تغییرات دروازه‌بانی تیم استقلال

گلر دوم استقلال کیست؟

گلرهای استقلال وضعیت عجیب و غریبی را سپری می‌کنند؛ در حال حاضر تنها سیدحسین حسینی شرایط ثابتی دارد و چهار دروازه‌بان دیگر بلاتکلیف هستند!

در میان همه حواشی و اتفاقات باورنکردنی حول استقلال، وضعیت دروازه‌بان‌های این تیم عجیب‌تر از هرچیزی به نظر می‌رسد؛ آبی‌ها در حال حاضر یک دروازه‌بان با شرایط استاندارد دارند و سایر گلرهای این تیم منتظر روزهای آینده برای روشن شدن شرایط خود هستند.

تغییرات دروازه‌بانی تیم استقلال

تغییرات دروازه‌بانی تیم استقلال
تغییرات دروازه‌بانی تیم استقلال

طبق گزارش ورزشی آبی‌ها بعد از کش و قوس‌های فراوان در نقل و انتقالات تابستانی قرارداد سیدحسین حسینی کاپیتان خود را تمدید کردند و سیدحسین حالا تنها دروازه‌بان استقلال محسوب می‌شود که شرایطی متعادلی دارد. در کنار حسینی اما گلرهایی به تمرین کردن می‌پردازند که هرکدام به دلیلی وضعیت عجیبی را تجربه می‌کنند و حتی شاید نمی‌دانند در روزهای آینده چه در انتظارشان خواهد بود.

به غیر از سیدحسین حسینی، همین حالا استقلالی‌ها 4 دروازه‌بان دارند که وضعیتشان روشن نیست؛ علیرضا رضایی، سینا سعیدی‌فر، محمدرضا خالدآبادی و محمدرضا دیناروند 4 دروازه‌بانی‌اند که برای روشن شدن تکلیف خود منتظر روزهای آینده مانده‌اند و البته که هرکدام نگرانی‌های خاصی را دنبال می‌کنند.

جواد نکونام بعد از بررسی‌های متعدد سعی داشت فقط یکی از سهمیه‌های بزرگسال تیمش برای لیگ بیست و سوم را به دروازه‌بان اختصاص بدهد و دو دروازه‌بان دیگر تیمش از میان بازیکنان زیر 23 ساله باشد. او تلاش‌های زیادی انجام داد اما حالا شرایطی ایجاد شده که نکونام هم نتواند به درستی ایده خود درباره سن دروازه‌بان‌های تیمش را ایجاد کند.

محمدرضا خالدآبادی؛ بمبی که قراردادش ثبت نمی‌شود

دروازه‌بان جوان و 22 ساله‌ای که با درخشش در ترکیب هوادار و تیم امید مورد توجه جواد نکونام قرار گرفت، در حالی که از پرسپولیس هم پیشنهاد داشت، در نهایت با دریافت رضایتنامه‌اش راهی استقلال شد و با آبی‌پوشان قرارداد بلند مدت بست. اعتقاد نکونام به خالدآبادی و از طرفی حضور او در لیست زیر 23 ساله سبب شد تا خیلی‌ها به آینده خالدآبادی امیدوار شوند. مسائل مربوط به سقف قرارداد و عبور باشگاه استقلال از این سقف باعث شده تا خالدآبادی تا امروز با وجود داشتن قرارداد رسمی و حضور در تمرینات در لیست بازیکنان آبی پوشان قرار نگیرد.
قرارداد خالدآبادی با استقلال هنوز در سازمان لیگ ثبت نشده تا شایعاتی درباره جدایی او نیز مطرح شود. با این حال جواد نکونام تاکید زیادی روی ماندن خالدآبادی دارد و او در فکر خارج کردن یک بازیکن از لیست و جایگزینی خالدآبادی است. موضوعی که انتظار می‌رود طی روزهای آینده صورت پذیرد.

علیرضا رضایی؛ می‌گویند برو و رضایتنامه نمی‌دهند!

دروازه‌بانی که در ابتدای لیگ بیست و یکم بعد از چهره شدن در پیکان تهران با آرزوهای فراوان به استقلال پیوست، حالا بعد از دو سال وضعیت عجیبی دارد. از قرارداد او با استقلال یک سال دیگر باقی مانده و با وجود درخواست‌هایی که رضایی برای جدایی داشته، اما هنوز مدیران باشگاه رضایت‌نامه‌اش را صادر نکرده‌اند. استقلالی‌ها به رضایی اعلام کرده‌اند در صورتی با جدایی او موافقت کنند که یک سال دیگر قراردادش را تمدید کند و سپس به صورت قرضی به تیم دیگری برود.
گلر 24 ساله و آینده‌دار استقلالی‌ها پیشنهادهایی برای همکاری دارد، اما هنوز با مدیران باشگاه به توافق لازم نرسیده است. او خواهان آن است تا قطعی جدا شود و از طرفی باید بر سر مطالبات خود نیز توافق کند. بر اساس کسب اطلاع خبرنگار ما رضایی از قرارداد سال گذشته‌اش 40 درصد بیشتر دریافتی نداشته و حتی در پرداختی آخری که باشگاه مبلغی به حساب بازیکنان واریز کرد، حساب رضایی خالی ماند تا اختلافات دو طرف بیشتر مشخص شود. از طرف دیگر نکونام نیز موافق جدایی رضایی است و حالا باید دید این مسئله چگونه پیش خواهد رفت.
جدایی رضایی و خروج او از لیست تیم می‌تواند هم سقف بودجه را کاهش بدهد و هم جا را برای ثبت یک قرارداد جدید که احتمالا خالدآبادی باز کند.

سینا سعیدی‌فر؛ می‌خواهد برود و نمی‌گذارند

دیگر دروازه‌بان زیر 23 ساله استقلال سینا سعیدی‌فر است. سعیدی‌فر به واسطه اینکه لیست بزرگسال را پر نمی‌کند، پیشنهادهایی از یکی دو تیم لیگ برتری دارد. او که می‌داند با حضور سیدحسین حسینی و احتمالا خالدآبادی کمتر فرصت بازی خواهد داشت، دوست دارد به تیم دیگری برود تا شانس بازی کردن به دست بیاورد، اما باشگاه و جواد نکونام موافق این جدایی نیستند. درباره سعیدی‌فر توافقاتی نیز برای جدایی او صورت گرفت اما فعلا همه چیز منتفی شده است.
جالب اینکه اگر سعیدی‌فر هم از استقلال جدا شود، یک نفر از لیست تیم کم می‌شود و البته سقف بودجه نیز با کاهش روبه‌رو خواهد شد و فضا برای جذب بازیکن جدید فراهم می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *