درگیری استقلال و استراماچونی ادامه دارد!

باشگاه استقلال تهران باید بالاخره راهی برای حل و فصل پرونده استراماچونی پیدا کند. در این پست از ورزشی به درگیری استقلال و استراماچونی می پردازیم.

درگیری استقلال و استراماچونی ادامه دارد!

اگر استقلال نتواند مطالبات استراماچونی را بپردازد باید منتظر عواقب سختی باشد. به گزارش ورزشی به نقل از طرفداری، استقلال این روزها همچنان با پرونده ی قدیمی سرمربی سابق ایتالیایی خود درگیر است. این باشگاه باید هرچه زودتر تکلیف این پرونده را مشخص کرده تا در شرابطی که از این باشگاه به عنوان یکی از سهمیه های قطعی ایران در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا یاد می شود. استقلال برای کسب جذب حرفه ای باشگاه های آسیایی دچار مشکل نشود.

این در حالی است که با وجود این که تنها ۷ روز تا ضرب الاجل نهایی کنفدراسیون فوتبال آسیا برای تسویه حساب و تعیین تکلیف با طلبکاران باشگاه های ایرانی باقی است؛ اما هنوز استقلال نتوانسته است تا مطالبات استراماچونی را پرداخته و پرونده ی کهنه را ببندد.

شایان ذکر است که سرانجام کمیته انضباطی فیفا رای خود را در باره ی این پرونده اعلام کرده و طبق اخباری که در این رابطه گزارش شده است، در صورتی که آبی های پایتخت نتوانند تا تاریخ ۳۱ فروردین ماه 1402 مطالبات استراماچونی را پرداخت کنند پنجره نقل و انتقالاتی آنها بسته خواهد شد. البته این موضوع ربطی به صدور مجوز حرفه‌ای ندارد و هر کدام از این پرونده ها به صورت جداگانه پیگیری می‌شوند.

تکلیف پرونده ی استقلال و استراماچونی چه می شود
تکلیف پرونده ی استقلال و استراماچونی چه می شود

ادعای جنجالی یکی از نزدیکان استراماچونی

اما یکی از نزدیکان استراماچونی درباره ی این پرونده گفته است:

اگر بدهی استرا تا ددلاین نهایی که فیفا اعلام کرده است پرداخت نشود استقلالی‌ها قطعا از ۳ پنجره نقل و انتقالاتی در مرحله اول محکوم می شوند. در مراحل بعدی هم این باشگاه به کسر امتیاز، سقوط از لیگ و در نهایت محرومیت تیم ملی و فدراسیون فوتبال ایران کشیده خواهد شد. موضوعی که می تواند حتی به اخراج تیم ملی از رقابت های جام ملت های آسیا هم منجر شود.

این فرد همچنین مدعی شده است که باشگاه استقلال در حالی که به استراماچونی اعلام کرده مشکلی برای حل این موضوع وجود ندارد. اما در برخورد با هوادارانش رویکرد متفاوتی پیش گرفته است. این باشگاه به صورت رسمی اعلام می کند در رابطه با تامین منابع مالی و انتقال آن  همچنان مشکلات و محدودیت هایی وجود داردن!

به علاوه شنیده شده است که سرمربی سابق ایتالیایی این باشگاه پذیرفته است طلب خود را به هر شکل حتی پول نقد دریافت کند. و دیگر مثل گذشته برای انتقال آن به حساب ایتالیایی خود مصر نیست.

گفتنی است پیش از این بخشی از مطالبات ویلموتس سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران و حتی میلیچ بازیکن سابق کروات استقلال نیز به همین شکل یعنی به صورت نقدی و در خارج از ایران به آنها پرداخت شده است. با این وجود باید منتظر واکنش رسمی استقلال به این اظهارات باقی ماند.

Pooria
23 مارس 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *