گل‌گهر 1 - 1 استقلال: تساوی با داوری جنجالی

مسابقه گل گهر سیرجان و استقلال تهران در هفته ما قبل پایانی نیم فصل اول لیگ برتر با نتیجه تساوی 1-1 به پایان رسید. در ادامه سایت ورزشی با گل‌گهر 1 – 1 استقلال: تساوی با داوری جنجالی همراه شوید.

 

گل‌گهر 1 – 1 استقلال: تساوی با داوری جنجالی

به گزارش سایت ورزشی، در یکی از دیدارهای مهم هفته چهاردهم لیگ برتر استقلال و گل گهر در یک بازی کم موقعیت به تساوی یک-یک دست یافتند.هر دو گل دو تیم نیز بر اساس نظرات کارشناسان روی اشتباهات داوری به ثمر رسید. این مسابقه تا لحظه به ثمر رسیدن گل میزبان، موقعیت مهمی روی دروازه ها نداشت. در دقیقه 20 با ارسال ابوالفضل رزاق پور از میانه های میدان روی دروازه با ضربه سر مسیح زاهدی وارد دروازه شد. تا گل گهر به اولین گل مسابقه دست پیدا کند. البته تصاویر تلویزیونی نشان داد که این گل در شرایط آفساید به ثمر رسید.

در ادامه نیز گل گهر بود که موقعیت های خوب روی دروازه استقلالی ها ایجاد کرد. ابتدا زنده روح از سمت چپ توپ سریعی را بر روی دروازه ارسال کرد و حسینی به سختی آن را مهار کرد. در ادامه نیز سعید سحرخیزان از پشت محوطه جریمه سوت زد که ضربه او با اختلاف اندک به طرز خطرناکی از کنار تیرک به بیرون رفت. استقلال نیز در آخرین دقیقه نیمه اول به گل تساوی دست یافت. یامگا از سمت راست حرکتی را آغاز کرد که ضربه او به بدن بازیکن گل گهر برخورد نمود و کمک داور مسابقه یک پنالتی به سود این تیم اعلام کرد. روی این صحنه نیز تصمیم مشکوک کمک داور بحث برانگیز بود. یامگا پشت توپ ایستاد و ضربه اش برخلاف جهت حرکت اخباری وارد دروازه گل گهر شد و بازی با تساوی یک – یک در نیمه اول به اتمام رسید.

گل‌گهر 1 - 1 استقلال: تساوی با داوری جنجالی

بازی در نیمه دوم:

شاگردان نکونام در نیمه دوم می توانستند حتی از حریف خود جلو بیفتند. پیمان بابایی دقیقه هایی بعداز ورود به زمین در محوطه جریمه میزبان توپگیری فوق العاده از علیزاده داشت و توپ رابه آرمان رمضانی داد. در شرایطی که بازیکن گل گهر مقابل او نبود، او شوت زد که ضربه مهاجم استقلال را اخباری با حرکت دیدنی به سمت کرنر فرستاد.

روی اشتباه عجیب حردانی، گل گهر تا آستانه گلزنی پیش رفت. باگناما در محوطه جریمه توپ را از صالح گرفت و آن را برای کوشکی فرستاد. شوت محکم و روی پای این بازیکن حوالی نقطه پنالتی را سیدحسین حسینی با واکنشی تماشایی دفع کرد و دروازه تیمش را نجات داد.

در نهایت نیز این بازی با تساوی یک – یک به پایان رسید. بدین ترتیب استقلال 29 امتیازی شد و شمار امتیازات گل گهر نیز به عدد 19 رسید.

گل‌گهر 1 - 1 استقلال: تساوی با داوری جنجالی

اتفاقات مهم بازی:

دقیقه 20 / گل برای گل گهر؛ روی خروج اشتباه سیدحسین حسینی، روی ارسال ابوالفضل رزاق پور، مسیح زاهدی دروازه استقلال را با یک ضربه سر دقیق باز کرد.

دقیقه 36 / ضد حمله خوبی برای گل گهر شکل گرفت. ضربه زمینی سعید سحرخیزان از پشت محوطه جریمه استقلال، با فاصله کمی از کنار دروازه استقلال به بیرون رفت.

در دقیقه 42 / اعلام پنالتی به سود استقلال؛ ارسال کوین یامگا به دست بازیکن گل گهر برخورد کرد و پیام حیدری نقطه پنالتی را نشان داد.

در دقیقه 45 / گل تساوی برای استقلال؛ کوین یامگا خلاف جهت حرکت محمدرضا اخباری پنالتی خود را به گل تبدیل کرد.

زمان 57 / ضربه سر احمدرضا زنده روح به شکل خطرناکی از کنار دروازه استقلال راهی اوت شد.

در دقیقه 65 / روی اشتباه مدافعین گل گهر، آرمان رمضانی صاحب موقعیت گلزنی شد اما ضربه او را محمدرضا اخباری به زیبایی هر چه تمام مهار کرد.

دقیقه 77 / سوپر سیو سیدحسین حسینی؛ ضربه کوشکی را حسینی با سینه خود مهار کرد.

گل‌گهر 1 - 1 استقلال: تساوی با داوری جنجالی

اطلاعات بازی

هفته چهاردهم لیگ برتر ایران؛ جام خلیج فارس
بازی: گل گهر – استقلال
تاریخ و ساعت برگزاری: یک شنبه 2 دی 1402؛ ساعت 15
ورزشگاه: اختصاصی گل گهر
داور: پیام حیدری، فرهاد مروجی، محمد عطایی، محمدرضا تارخ
گلزن گل گهر: مسیح زاهدی (20)
گلزن استقلال: کوین یامگا (پنالتی، 45)

ترکیب گل گهر و استقلال

گل گهر: محمدرضا اخباری، ابوالفضل رزاق‌پور، مسیح زاهدی، سامان فلاح، بهنام برزای، علیرضا علیزاده، احمدرضا زنده ‎روح، حمید بوحمدان، علیرضا کوشکی، مهدی ممی زاده و سعید سحرخیزان

استقلال: سیدحسین حسینی، روزبه چشمی، آرمین سهرابیان، صالح حردانی، امید حامدی فر، مهدی مهدی پور، آرش رضاوند، ابوالفضل جلالی، کوین یامگا، مهرداد محمدی، آرمان رمضانی

حواشی
این بازی به خاطر درگذشت ملیکا محمدی با یک دقیقه سکوت در ابتدای بازی برگزار می شود.

mohamadnd
24 دسامبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *