باز هم آشوب در استقلال | جریمه 800 هزار دلاری استقلال توسط فیفا

استقلال تا گردن در باتلاق است. جریمه 800 هزار دلاری استقلال توسط فیفا برای بدهی به رفائل سیلوا ابلاغ شد. در این پست از ورزشی، جزییات این حکم را می‌خوانید.

جریمه 800 هزار دلاری استقلال توسط فیفا

پس از شکایت رافائل سیلوا، حالا یک پرونده انضباطی دیگر هم برای باشگاه استقلال در فیفا در دست اجراست. این بار آبی ها به پرداخت رقم هنگفت 800 هزار دلار به این مدافع محکوم شده اند. با در نظر گرفتن قیمت فعلی نرخ ارز، استقلال باید رقمی در حدود 40 میلیارد تومان به این بازیکن بپردازد.

رافائل سیلوا در پنجره نقل و انتقالات زمستان گذشته و به عنوان بازیکن آزاد از الفیصلی عربستان به استقلال پیوست. او قرار بود جای خالی سیاوش یزدانی و حسین مرادمند را پر کند. این بازیکن در تیم فرهاد مجیدی عملکرد رضایت ‌بخشی داشت. او به همراه دانشگر و غلامی، رکورد بهترین خط دفاعی تاریخ لیگ برتر را به ثبت رساندند. آبی‌ها در پایان فصل بدون شکست قهرمان شدند.

قرارداد سیلوا نیز در پایان فصل به پایان رسید. مدیریت وقت استقلال در زمان مصطفی آجورلو قرارداد 2 ساله ای را با سیلوا ثبت کرد. طی آن قرارداد، او برای هر فصل مبلغ 500 هزار دلار دریافت می‌کرد. اما سیلوا در لیگ بیست و دوم درخشش فصل قبلش را تکرار نکرد.  به همین دلیل پس از آمدن جواد نکونام، او تمایلی به حفظ این بازیکن نداشت.

سیلوا هم که مبلغ 300 هزار دلار از فصل گذشته را طلب داشت، با ارسال چند هشدار، نهایتا استقلال را ترک و به کشورش بازگشت. او سپس با طرح شکایتی از استقلال، خواستار دریافت مطالباتش از استقلال شد. همچنین سیلوا اعلام کرد که 500 هزار دلار مبلغ قراردادش از فصل جاری را نیز از آبی‌ها می‌خواهد. بدین ترتیب رقم ادعایی او به عدد 800 هزار دلار رسید.

استقلال و کوهی از پرونده ها
استقلال و کوهی از پرونده ها

استقلال و کوهی از پرونده ها

اگر سیلوا در این فصل راهی هر تیم جدید می‌شد، نیازی به پرداخت مبلغ 500 هزار دلار از قرارداد سال دوم این بازیکن نبود. اما از آنجا که هیچ باشگاهی پیشنهادی به اندازه رقم قرارداد سیلوا با آبی‌ها به این بازیکن پیشنهاد نداده است، او نیز این فصل از میادین به دور خواهد بود. اما می‌تواند تمام رقم قرارداد سال دومش را از استقلال بگیرد!

پس از شکایت سیلوا، فیفا نیز باشگاه استقلال را به پرداخت 800 هزار دلار محکوم کرده است. تیم حقوقی آبی‌ها هم اعتراض خود به برخی خواسته‌های سیلوا مانند رقم پاداش‌ها و برخی آپشن‌ها را به فیفا ارسال کرد. حالا باید دید در پایان استقلال باید چه رقمی را به این مدافع پرداخت کند!

علاوه بر این موارد، استقلال درگیر پرونده‌های شکایت ریکاردو ساپینتو و دستیارانش و همچنین عزیزبک آمانوف ازبکستانی است. حالا پرونده 800 هزار دلاری رافائل سیلوا نیز به آن اضافه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *