هالند دچار نقص عملکرد می شود

هالند دچار نقص عملکرد.روند شکست ناپذیری منچسترسیتی در لیگ برتر متوقف شد زیرا آنها با تیم مقاوم برایتون اند هوو آلبیون در یک تساوی هیجان انگیز 1-1 روبرو شدند. قهرمانان خوش شانس بودند که به یک امتیاز دست یافتند، چرا که مرغ دریایی آنها را تا انتها هل داد و جاه طلبی های خود را تحت هدایت مدیر روبرتو دزربی به نمایش گذاشت. علیرغم اینکه سیتی از طریق فیل فودن پیشی گرفت، سیتی نتوانست ادامه پیدا کند و تلاش خیره کننده جولیو انسیسکو سهمی از غنایم را تضمین کرد. این مسابقه ای بود که کیفیت و عزم هر دو تیم را برجسته کرد و سیتی با خوش شانسی توانست با رکورد دست نخورده شکست ناپذیری خود فرار کند.

بازی بی نظیر سیتی و برایتون
بازی بی نظیر سیتی و برایتون

تصمیمات گواردیولا در بازی

سرمربی پپ گواردیولا نسبت به پیروزی قبلی خود در برابر چلسی ترکیب قوی تری را انتخاب کرد، اما همچنان در انتخاب تیم آزمایش کرد. یکی از تصمیمات قابل توجه به کارگیری رودری در دفاع میانی بود، حرکتی که در نهایت به جای تقویت خط دفاعی سیتی، کنترل بیشتری در اختیار مرغ دریایی ها قرار داد. سبک بازی نرم و بلندپروازانه برایتون در تمام طول مسابقه برای قهرمان مشکلاتی ایجاد کرد و آنها در تلاش برای کسب نتیجه مثبت بی امان بودند.

رتبه بندبی بازیکنان منچستر سیتی

رتبه بندی بازیکنان منچسترسیتی منعکس کننده چالش هایی است که آن ها در برابر تیم مصمم برایتون با آن روبرو بودند. استفان اورتگا، در دروازه، عملکرد قابل ستایشی از خود به نمایش گذاشت، شش دفع توپ را به ثمر رساند و به خوبی با تهدید حمله دائمی برایتون کنار آمد. با این حال، خط دفاعی مشکلات خود را داشت، به طوری که کایل واکر برای مهار کائورو میتوما مشکل داشت و نتوانست نقش معمول خود در خاموش کردن آتش در خط دفاعی را ایفا کند. جان استونز نیز تحت فشار بسیار زیادی قرار گرفت و همیشه آن را به طور موثر اداره نکرد. رودری که در نقش غیرمعمولی در دفاع میانی بازی می کرد، تطبیق پذیری خود را به نمایش گذاشت اما عملکرد او نشان داد که برای بازی در خط میانی به جای دفاع مناسب تر است.

گل زیبای برایتون
گل زیبای برایتون

رتبه بندی هافبک

در خط میانی، کوین دی بروین و برناردو سیلوا هر دو تلاش کردند تا در بازی تاثیرگذار باشند. دی بروین در دقیقه 57 تعویض شد، زیرا او نتوانست ریتم خود را پیدا کند و روی روند تأثیرگذار باشد. سیلوا که معمولاً در لنگر انداختن تیم ماهر بود، نتوانست همان سطح کنترل رودری را فراهم کند و به خطاهای تاکتیکی متوسل شد تا حرکت هجومی برایتون را مختل کند. از سوی دیگر، ایلکای گوندوگان در برخی از درخشان ترین لحظات سیتی، به ویژه در نیمه اول، نقش داشت.

نقص هالند در بازی

مثلث هجومی ریاض محرز، ارلینگ هالند و فیل فودن عملکردهای ترکیبی داشتند. ماهرز لحظاتی از درخشش را به نمایش گذاشت و با ارسال یک توپ بسیار زیبا، هالند را برای دروازه سیتی آماده کرد. هالند دچار نقص عملکرد  و دو موقعیت واضح را در نیمه اول از دست داد. علیرغم گلایه‌هایش، او با پاس گل فودن جبران کرد، اما بعداً یک ضربه سر به دلیل خطا از بین رفت. فودن به فرم چشمگیر خود ادامه داد و پس از عملکرد برجسته خود در برابر چلسی. بزرگترین تهدید هجومی سیتی بود تا اینکه در دقیقه 51 تعویض شد.

بازیکنان تعویضی

در میان بازیکنان تعویضی. کول پالمر از جایی که فودن کارش را متوقف کرد. بازی را شروع کرد و باعث ایجاد مشکل برای برایتون در سمت چپ و ایجاد یک سانتر برای گل مردود هالند شد. جولیان آلوارز نیز تأثیرگذار بود و نسبت به دی بروین پیشرفت کرد و برایتون مجبور به انجام خطاهای تاکتیکی برای متوقف کردن پیشرفت او شد. کالوین فیلیپس و سرخیو گومز در اواخر بازی معرفی شدند و سهم آنها بسیار کم بود.

ترکیب دو تیم
ترکیب دو تیم

در آخر

انتخاب تیم آزمایشی پپ گواردیولا، به ویژه بازی رودری در دفاع میانی، نتایج مطلوبی را به همراه نداشت. رتبه‌بندی سرمربی نشان‌دهنده این تصمیم است، زیرا خوب پیش نرفت و به او توصیه می‌شود که از اشتباهات مشابه در فینال‌های پیش رو خودداری کند.

در پایان، برد 12 بازی منچسترسیتی در لیگ برتر توسط تیمی پرشور برایتون اند هاو آلبیون متوقف شد. عملکرد عالی مرغان دریایی را هل داد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *