گواردیولا و مربیگری در جام جهانی

گواردیولا و مربیگری در جام جهانی. پپ گواردیولا، سرمربی بسیار موفق منچسترسیتی، از آرزوی خود برای هدایت یک تیم ملی در مسابقات قهرمانی اروپا یا جام جهانی رونمایی کرد. تاکتیک‌دان 53 ساله اسپانیایی در مصاحبه‌ای با ESPN، اشتیاق خود را برای به عهده گرفتن نقش مربیگری در سطح بین‌المللی ابراز کرد و آن را به عنوان یک هدف محقق نشده در دوران درخشان خود برجسته کرد.

هدف گواردیولا در دنیای فوتبال
هدف گواردیولا در دنیای فوتبال

گواردیولا و مربیگری در جام جهانی

علاقه ی گواردیولا به سرمربیگری یک تیم ملی

وقتی گواردیولا در مورد اهداف باقی مانده ای که قصد دستیابی به آن را دارد سؤال شد، جاه طلبی خود را به اشتراک گذاشت. او با اشتیاق گفت: “یک تیم ملی. دوست دارم یک تیم ملی را برای جام جهانی یا قهرمانی اروپا رهبری کنم. این را دوست دارم.

گواردیولا علیرغم اینکه سابقه مربیگری قابل توجهی داشته است، ادعای قهرمانی در اسپانیا، آلمان و انگلیس و همچنین سه بار قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، مربیگری تیم ملی را به عنوان مرز بعدی در حرفه خود می بیند.

چالش برای گواردیولا

وقتی از گواردیولا در مورد تیم ملی یا کشور مورد علاقه‌اش سؤال شد، گواردیولا با طنز پاسخ داد: “نمی‌دانم چه کسی من را می‌خواهد! برای کار در تیم ملی، باید مانند یک باشگاه، تحت تعقیب باشی.” این قدردانی بر اهمیت جستجوی یک اتحادیه ملی فوتبال، مشابه فرآیند استخدام برای پست‌های مربیگری باشگاه تأکید می‌کند.

جزئیات آخرین هدف گواردیولا در دنیای فوتبال

مسیر مربیگری گواردیولا با موفقیت همراه بوده و در مجموع 32 جام مهم در دوران تصدی او در بارسلونا، بایرن مونیخ و منچسترسیتی به دست آورده است. علیرغم موفقیت های چشمگیرش، او تصریح کرد که تمرکز فعلی او بر کسب پیروزی در جام جهانی، یورو یا کوپا آمه ریکا نیست. “من هرگز به این (هدف قهرمانی در جام جهانی) فکر نکردم.

وقتی مربیگری را شروع کردم، هرگز به قهرمانی در لیگ یا قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا فکر نکردم. دوست دارم زندگی در جام جهانی، یورو یا جام جهانی را تجربه کنم. کوپا آمریکا یا هر چیز دیگری. من آن را دوست دارم. نمی دانم چه زمانی خواهد بود، اگر 5، 10، 15 سال دیگر باشد، اما دوست دارم تجربه مربیگری در جام جهانی را داشته باشم.” توضیح داد.

گواردیولا و مربیگری در جام جهانی
گواردیولا و مربیگری در جام جهانی

نتیجه

در حالی که گواردیولا در جریان بازی مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا مقابل کپنهاگ برای نهصدمین بازی خود در سرمربیگری آماده می شود، دنیای فوتبال مشتاقانه پیش بینی می کند که مربی محترم چه زمانی به فوتبال بین المللی منتقل شود. در حالی که تمرکز فوری او روی مسئولیت‌هایش در منچسترسیتی است، تمایل گواردیولا برای مربیگری در یک تیم ملی، بعد جذابی به دوران حرفه‌ای او می‌افزاید و هواداران و علاقه‌مندان به فوتبال را به طور یکسان در مورد زمان این انتقال احتمالی گمانه‌زنی می‌کنند.

Hesam
23 فوریه 2024

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *