پرسپولیس دومین تیم برتر آسیا شد

پرسپولیس تهران در رنکینگ جدید فوتبال آسیا توانسته در جایگاه دوم قرار بگیرد. پرسپولیس ایران نسبت به به روز رسانی قبلی خودش با اختلاف بالاتر از النصر قرار گرفت و در جایگاه دوم با حاشیه امن بیشتر همراه شد. در ادامه سایت ورزشی با خبر پرسپولیس دومین تیم برتر آسیا شد همراه شوید.

 

پرسپولیس دومین تیم برتر آسیا شد

به گزارش سایت ورزشی ، تیم پرسپولیس ایران با 60 امتیاز تا رتبه نخست فاصله دارد و بسیار بعید به نظر می رسد که به این راحتی ها بتواند به الهلال عربستان برسد. تیم یحیی گل محمدی برترین تیم ایران و دومین تیم آسیا در جایگاه صد و هشتمین تیم دنیا قرار گرفت. سپاهان نیز در بین ده تیم برتر دیده می شود. که در جایگاه نهم جدول قرار دارد. سپاهان در یک سال اخیر با 83 امتیاز توانست روند صعودی داشته باشد و به استقلال رسید. در بین ۱۰ تیم برتر آسیا اولسان هیوندای و کاوازاکی فرونتاله تنها تیمهای شرقی هستند و سایر تیمها از غرب آسیا حضور دارند.

پرسپولیس دومین تیم برتر آسیا شد

نتایج درخشان پرسپولیس در یک دهه اخیر باعث شده تا این تیم در جایگاه دوم آسیایی قرار بگیرد. اما هرگز نتوانسته هرگز در جایگاه اول برسد و حتی با وجود دو نایب قهرمانی آسیا در رتبه دوم نیز حضور نداشته است. نتایج ضعیف کاوازاکی فرونتاله و چونبوک موتورز در شرق آسیا و دبل قهرمانی پرسپولیس در فوتبال ایران باعث شد سرخپوشان سرانجام این دو تیم بزرگ و رقیب سمج را در رتبه‌بندی فوتبال دیتابیس کنار بزند و حالا قرمزها اتفاق تاریخی را رقم زدند. پرسپولیس البته برای صعود به رتبه اول و پشت سر گذاشتن الهلال کار سختی دارد. و بر مبنای این وبسایت باید حداقل یک بار در مسابقات قاره‌ای عملکرد بسیار بهتر نسبت به آبی‌های ریاض داشته باشد. و حداقل دو فصل دیگر هم قهرمان شود تا به این حد نصاب امتیازی برسد.

پرسپولیس دومین تیم برتر آسیا شد

رنکینگ پرسپولیس در سال های قبل

نکته جالب توجه اینکه پرسپولیس در سال 1392 از لحاظ رنکینگ در جایگاه هفتصدمین تیم برتر دنیا قرار داشت. اما بعد از نایب قهرمانی تیم علی دایی و سپس نتایج درخشان برانکو ایوانکوویچ سرخپوشان بالا آمدند. حتی برانکو تا مرز رتبه صدم دنیا نیز پیش رفت. سرانجام پرسپولیس در سال 1399 توانست رتبه خود را دو رقمی نماید. در این بین بهترین آمار پرسپولیس جایگاه 81 جهانی از نظر این سامانه اعداد و ارقام فوتبال در جهان است که شاید با شروع لیگ قهرمانان و لیگ نخبگان بهبود یابد. پرسپولیس هم‌اکنون رتبه 104 جهان را به خود اختصاص داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *