کنایه قلعه‌نویی به بازیکنان تیم ملی؛ در زمین فقط راه رفتید

کنایه قلعه‌نویی به بازیکنان تیم ملی در صدر خبرها قرار گرفته است. او به تندی به بازیکنانش گفت فقط راه رفتید. در این پست از «ورزشی» صحبت‌های قلعه‌نویی در نشست خبری بعد از بازی را مطالعه می‌کنید.

کنایه قلعه‌نویی به بازیکنان تیم ملی

امیر قلعه‌نویی، سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان پس از تساوی 2-2 ایران برابر ازبکستان به عملکرد تیمش انتقاد کرد.

قلعه‌نویی پس از تساوی ۲ بر ۲ بازی ایران و ازبکستان در کنفرانس خبری، اظهار کرد: به فوتبال آسیا در بخش انتخابی جام‌جهانی و به تیم ملی ازبکستان و سرتکو کاتانچ تبریک می‌گویم. بازی خوبی از نظر کیفیت و گل‌های زده شاهد بودیم. اما بازیکنان تیم ملی ایران، بازی را یک نیمه دیدند و فکر کردند نیمه دوم فوتبال تمام شده است.

او افزود: در حالی که ازبکستانی‌ها در نیمه دوم با تمام وجودشان بازی کردند و ما در زمین فقط راه رفتیم. باز هم به آنهایی که این بازی را تماشا کردند تبریک می‌گویم.

این مسابقه درس بزرگی برای ما بود. فوتبال مانند زندگی است. اول تنبیه می‌کند و بعد درس می‌دهد. از این بازی درس بزرگی برای جام ملت‌ها گرفتیم. اسم‌ها در زمین بازی نمی‌کنند. تیمی پیروز است که با قلبش بازی کند.

آیا سبک تیم قلعه‌نوعی با کیروش تفاوت دارد؟

قلعه نویی سبک فوتبالش را هجومی می داند. نه دفاعی
قلعه نویی سبک فوتبالش را هجومی می داند. نه دفاعی

سرمربی تیم ملی ایران در رابطه با اینکه قبلا هم در تیم ملی ایران حضور داشته و کدام تیم قوی تر بوده گفت: من ۲ بار سرمربی تیم ملی بودم. هر دو بار هم شرایط تیم ملی از نظر بازیکن خوب بوده است.

قلعه‌نویی درمورد اینکه کارلوس کی‌روش ۱۰ سال سرمربی ایران بوده و آیا سبک بازی این تیم نسبت به زمان او تغییر کرده است، گفت: کی‌روش مربی بزرگی است. او برای فوتبال ایران بسیار زحمت کشید. اما این سوال برای من که ۲۲ سال مربیگری کردم، جالب نیست. من ۲ بار مربی تیم ملی بودم. کلی در ایران جام گرفتم و در زمان فوتبالم هم قهرمان آسیا شدم.

وی اضافه کرد: با این وجود به سوال شما، جواب فنی می‌دهم. کسانی که سبک مربیگری مرا می‌شناسند، می‌دانند که فلسفه فوتبال من، بازی هجومی است. این هم در آمار تیم‌هایی که قبلا مربیگری می‌کردم مشخص است. معمولاً رقابت آقای گلی در تیم‌های تحت هدایت من بوده است.

امیر قلعه‌نویی عنوان کرد: تا جام ملت‌های آسیا فرصت کمی داریم. باید با همین بازیکنان کار را پیش ببریم. اما از همین بازیکنان هم تشکر می‌کنم. از وقتی که آمده‌ام با کیفیت بازی می‌کنند. اگر امروز پیروز می‌شدیم، دهمین برد پیاپی من می‌شد. که متاسفانه این رکورد شکست.

Pooria
22 نوامبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *