تمدید قرارداد هالند با منچسترسیتی در هاله‌ای ابهام؛ هالند از سیتی می‌رود؟

منچسترسیتی به دنبال نگه داشتن ستاره‌ی خود است. اما تمدید قرارداد هالند با منچسترسیتی در هاله‌ای ابهام قرارداد. ِآیا هالند در سیتی خواهد ماند؟

خلاصه‌ی مطلب

منچسترسیتی همچنان به دنبال قرارداد جدید ارلینگ هالند است.

ارلینگ هالند بند آزادسازی دارد که به او اجازه می‌دهد از سال 2025 به بعد جدا شود.

قهرمانان لیگ برتر می‌خواهند به طور کامل شرایط بند را حذف یا تغییر دهند.

رئال مادرید و بارسلونا هر دو به دنبال جذب ارلینگ هالند هستند.

تمدید قرارداد هالند با منچسترسیتی در هاله‌ای ابهام یا شدنی؟

به گزارش «ورزشی»، منچسترسیتی به فشار برای مذاکره با نمایندگان ارلینگ هالند بر سر قرارداد جدید ادامه می‌دهد.

فوق ستاره نروژی موفقیت اولین فصل فوق‌العاده خود در انگلیس را که سیتی در آن لیگ برتر، لیگ قهرمانان و جام حذفی انگلیس را به دست آورد، با 17 گل در 18 بازی در تمامی رقابت‌ها، دوباره تکرار می‌کند.

هالند از زمان عضویت در سیتی خود را به عنوان بهترین مهاجم فوتبال جهان تثبیت کرد. او نشان داد که گلزنی‌های قبلی او در بوروسیا دورتموند و ردبول سالزبورگ اتفاقی نبوده است. جایگاه هالند در این بازی زمانی ثابت شد که نایب قهرمان توپ طلای 2023 شد.

او با پیوستن به سیتی در تابستان 2022 قراردادی 5 ساله امضا کرد. این قرارداد شامل تعدادی بند مانند قراردادش با دورتموند و سالزبورگ بود. او از آن زمان با هر دو باشگاه رئال مادرید و بارسلونا در ارتباط است. بسیاری احساس می‌کنند که سرنوشت هالند این است که به یکی از دو باشگاه بزرگ اسپانیا و جهان بپیوندد.

بیشتر بخوانید: شایعات نقل و انتقالات فوتبال شنبه 27 آبان

بارسلونا و رئال مادرید خواهان جذب هالند هستند.
بارسلونا و رئال مادرید خواهان جذب هالند هستند.

دخالت پیمنتا در تمدید قرارداد ارلینگ هالند و منچسترسیتی

سیتی به هالند اعلام کرده بود که تمایل دارد بند آزادسازی خاصی را از قرارداد او حذف کند. اما ایجنتش، رافائلا پیمنتا، هم‌چنان انتظار دارد که این بازیکن، باید کنترل سرنوشت خود را در دست بگیرد.

پیمنتا این حرف را به طور علنی اعلام کرد که هالند «ارباب سرنوشت خود» باقی می‌ماند. او در عین حال بیان کرد که فقط سیتی و افراد نزدیک به هالند، ارزش بند آزادسازی او را می‌دانند.

بندهای نوشته شده در قرارداد هالند تا سال 2025 فعال نمی‌شوند. برخی از آنها به طور کامل زمانی که پپ گواردیولا قرارداد خود را با این باشگاه تمدید کرد حذف شدند. سیتی مایل است موضع خود را نرم‌تر و در مورد یک قرارداد جدید بحث کند و ارزش بند آزادسازی را افزایش دهد.

شاید دار و دسته‌ی هالند به چنین قراردادی تمایل داشته باشند. اما با توجه به اینکه او در حال حاضر یکی از پردرآمدترین بازیکنان سیتی است، عجله‌ای برای مذاکره با باشگاه ندارد.

رئال مادرید و بارسلونا به دنبال ارلینگ هالند

رئال مادرید به عنوان گزینه محتمل برای جذب هالند، در صورت جدایی او، معرفی شده است. اما برنامه‌ی فوری آنها همچنان حول محور تلاش برای جذب امباپه از پاریس سن ژرمن در تابستان آینده است.

بارسلونا، از سال 2025 به بعد نیز در رقابت برای هالند خواهد بود. باشگاه امیدوار است مشکلات مالی را که در چند سال گذشته آنها را آزار داده است برطرف کند.

تا آن زمان، بارسا به دنبال جانشینی بلندمدت برای روبرت لواندوفسکی خواهد بود که به 37 سالگی نزدیک می شود. او وارد آخرین سال قراردادی خواهد شد که در ابتدا با بایرن امضا کرده بود.

Pooria
18 نوامبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *