کسر ۲ امتیاز از استقلالی ها تایید شد

کسر ۲ امتیاز از استقلالی ها تایید شد، کارگروه نظارت بر قراردادهای سازمان لیگ فوتبال در تحولی اخیر کسر دو امتیاز از استقلال یکی از باشگاه های مطرح فوتبال ایران را تایید کرد. این تصمیم ناشی از تحقیقات مداوم در مورد بی نظمی های قراردادی است که باعث ایجاد نگرانی در بین بازیکنان و هواداران باشگاه شد.

کسر ۲ امتیاز از استقلالی ها تایید شد

مقررات لیگ

کارگروهی که وظیفه نظارت بر انطباق باشگاه‌های فوتبال با مقررات لیگ را برعهده دارد، بررسی‌های خود را با بررسی پرونده دو باشگاه مطرح دیگر پرسپولیس و سپاهان آغاز کرد. در ادامه تحقیقات هر دو پرونده به کمیته انضباطی ارجاع شد. حالا استقلالی ها در تیررس این سازمان قرار گرفته اند و پرونده آنها نیز در حال انجام مراحل انضباطی مشابه است.

کسر ۲ امتیاز از استقلالی ها تایید شد
کسر ۲ امتیاز از استقلالی ها تایید شد

باشگاه استقلال

استقلال با اتهامات متعددی مبنی بر تخلفات قراردادی مواجه شد اما دو مورد خاص مورد توجه کارگروه قرار گرفت.

اولین مورد حول محور

اولین مورد حول محور انتقال محمدرضا خالدآبادی دروازه بان این تیم به استقلال در ابتدای فصل است. خالدآبادی پیش از این با باشگاه هوادار قرارداد داشت و استقلالی ها برای تضمین انتقال او از طریق دو فقره چک مبالغ 4 و 5 میلیارد تومانی به هوادار پرداخت کردند. اما در مدارک ارائه شده به سازمان لیگ این پرداخت ها ذکر نشد.

مقررات سازمان لیگ

مقررات سازمان لیگ تصریح می کند که باشگاه ها باید مبلغ پرداختی به بازیکنان را به عنوان بخشی از قرارداد افشا کنند. استقلال اما این اطلاعات حیاتی را که ممکن است منجر به نقض قوانین لیگ شود را حذف کرد. اضافه شدن مبلغ رضایت نامه خالدآبادی به همراه بخشی از مبلغ قرارداد او می تواند سقف قرارداد استقلال را از حد مجاز خارج کند.

موضوع دوم

موضوع دوم مربوط به مالیات یمگا بازیکن فرانسوی است که سال گذشته با قراردادی 550 هزار یورویی به استقلال پیوست. در این قرارداد به صراحت قید شده بود که پرداخت مالیات بازیکنان بر عهده باشگاه است. با وجود نهایی شدن قرارداد در مدیریت قبلی باشگاه و قبل از ابلاغ بخشنامه های جدید قراردادی، کارگروه معتقد است پس از ابلاغ باید به این موضوع رسیدگی می شد.

باشگاه استقلال در ابتدا سقف قرارداد را 323 میلیارد تومان اعلام کرده بود. با این حال با توجه به کاهش قراردادهای اخیر بازیکنان و اضافه شدن گوستاوو بلانکو، مهاجم آرژانتینی، استقلال اکنون با چالش مهمی روبرو است. باید دید باشگاه چگونه این مسائل را دنبال خواهد کرد و بر مشکلات ناشی از رعایت مقررات قراردادی لیگ غلبه خواهد کرد.

کسر ۲ امتیاز از استقلالی ها تایید شد
کسر ۲ امتیاز از استقلالی ها تایید شد

نتیجه

این تحولات نه تنها مانع بزرگی برای استقلال است، بلکه بر تعهد سازمان لیگ برای اطمینان از اجرای منصفانه و شفاف قراردادها در میان باشگاه‌های فوتبال تاکید می‌کند. با ادامه تحقیقات و بررسی پرونده توسط کمیته انضباطی، نتیجه نه تنها بر استقلال تاثیر می گذارد بلکه می تواند سابقه ای برای پایبندی به قرارداد در فوتبال ایران ایجاد کند.

Pooria
6 نوامبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *