فرانتس بکن بائر اسطوره فوتبال آلمان درگذشت

فرانتس بکن بائر بازیکن قدیمی و اسطوره فوتبال آلمان در سن 78 سالگی فوت کرد. در ادامه سایت ورزشی با ما همراه شوید. فرانتس بکن بائر اسطوره فوتبال آلمان درگذشت.

 

فرانتس بکن بائر اسطوره فوتبال آلمان درگذشت

به گزارش سایت ورزشی، خانواده فرانتس بکن بائر بازیکن اسطوره تیم ملی آلمان امروز اعلام کردند که متاسفانه ایشان فوت کردند. بکن بائر بعد از اینکه یک سال قبل اوضاع جسمی اش به سمت وخامت رفت. در دو هفته قبل نوسان های جسمی زیادی پیدا کرد و هفته قبل نیز به خبرگزاری های آلمان از بحران حال روحی اش خبر داد. امروز دوشنبه ساعت 17:12 دقیقه به وقت محلی رسما اعلام شد که اسطوره فوتبال آلمان شب قبل در سن 78 سالگی تسلیم بیماری اش شد و برای همیشه کره خاکی را ترک کرد. خانواده این اسطوره فوتبال بیانیه ای منتشر نموده اند. در بخش هایی از این بیانیه آمده: “با اندوه عمیق اعلام می‌کنیم که همسرم و پدرمان فرانس بکن‌بائر دیروز یکشنبه در کنار خانواده‌اش با آرامش و در خواب درگذشت. از شما می‌خواهیم که اجازه دهید در سکوت عزاداری کنیم و از پرسیدن سؤال بیشتر خودداری کنید.”

فرانتس بکن بائر اسطوره فوتبال آلمان درگذشت

آلمان یکی از بزرگترین کشورهای پیشرفته جهان حتی در زمینه فوتبال با بزرگترین فوتبالیست خودش خداحافظی می کند. این اسطوره قهرمانی جهان را در سال 1974 به عنوان بازیکن و سال 1990 به عنوان سرمربی برای ژرمن ها پدید آورد. او بعد از افتخار آفرینی اش با تیم ملی آلمان، در بزرگ ترین و پرافتخارترین باشگاه های اروپا یعنی بایرن مونیخ در سال 2006 به عناوین مهمی دست یافت و به عنوان بخشی از این باشگاه در دستورات مدیریتی فعالیت داشت.

فرانتس بکن بائر اسطوره فوتبال آلمان درگذشت

خداحافظ بکن بائر! همانند پسر رفت

فرانتس بکن بائر مدت ها از افکار عمومی فاصله می گرفت. مرگ پسر 46 ساله اش استفان در سال 2015 شایعات مرتبط با جام جهانی 2006 تقریبا او را از لحاظ روحی بیمار کرد. از زمان مرگ پسر وضعیت سلامتی او نیز به افول رفت. انفارکتوس چشم، عمل قلب، بیماری پارکینسون با زوال عقل از جمله بیماری هایی بود که امپراطور فوتبال آلمان مدت ها با آنها دست و پنجه نرم می کرد. از سال 2022 هم به طور کامل از مصاحبه رسانه ها کناره گیری کرد. شاید مرگ در کنار خانواده بهترین اتفاقی بود که برای این اسطوره بعد از دوره طولانی مدت زوال جسمی رخ داد. امشب کل آلمان یک صدا خواهد گفت : “سلام بر فرانتس!”

mohamadnd
8 ژانویه 2024

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *