خشم و عصبانیت گوندوغان نسبت به هم تیمی هایش

خشم و عصبانیت گوندوغان نسبت به هم تیمی هایش در یک مسابقه نمایشی ال کلاسیکو، ایلکای گوندوگان، ستاره سابق منچسترسیتی، ناامیدی عمیق خود را پس از شکست تلخ بارسلونا مقابل رقیب همیشگی رئال مادرید ابراز کرد. علیرغم برتری زودهنگام، غول های کاتالان در بازی ای که بسیار بیشتر از سه امتیاز در لالیگا بود، کوتاه آمدند. گوندوگان که اخیراً از سیتی به بارسلونا پیوسته و با موفقیت غریبه نیست، نگرانی های خود را در مورد عملکرد تیم و جو رختکن پس از باخت بیان کرد.

گوندوغان در ال کلاسیکو
گوندوغان در ال کلاسیکو

خشم و عصبانیت گوندوغان نسبت به هم تیمی هایش

یک ال کلاسیکو ناامید کننده

تقابل بارسلونا و رئال مادرید نمایشی با ابعاد حماسی است، مسابقه ای که فراتر از رقابت های داخلی است و وزن تاریخ فوتبال را به دوش می کشد. ال کلاسیکو صرفاً برای پیروزی نیست، بلکه غرور، افتخار، و لاف زدن است. در آخرین نسخه از این رقابت داستانی، برتری زودهنگام بارسلونا هواداران خود را امیدوار کرد، اما این امیدها از بین رفتند زیرا رئال مادرید از پشت به پیروزی 3-1 رسید.

نارضایتی گوندوگان

ایلکای گوندوگان که موفقیت های چشمگیری در منچسترسیتی از جمله قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا کسب کرده بود، به بارسلونا پیوست. انتظارات او به طور طبیعی بالا بود و شکست در اولین ال کلاسیکو رسمی او قرص تلخی بود. گوندوگان به صراحت از عملکرد این تیم و واکنش در رختکن پس از بازی ابراز نارضایتی کرد.

گوندوگان شروع کرد: “من می خواهم صادقانه صحبت کنم و در عین حال نمی خواهم اغراق کنم. دوست ندارم فضا را منفی تر کنم.” بعد از باخت به رختکن رفتم و البته بازیکنان هم ناامید و ناراحت بودند، اما بعد از چنین شکستی و در چنین بازی بزرگ و مهمی دوست دارم خشم و عصبانیت بیشتری را در هم تیمی هایم ببینم. این یک بازی عادی نبود.”

گوندوغان و تک گل بارسا به رئال
گوندوغان و تک گل بارسا به رئال

اهمیت اشتیاق

ناامیدی گوندوگان ریشه در فقدان اشتیاق و عزم همتایانش در مواجهه با چنین شکست مهمی داشت. او تاکید کرد: “این به خودی خود یک مشکل است. شما باید بعد از باخت بیشتر ناراحت باشید، به خصوص در مقابل یک رقیب دیرینه.

ما در دقایق زیادی خوب بازی کردیم و می توانستیم در برخی صحنه ها خیلی بهتر عمل کنیم. وقتی می دانید که می توانید داشته باشید. بازی را بردی اما شکست خوردی، باید خیلی عصبانی باشی.”

تغییر نگرش ضروری برای موفقیت

گوندوگان قاطعانه بر این باور بود که چنین اشتیاق و قدرت ذهنی برای موفقیت باشگاهی مانند بارسلونا ضروری است، به ویژه در بازی‌هایی به اندازه ال کلاسیکو. وی افزود: معتقدم این ذهنیت در زمین هم خودش را نشان خواهد داد، باید یک قدم جلوتر برویم وگرنه رئال و حتی خیرونا فرار می کنند و نمی توانیم آنها را بگیریم.

قبول مسئولیت

گوندوگان به عنوان یک بازیکن باتجربه، مسئولیت باخت را پذیرفت و تمایل خود را برای رویکردی مصمم تر و مصمم تر برای حرکت رو به جلو ابراز کرد. او گفت: “من به بارسلونا نیامده ام که چنین بازی هایی را ببازم.” من خودم مسئولیتم را در این باخت می پذیرم و به عنوان یک بازیکن باتجربه نباید اجازه بدهم تیم بعد از چنین شکستی بی تفاوت باشد، ما به مقاومت بیشتری نیاز داریم.

خشم و عصبانیت گوندوغان نسبت به هم تیمی هایش
خشم و عصبانیت گوندوغان نسبت به هم تیمی هایش

نتیجه

نظرات صریح ایلکای گوندوگان نشان دهنده اشتیاق و تمایل او برای دیدن موفقیت بارسلونا در بالاترین سطح است. ناامیدی او پس از باخت ال کلاسیکو بر اهمیت ذهنیت انعطاف‌پذیر و تعهد تزلزل ناپذیر در یکی از شدیدترین رقابت‌های فوتبالی در جهان تأکید می‌کند.

در حالی که بارسلونا به دنبال بازگشت از این شکست است، سخنان گوندوگان ممکن است زنگ خطری برای تیم باشد و از آنها بخواهد تا ناامیدی و عصبانیت خود را به دنبال قاطعانه برای پیروزی در آینده هدایت کنند.

Hesam
29 اکتبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *