پنج احتمال جدی که پرسپولیس را حذف می‌کند!

هواداران پرسپولیس جشن صعود را از همین حالا برپا نموده اند و جدول و آمار و احتمالات نشان می دهد که شانس صعود قرمزهای تهرانی بسیار بالا است. در ادامه سایت ورزشی با پنج احتمال جدی که پرسپولیس را حذف می‌کند! همراه شوید.

 

پنج احتمال جدی که پرسپولیس را حذف می‌کند!

به گزارش سایت ورزشی، روز پایانی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب در حالی برگزار می شود که دو بازی پرسپولیس-الدحیل و پاختاکور-الفیحا سرنوشت تیم های دوم صعود کننده به مرحله حذفی را روشن می نماید. یکی از نکات مهم اینکه دو نماینده ایران بعد از نتایج ضعیف اولیه توانستند شانس صعود خود را زنده نگه دارند. حالا احتمال دارد پرسپولیس و سپاهان همزمان به مرحله یک هشتم نهایی صعود نمایند. اما با توجه به اینکه هر دو تیم در گلدان تیم های دوم خواهند بود. شانسی برای تقابل در مرحله یک هشتم نهایی ندارند.

روز قبل با شکست 2-1 سپاهان در مقابل الاتحاد و همچنین کسب نتایج ضعیف الشارجه والسد باعث شده تا پرسپولیس و پاختاکور شانس صعود زیادتری داشته باشند. هم اکنون در جدل تیم های دوم، صعود نوف باخور قطعی شده و دو تیم دیگر نیز امروز معرفی خواهند شد.

ترکیب پرسپولیس برای شکست الدحیل

پنج احتمال جدی که پرسپولیس را حذف می‌کند!

هم اکنون جدول آمار و احتمال به این شرح است:

برد پرسپولیس

1. برد پاختاکور با 9 گل: صعود پرسپولیس، حذف سپاهان
2. برد پاختاکور کمتر از 9 گل: صعود پرسپولیس، صعود سپاهان
3. مساوی پاختاکور: صعود پرسپولیس، صعود سپاهان
4. باخت پاختاکور: صعود پرسپولیس، صعود سپاهان

مساوی پرسپولیس

1. برد پاختاکور: حذف پرسپولیس، صعود سپاهان
2. مساوی پاختاکور: صعود پرسپولیس، صعود سپاهان
3. باخت پاختاکور (تفاضل به ضرر الفیحا): صعود پرسپولیس، صعود سپاهان
4. باخت پاختاکور (تفاضل به سود الفیحا): حذف پرسپولیس، صعود سپاهان

 

باخت پرسپولیس

1. برد پاختاکور: حذف پرسپولیس، صعود سپاهان
2. مساوی پاختاکور: حذف پرسپولیس، صعود سپاهان
3. باخت پاختاکور: حذف پرسپولیس، صعود سپاهان

 

احتمالا شانس صعود سرخ پوشان ایران

با توجه به برآیند این احتمالها نشان می دهد که از لحاظ ریاضی تیم پرسپولیس 54.5% شانس صعود خواهد داشت. از طرف دیگر اگر این تیم حریف خود را شکست دهد،100% به مرحله بعدی صعود می نمایند. تیم پرسپولیس در صورت تساوی تنها در دوحالت صعود می کند. یکی اینکه پاختاکور در مقابل الفیحا شکست بخورد و دیگر اینکه با وجود شکست پاختاکور و برد الفیحا، تفاضل گل به سود سرخ پوشان است.

پرسپولیس در صورت تساوی تنها در دو حالت صعود می کند، یکی اینکه پاختاکور در مقابل الفیحا شکست بخورد، دیگر اینکه با وجود شکست پاختاکور و برد الفیحا، تفاضل گل به سود سرخ پوشان باشد. همچنین اگر سرخ پوشان تهران در مقابل الدحیل شکست بخورد، با توجه به تفاضل گل بهتر السد، هیچ شانسی برای صعود نخواهند داشت و حتی نتیجه تساوی هم حکم به حذف قرمزها می شود.

پنج احتمال جدی که پرسپولیس را حذف می‌کند!

احتمالات صعود سپاهان اصفهان:

برای سپاهان اما همه چیز ایده آل است و این تیم را باید تقریبا صعود کننده به مرحله بعد بدانیم. سپاهان تنهادر یک حالت حذف می شود و این حالت پیش فرض دشوار و سخت است: 1) برد پرسپولیس مقابل الدحیل و 2) برد پاختاکور با 9 تفاضل گل مقابل الفیحا. اما در سایر حالت ها سپاهان از مرحله گروهی صعود خواهد کرد. به عبارتی هر نتیجه ای غیر از برد پرسپولیس و پاختاکور، سپاهان را در مسیر صعود به مرحله حذفی قرار می دهد. احتمال اینکه هیچ کدام از نمایندگان ایران به مرحله بعدی صعود نکنند، روی عدد صفر قرار دارد. همچنین از بین 11 حالت موجود در پنج حالت و 45.5% سپاهان و پرسپولیس همزمان صعود خواهند کرد و در 54.5% حداقل یکی از آن‌ها به مرحله بعدی می‌رود.

البته باتوجه به اینکه حضور پرسپولیس و سپاهان در رتبه دوم مرحله گروهی قطعی شده، در صورتی که فرمت لیگ قهرمانان آسیا 32 تیمی بود، آن‌ها بی دردسر پای به روز پایانی می‌گذاشتند و خود را آماده صعود می‌کردند اما دردسرهای قوانین جدید ای اف سی، استرس زیادی را به آن‌ها می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *