بیوگرافی جفری کوندوگبیا

جفری ادوین کوندوگبیا (به انگلیسی: Geoffrey Edwin Kondogbia) که معمولاً با نام جفری کوندوگبیا شناخته می‌شود، بازیکن حرفه‌ای فوتبال آفریقای مرکزی است که در دنیای فوتبال نامی برای خود دست و پا کرد. او در 15 فوریه 1993 در Nemours فرانسه به دنیا آمد. سفر او برای تبدیل شدن به یک بازیکن حرفه ای فوتبال از زمانی آغاز شد که او در سن پنج سالگی بازی برای باشگاه محلی خود، US Nemours Saint Pierre را آغاز کرد.

اوایل زندگی و شغل

والدین کوندوگبیا اهل جمهوری آفریقای مرکزی هستند، اما قبل از تولد او به فرانسه نقل مکان کرده بودند. او در نمورز بزرگ شد و فوتبال را از جوانی شروع کرد. استعداد او به زودی توسط باشگاه محلی اش شناسایی شد و او به سرعت در رده های جوانان پیشرفت کرد. کوندوگبیا در نهایت توجه لنز فرانسوی را به خود جلب کرد و او را در سال 2004 به آکادمی جوانان خود قرارداد.

کوندوگبیا پس از گذراندن پنج سال در لنز، در سال 2012 به سویا منتقل شد. او دو فصل با این باشگاه اسپانیایی بازی کرد و به آنها کمک کرد تا در فصل 14-2013 لیگ اروپا را ببرند. عملکرد او توجه تعدادی از باشگاه های مطرح اروپایی از جمله آ اس موناکو را به خود جلب کرد.

بیوگرافی جفری کوندوگبیا
بیوگرافی جفری کوندوگبیا

شغل حرفه ای

کوندوگبیا در سال 2015 با مبلغ 20 میلیون یورو با موناکو قرارداد امضا کرد و در آنجا دو فصل موفق را سپری کرد. کوندوگبیا در دوران حضورش در موناکو به این تیم کمک کرد تا در فصل 17-2016 قهرمان لیگ 1 شود. عملکرد او در زمین باعث شد تا به تیم ایتالیایی اینترمیلان منتقل شود و در آنجا قراردادی 5 ساله به ارزش 31 میلیون یورو امضا کرد.

دوران کوندوگبیا در اینترمیلان کمتر موفقیت آمیز بود و او برای تاثیرگذاری بر تیم تلاش کرد. در سال 2017، او به والنسیا قرض داده شد، جایی که او فرم خود را بازیافت و به بازیکنی حیاتی برای این باشگاه تبدیل شد. انتقال قرضی او در نهایت دائمی شد و او قراردادی چهار ساله با والنسیا امضا کرد.

شغل بین المللی

کوندوگبیا نماینده تیم ملی جمهوری آفریقای مرکزی بوده و اولین بازی خود را در سال 2014 انجام داد. او از آن زمان به بازیکن ثابت این تیم تبدیل شده است و اغلب به عنوان کاپیتان تیم فعالیت می کند. کوندوگبیا علیرغم موفقیت هایش، موفقیت چشمگیری را با تیم ملی جمهوری آفریقای مرکزی تجربه نکرده است.

بیوگرافی جفری کوندوگبیا
بیوگرافی جفری کوندوگبیا

سبک بازی

کوندوگبیا به خاطر فیزیک بدنی، استقامت و توانایی فنی اش روی توپ معروف است. او بازیکنی همه کاره است که می تواند در پست های مختلف از جمله هافبک دفاعی، هافبک مرکزی و دفاع میانی بازی کند. قد کوندوگبیا و ویژگی های بدنی او باعث می شود تا او در زمین حضور چشمگیری داشته باشد و در قطع پاس ها و شروع ضد حملات موفق عمل کند.

نتیجه

جفری کوندوگبیا یک بازیکن فوتبال با استعداد است که با بازی در برخی از باشگاه های برتر اروپا موفقیت هایی کسب کرده است. سفر او برای تبدیل شدن به یک فوتبالیست حرفه ای از زمانی آغاز شد که او تنها پنج سال داشت و برای باشگاه محلی خود در فرانسه بازی می کرد. از آن زمان کوندوگبیا با سبک فیزیکی بازی و توانایی فنی روی توپ به نامی شناخته شده در دنیای فوتبال تبدیل شد. علیرغم موفقیت هایش در فوتبال باشگاهی، او هنوز به موفقیت های قابل توجهی با تیم ملی جمهوری آفریقای مرکزی دست نیافته است، اما همچنان بازیکن مهمی برای این تیم است.

Hesam
9 می 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *