مراسم بدرقه تیم ملی زنان ایران

امروز مراسم بدرقه بانوان ملی پوش فوتبال به مسابقات مرحله دوم انتخابی المپیک با حضور رئیس فدراسیون فوتبال آقای مهدی تاج برگزار شد. در ادامه سایت ورزشی به طور مفصل با مراسم بدرقه تیم ملی زنان ایران همراه شوید.

 

مراسم بدرقه تیم ملی زنان ایران

به گزارش سایت ورزشی ، مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال بانوان به مسابقات مرحله دوم انتخابی المپیک رسما از ساعت 10:20 دقیقه صبح با حضور اعضای تیم و مهدی تاج و اعضای هیات رئیسه فدراسیون به همراه هدایت ممبینی دبیر کل فدراسیون ، محمود اسلامیان مشاور عالی رئیس فدراسیون برگزار شد. بازیکنان و اعضای کادر فنی تیم بانوان با انداختن چفیه با مردم مظلوم فلسطین همدردی کردند و به شهدای غزه ادای احترام نمودند. شاگردان مریم آزمون در این مرحله با استرالیا، چین تایپه و فیلیپین همگروه هستند.

خانم مریم منظمی نایب رئیس بانوان فوتبال ایران با تشکر از زحمات مهدی تاج و اعضای هیات رئیسه اعلام نمود: قول می دهیم همانند همیشه باعث سرافزاری کشورمان باشیم و در این میدان بزرگ به جنگ نابرابر خواهیم رفت و سربلند بیرون می آییم. تاج نیز سخنرانی کرد و گفت: از هیات رئیسه فدراسیون متشکرم. و زحمات زیادی در این زمینه کشیده اند. بانوان ما نیز برای همین موارد انتخاب شدند تا از مرحله اول به مرحله دوم صعود کنند. نگاه وزیر ما هم به این صورت بود. که صرف نظر از هر نتیجه ای که در استرالیا گرفته شود. چون خود میزبان تیم چهارم دنیاست، از تیم ملی زنان حمایت نماییم.

مراسم بدرقه تیم ملی زنان ایران

مهدی تاج عنوان کرد: نتایج تیم ملی امید جای عذرخواهی و تفکر دارد

مهدی تاج در ابتدا گفت: وظیفه ما این است که با هر نتیجه ای از این تیم حمایت نماییم. واقعا تیم تلاش زیادی کرد تا نتایج خوبی بگیرد. با اینکه شرایط مالی خاصی وجود داشت و تلاش ها زیاد انجام شد. همین که بیگانه با شرایط مملکت و دنیا نیستید. و پرچم فلسطین را بر گردن خود انداخته اید، بسیار ارزشمند است. رئیس فدراسیون در ادامه بیان داشت: ظلمی که در منطقه ما وجود دارد. و عکس العمل نشان داده اید. همین نشان می دهد که مسئولیت تان را متوجه شده اید.

هیات رئیسه فدراسیون صرف نظر از تیم امید که به جای عذرخواهی، تذکر و تدبیر لازم دارد. همچنین موفق بوده است. تیم امید شرایط خاصی دارد و همه به آن بسنده کرده اند و کسی راجب تیم 14 ساله ها در کافا و فوتسال و تیم های پایه صحبت نمی کند. کشورهای کافا امکانات خوبی دارند ولی ما قهرمان می شویم.

ما باید به تیم زنان اهمیت دهیم و اولویت با ماست. درباره تیم امید باید در آینده تحلیل انجام شود و نقطه ضعف فدراسیون را برطرف نماییم. تاج ادامه داد: باید در سامانه مدیریتی یک کاسه باشیم. یا کمیته یا فدراسیون. نه اینکه تیم از کمیته المپیک بیرون بیاید و باید در این زمینه فکر شود. مهم ترین مسئله برای ما این بود. که در فیفادی و برنامه ای اف سی بازی تیم امید قرار داده شود. الان اگر باشگاهی تمایل داشته باشد می تواند بازیکن بدهد. آنچه را که توانسته ایم ببریم در مسابقات شرکت کرده اند. و نه تمام توان تیم زیر 23 سال که این گونه موانع کم نیستند و باید رفع شوند. تیم امید را باید بتوانیم به تورنمنت ها اعزام کنیم. قهرمانی تیم ملی در تورنمنت اردن را واقعا تبریک می گویم و نتایج درخشانی گرفتند.

 

گریه‌های سرمربی در آیین بدرقه

مریم آزمون سرمربی تیم بانوان فوتبال ایران می باشد. آزمون اعلام نمود: خیلی خوشحالم که به فوتبال بانوان تا این اندازه اهمیت داده شد. از تمام اعضای هیات رئیسه نایب رئیس بانوان و اهالی رسانه تشکر می کنم. از حامی مالی تیم نیز تشکر ویژه دارم. شاید هیچکس انتظار صعود از این مرحله را نداشت و باید بتوانیم از میانمار صعود کنیم. مجبور شدیم دو بازی با تیمی انجام دهید که خودش میزبان و از نظر رنکینگ بالاتر از ما بود. محبور بودیم با این تیم در کشور خودش 2 بازی رفت و برگشت انجام دهد. بعد از برد یک بر صفر در بازی اول شوکه بودیم. زیرا اردوی آماده سازی نداشتیم و بدون بازی دوستانه رفتیم.

صعود به مرحله دوم واقعا یک رویا برای ما بود. بچه های ما خیلی جنگیدند و در یک جنگ نابرابر پیروز شدند. (در این لحظه آزمون پشت تریبون برای ثانیه‌هایی به گریه افتاد). الان اصلا به نتیجه فکر نمی‌کنم. همین که با تیم چهارم دنیا و فلیپین که در جام جهانی بازی کرده بازی کنیم برای ما کافی است و می‌خواهیم سه بازی خوب داشته باشیم. با وجود تمام مشکلات می‌خواهیم بهترین عملکرد را داشته باشیم.

در پایان

از مرضیه جعفری، سرمربی تیم خاتون بم تشکر می‌کنم. با وجود بازی های تیمش در آسیا به ما کمک کرد و ۹ بازیکن این تیم را در اختیار ما قرار داد. می‌خواهیم نماینده‌ای در حد دختران شایسته ایران باشیم.

پس از صحبت‌های سرمربی تیم بانوان، مراسم تقدیر از بازیکنان و کادرفنی آغاز شد. البته پیش از آن اعضای حاضر در سالن شعار “لبیک یا غزه” سر دادند.

mohamadnd
21 اکتبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *