باشگاه استقلال خوزستان

باشگاه استقلال خوزستان یک تیم فوتبال ایرانی است که در سال 1390 در شهر اهواز تاسیس شده است. این باشگاه هم اکنون در لیگ برتر خلیج فارس بازی می کند و بازی های خانگی خود را در ورزشگاه غدیر اهواز برگزار می کند. در ادامه سایت ورزشی با معرفی باشگاه استقلال خوزستان همراه ما بمانید.

 

مشخصات باشگاه استقلال خوزستان:

نام کامل: باشگاه فوتبال استقلال خوزستان
تاریخ بنیان‌گذاری: ۱۳۹۰ (۱۲ سال پیش)
نام ورزشگاه: ورزشگاه غدیر اهواز
گنجایش: ۵۰٬۰۰۰
مالک: گروه ملی صنعتی فولاد ایران
مدیرعاملک امیدعلی نجفی
سرمربی: سیروس پورموسوی
لیگک لیگ برتر خلیج فارس

معرفی باشگاه استقلال خوزستان

معرفی باشگاه استقلال خوزستان:

باشگاه فوتبال استقلال خوزستان یک باشگاه فوتبال ایرانی است که در سال 1390 در شهر اهواز تاسیس شده است. این تیم هم اکنون در لیگ برتر خلیج فارس بازی می کند و بازی های خانگی خود را در غدیر اهواز برگزار می نماید. از افتخارات مهم تیم فوتبال استقلال خوزستان می توانیم به یک قهرمانی در لیگ فوتبال ایران و یک نایب قهرمانی در سوپرجام فوتبال اشاره نماییم. این باشگاه بعد از دو فصل حضور در لیگ آزادگان توانست جواز حضور در لیگ برتر خلیج فارس را بدست آورد و با صعود به لیگ برتر نام این تیم از استقلال صنعتی اهواز به استقلال خوزستان تغییر پیدا کرد. تیم استقلال خوزستان در فصل ۹۵–۱۳۹۴ توانست با سرمربیگری عبدالله ویسی قهرمان لیگ برتر خلیج فارس شود.

تیم فوتبال استقلال خوزستان در حالی قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران شد که توانست همراه با پرسپولیس لیگ شانزدهم با ۱۴ گل خورده، بهترین خط دفاع را نصیب خود کند. این تیم سابقه نایب قهرمانی در سوپر جام ایران را نیز دارد. استقلال خوزستان در پایان فصل ۹۸–۱۳۹۷ در حالی که ۶ امتیازش از سوی فیفا کسر شده بود، با قرار گرفتن در رتبه شانزدهم، پس از ۶ فصل حضور فپیاپی در لیگ برتر، به لیگ آزادگان سقوط کرد و دوباره به لیگ برتر ۰۳–۱۴۰۲ صعود کرد.

معرفی باشگاه استقلال خوزستان

فصل قهرمانی:

در پانزدهمین دوره مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران تیم استقلال خوزستان موفق شد با هدایت عبدالله ویسی قهرمان لیگ شود. این باشگاه در مجموع 30 بازی توانست 15 بازی را پیروز شود و در 12 بازی نتیجه مساوی کسب نمود و تنها 3 باخت در کارنامه اش داشت. تیم استقلال خوزستان با 33 گل زده و 14 گل خورده به دلیل تفاضل بهتر 19 نسبت به پرسپولیس، قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران شد.

معرفی باشگاه استقلال خوزستان

آمار و عملکرد تیم استقلال خوزستان:

جدول زیر عملکرد فصل به فصل تیم استقلال خوزستان را از زمان تأسیس این تیم را نشان می‌دهد:

 

 

بازیکنان خارجی

"</p

 

بازیکنان استقلال خوزستان

<yoastmark class=

آمار و عملکرد
آمار و عملکرد

مربیان تیم

 

حضور در لیگ قهرمانان آسیا

افتخارات

لیگ برتر ایران
1 قهرمان (۱): ۱۳۹۵–۱۳۹۴

لیگ آزادگان
1 قهرمان (۱): ۱۳۹۲–۱۳۹۱

2 نایب قهرمان (۱): ۰۲–۱۴۰۱

لیگ دسته دوم ایران
1 قهرمان (۱):۱۳۹۰–۱۳۸۹

سوپر جام ایران
2 نایب‌قهرمان (۱): ۱۳۹۵

معرفی باشگاه استقلال خوزستان

باشگاه استقلال خوزستان

لباس های تیم استقلال خوزستان:

تیم فوتبال استقلال خوزستان از دو لباس برای بازی های خانگی و خارج از خانه بهره می برد، در بازی های خانگی از لباس تمام آبی استفاده می کند و در بازی های میهمان نیز از لباس سفید رنگ بهره می برد.

لباس های باشگاه استقلال خوزستان

لوگو باشگاه استقلال خوزستان:

لوگو باشگاه استقلال خوزستان مشابه تیم استقلال تهران از سه دایره داخل هم و به رنگ آبی می باشد.

باشگاه استقلال خوزستان

ورزشگاه استقلال خوزستان:

ورزشگاه غدیر اهواز، پنجمین ورزشگاه بزرگ ایران در شهر اهوازاست که گنجایش ۳۸۹۰۰ نفر را دارد. این ورزشگاه به عنوان ورزشگاه خانگی باشگاه استقلال خوزستان در محدوده شمالغرب اهواز در کنار جاده اهواز–اندیمشک در زمینی به مساحت ۴۴ هکتار ساخته شده است. این ورزشگاه پس از ۱۷ سال از آغاز ساخت آن در سال ۱۳۹۰ گشایش یافت و نخستین بازی فوتبال در این ورزشگاه روز ۲۵ اسفند ۱۳۹۰ میان دو تیم فوتبال استقلال اهواز و تیم ملی جوانان، در حضور رئیس جمهور وقت برگزار شد.

باشگاه استقلال خوزستان

جمع بندی:

باشگاه فوتبال استقلال خوزستان یک باشگاه فوتبال ایرانی است که در سال 1390 در شهر اهواز تاسیس شده است. این تیم هم اکنون در لیگ برتر خلیج فارس بازی می کند و بازی های خانگی خود را در غدیر اهواز برگزار می نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *