیوگرافی دی روسی

دی روسی در سال 2001 و در سن 18 سالگی اولین بازی حرفه ای خود را برای رم انجام داد و به سرعت خود را به عنوان یک بازیکن جوان آینده دار معرفی کرد. او به خاطر سرسختی، فیزیک بدنی و توانایی خواندن بازی و همچنین مهارت های فنی و توانایی پاس دادن معروف بود. در طول سال ها، او به یکی از بهترین هافبک های دفاعی جهان تبدیل شد و به عنوان یک رقیب سرسخت و یک رهبر در داخل و خارج از زمین شهرت پیدا کرد.

دانیلو دی روسی در لباس تیم ملی ایتالیا
دانیلو دی روسی در لباس تیم ملی ایتالیا

مهم ترین کار دنیلو

از مهم ترین کارهای حرفه ای دی روسی می توان به قهرمانی در سری آ با رم در سال 2001، کوپا ایتالیا در سال های 2007 و 2008 و سوپرکاپ ایتالیا در سال های 2001 و 2007 اشاره کرد. جام در آلمان او در تمام بازی‌های ایتالیا به جز یکی از مسابقات شرکت کرد و یک پنالتی مهم را در ضربات مقابل فرانسه در فینال به ثمر رساند.

تعهد و وفاداری

دی روسی به خاطر وفاداری خود به رم شناخته شده بود، او تمام دوران حرفه ای خود را در این باشگاه گذراند به جز یک دوره کوتاه قرضی در سیه نا در سال 2003. او چندین سال کاپیتان این باشگاه بود و آنها را به پیروزی های متعدد رساند و به یکی از محبوب ترین هواداران تبدیل شد. اشتیاق و فداکاری او او در مجموع بیش از 600 بازی برای رم در تمامی رقابت ها انجام داد و 63 گل به ثمر رساند.

عشق دی روسی به تیمش و هواداران
عشق دی روسی به تیمش و هواداران

خارج از زمین فوتبال

در خارج از زمین، دی روسی به خاطر هوش و عشقش به ادبیات و فلسفه معروف بود. او همچنین به صراحت و تمایل به صحبت در مورد مسائل اجتماعی و سیاسی معروف بود. در سال 2017، او به دلیل پوشش پیراهنی با عبارت “Ciao Davide” در جریان بازی مقابل جنوا، به افتخار هم. تیمی سابق خود Davide Astori، که اوایل. همان سال درگذشت، تیتر اخبار شد.

در سال 2019، دی روسی اعلام کرد که از فوتبال حرفه ای بازنشسته می شود. و به دوران حرفه ای خود پایان می دهد که بیش از دو دهه طول کشید. او به‌خاطر کمک‌هایش به ورزش و میراثش به‌عنوان یکی از بهترین هافبک‌های دفاعی نسلش مورد تحسین قرار گرفت. او همچنین به خاطر اخلاق ورزشی و تعهدش به بازی جوانمردانه مورد احترام بود. و در تمام دوران حرفه ای خود هرگز کارت قرمز دریافت نکرد.

سخن پایانی

در پایان، دانیلو دی روسی یک فوتبالیست اسطوره ای ایتالیایی بود که بیشتر دوران حرفه ای خود را در آ اس رم گذراند. وی به خاطر سرسختی، قدرت بدنی و رهبری در زمین و همچنین هوش و رک بودنش در خارج از زمین شهرت داشت. دانیلو عناوین زیادی را با رم به دست آورد و به ایتالیا در قهرمانی جام جهانی 2006 کمک کرد. او در سال 2019 از فوتبال حرفه ای خداحافظی کرد. و میراثی را به عنوان یکی از بهترین هافبک های دفاعی نسل خود به یادگار گذاشت.

دی روسی دوران پایانی فوتبالش در بوکاجیونورز
دی روسی دوران پایانی فوتبالش در بوکاجیونورز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *