عدم صدور ویزا برای اتباع کاراته عربستان و مجارستان

عدم صدور ویزا برای اتباع کاراته عربستان و مجارستان، با نزدیک شدن به مسابقات جهانی هنرهای رزمی و قهرمانی جهان در سال 2023، نگرانی در جامعه کاراته ایران افزایش یافت. روادید نمایندگان کاراته ایران که قرار است در عرصه جهانی به رقابت بپردازند، هنوز صادر نشد. در حالی که تنها چند روز تا افتتاحیه رقابت های معتبر کاراته بازی های رزمی جهانی 2023 باقی ماند، ورزشکاران، مربیان و داوران ایرانی همچنان منتظر تایید مدارک سفر خود توسط کشور میزبان، عربستان سعودی هستند.

عدم صدور ویزا برای اتباع کاراته عربستان و مجارستان

کاراته

علاقه مندان و ورزشکاران کاراته در سراسر جهان مشتاقانه منتظر برگزاری مسابقات در ریاض عربستان سعودی در 28 و 29 اکتبر 2023 هستند. از جمله امیدهای نماینده ایران در این بازی ها می توان به کیمیا یوسفی، آتوسا گلشادنژاد و مرتضی کریمی اشاره کرد. جایگاه آنها از طریق سخت کوشی و فداکاری برای ورزششان. با این حال، به دلیل ادامه مشکل ویزا، مشارکت آنها همچنان در خطر است.

عدم صدور ویزا برای اتباع کاراته عربستان و مجارستان
عدم صدور ویزا برای اتباع کاراته عربستان و مجارستان

 

جامعه کاراته ایران

جامعه کاراته ایران در مواجهه با این مشکلات تنها نیست. مسابقات قهرمانی جهان 2023 قرار است از دوم آبان ماه در مجارستان آغاز شود، اما روادید نمایندگان کاراته این کشور نیز که از طریق سفارت مجارستان در تهران درخواست شده بود، صادر نشد. بلاتکلیفی در مورد این درخواست‌های ویزا، ورزشکاران، مربیان و حامیان را در ایران و مجارستان به شدت نگران کرد.

مسابقات قهرمانی جهان 2023

در همین حال، در آستانه مسابقات قهرمانی جهان 2023، روند ثبت نام برای ارتقای داوران قرار است از روز چهارشنبه 26 اکتبر آغاز شود. مسابقات عادلانه و ایمن بدون ویزای مناسب، توانایی داوران ایرانی برای شرکت در این رویداد در خطر است و شرایط را سخت تر می کند.

فدراسیون کاراته ایران برای رسیدگی به این موضوع مبرم به طور فعال با مقامات ذیربط در ارتباط بود. قول هایی برای حل مشکلات و تسریع در روند صدور ویزا داده شد، اما با نزدیکی به زمان شروع این رویدادهای بین المللی، نگرانی ها همچنان افزایش می یابد.

فدراسیون کاراته

فدراسیون کاراته همچنان امیدوار است که مشکلات در ساعات آینده برطرف شود و نمایندگان کاراته ایران بتوانند سریعا ویزای خود را دریافت کنند. این وضعیت بر چالش‌های پیش روی ورزشکاران و مقامات در دنیای دیپلماسی ورزشی و رقابت‌های بین‌المللی تاکید می‌کند، جایی که موانع بوروکراتیک گاهی اوقات می‌تواند روح بازی جوانمردانه و رقابت سالم را تحت الشعاع قرار دهد.

کاراته بانوان
کاراته بانوان

نتیجه

در حالی که جهان نظاره گر و منتظر راه حلی است، امید این است که ملی پوشان کاراته ایران و مجارستان به زودی ویزای مورد انتظار خود را دریافت کنند و آنها را قادر سازد تا استعدادها و عزم خود را در صحنه جهانی به نمایش بگذارند. فقط زمان نشان خواهد داد که آیا این ورزشکاران و مسئولان می توانند بر این مانع غلبه کنند و در مسابقات جهانی هنرهای رزمی و قهرمانی جهان 2023 شرکت کنند.

Pooria
17 اکتبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *