رم ۱ (۴)-(۲) ۱ فاینورد: صعود دشوار شاگردان ده روسی

رم ۱ (۴)-(۲) ۱ فاینورد: صعود دشوار شاگردان ده روسی. آاس رم در دیداری پرتنش و جذاب در المپیکو موفق شد با پیروزی 4-2 در ضربات پنالتی پس از تساوی 1-1 در وقت قانونی، فاینورد را شکست دهد. این پیروزی باعث می شود رم به مرحله بعدی پلی آف لیگ اروپا صعود کند و در مجموع امتیازات پس از بازی اول 2-2 به پایان برسد.

رم ۱ (۴)-(۲) ۱ فاینورد: صعود دشوار شاگردان ده روسی

نیمه ی اول و تساوی دو تیم

فاینورد در اوایل بازی ابتکار عمل را به دست گرفت و در دقیقه 5 پیش افتاد. با این حال، رم به سرعت پاسخ داد و لورنزو پلگرینی تنها 15 دقیقه بعد و با استفاده از پاس دقیق الشعراوی گل تساوی را به ثمر رساند.

نیمه اول شاهد چند تماس نزدیک بود، از جمله یک بازی دفاعی مهم توسط بازیکن فاینورد که توپ را از روی خط دور کرد تا لوکاکوی رم را رد کند. با پایان یافتن این نیمه، دو تیم با نتیجه 1-1 در بن بست باقی ماندند.

صعود رم مقابل فاینورد
صعود رم مقابل فاینورد

نیمه ی دوم و ناتمامی بازی

نیمه دوم نبرد سختی بود و هیچ یک از طرفین حاضر به ریسک غیرضروری نبودند. الشعراوی در دقیقه 70 فرصت داشت تا رم را پیش بیاندازد اما ضربه او را دروازه بان فاینورد به طرز ماهرانه ای دفع کرد. علیرغم برتری رم در نیمه دوم، هیچ یک از تیم ها نتوانستند از بن بست خارج شوند و بازی را به وقت اضافه هدایت کردند.

وقت های اضافی

نیمه اول وقت اضافه فاقد عملکرد قابل توجهی بود و تنها چند موقعیت نیمه ایجاد شد. با این حال، شدت در نیمه دوم وقت اضافه بیشتر شد. تلاش مینته در دقیقه 112 با مهار چشمگیر دروازه بان فاینورد خنثی شد و امتیاز 1-1 حفظ شد.

در دقیقه 118 علیرضا جهانبخش با تزریق انرژی تازه به ترکیب رم وارد بازی شد. سردار آزمون دیگر بازیکن ایرانی در تمام 120 دقیقه نیمکت نشین بود.

پایان بازی و صعود رم

با پایان یافتن آخرین لحظات وقت اضافه دوم، بازی با تساوی 1-1 به پایان رسید و ضربات پنالتی دراماتیکی را رقم زد. روملو لوکاکو از رم و داوید هانکو و علیرضا جهانبخش از فاینورد پنالتی های خود را از دست دادند. در نهایت رم پیروز شد و با نتیجه 4 بر 2 پیروز شد و صعود خود به مرحله بعدی لیگ اروپا را قطعی کرد.

رم ۱ (۴)-(۲) ۱ فاینورد: صعود دشوار شاگردان ده روسی
رم ۱ (۴)-(۲) ۱ فاینورد: صعود دشوار شاگردان ده روسی

نتیجه

این رویارویی هیجان انگیز استقامت و عزم هر دو تیم را به نمایش گذاشت و در نهایت به پیروزی به یاد ماندنی آ اس رم در مقابل تماشاگران خانگی خود در المپیکو ختم شد. رم با این برد به مرحله ی بعدی لیگ اروپا صعود کرد و یکی از مدعیان اصلی قهرمانی است.

Hesam
23 فوریه 2024

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *