سپاهان و پرسپولیس چگونه صعود می‌کنند

نتایج این هفته لیگ قهرمانان آسیا برای دو تیم پرسپولیس و سپاهان مشخص شد و آنها در مسیر صعود از مرحله گروهی لیگ قرار گرفته اند. در ادامه سایت ورزشی با ما همراه شوید تا بدانید سپاهان و پرسپولیس چگونه صعود می‌کنند.

 

سپاهان و پرسپولیس چگونه صعود می‌کنند

به گزارش سایت ورزشی، هفته پنجم لیگ قهرمانان آسیا در حالی شروع شد که در روز اول دو نماینده ایران موفق شدند نتایج مناسبی کسب نمایند. سپاهان زردپوش ایران در ورزشگاه آزادی توانست نیروی هوایی را شکست دهد. پرسپولیس نیز در ورزشگاه خانگی باشگاه النصر توانست با نتیجه 0-0 تساوی کند و به صعود امیدوار باقی بماند.

بنابراین اگرچه پرسپولیس و سپاهان شانس بالای صعود به عنوان صدرنشین را از دست داده اند، اما با این نتیجه ها احتمال صعود نمایندگان ایران به عنوان بهترین تیم دو را هنوز در اختیار دارند.

با توجه به افزایش باشگاه ها در فرمت کنونی لیگ قهرمانان آسیا، از میان 5 تیم سوم و 3 تیم برتر در جدول مرحله حذفی صعود امکان پذیر می شود و به همین خاطر موقعیت دونماینده ایران نیز کمی پیچیده شده است.

سپاهان و پرسپولیس چگونه صعود می‌کنند

جدول کنونی تیم‌های دوم به این شرح است:

  • سپاهان تیم اول جدول بهترین ها است که با یک بازی بیشتر نسبت به نوف باخور در صدر جدول قرار دارد. البته با توجه به تعداد بازی بیشتر سپاهان و همچنین مسابقه حساس هفته پایانی در مقابل الاتحاد، کار آنها کمی سخت به نظر می رسد.
  • نوف باخور نیز با کسب 6 امتیاز از نساجی و داشتن 10 امتیاز از موقعیت بالایی برخوردار است. در دو بازی باقیمانده خود فردا روبروی الهلال عربستان می رود و در هفته پایانی نیز مقابل مومبای سیتی هند قرار خواهد گرفت.

 

* پرسپولیس تهران با کسب یک امتیاز ارزشمند از مسابقه با النصر موفق شد به رتبه دوم صعود نماید. تیم قرمزهای تهرانی در هفته پایانی روبروی الدحیل قرار می گیرند. سرخپوشان 8 امتیاز دارند و تفاضل گل آنها نیز +1 است.

* الشارجه با کسب نتایج ضعیف این هفته صدرنینی را از دست داد و حالا با 8 امتیاز و تفاضل 0 در جایگاه چهارم است. این تیم در هفته پایانی روبروی الفیصلی اردن قرار می گیرد.

* تیم آخر این گروه نیز پاختاکور است که 4 امتیاز دارد و دو بازی پایانی را انجام نداده و برای صعود باید هردو بازی را با برد همراه کند که نیاز به یک معجزه دارد.

 

سپاهان و پرسپولیس چگونه صعود می‌کنند

احتمالات صعود به عنوان تیم دوم به این شکل خواهد بود:

* تیم زردپوشان اصفهانی با یک مساوی 11 امتیازی می شوند و با توجه به تفاضل +9 در هر حالتی صعود می نمایند. مگر اینکه نوف باخور، پرسپولیس و الشارجه با نتایج پرگل حریفان خود را شکست دهند.

* نوف باخور هم با یک مساوی به مرحله بعدی می رود. مگر اینکه پرسپولیس با 6 گل و الشارجه با 7 گل بتوانند حریفان خود را شکست دهند. که دور از انتظار است.

* پرسپولیس نیز با یک تساوی به مرحله بعدی صعود خواهد کرد. مگر اینکه پاختاکور هردوبازی خود را با برد همراه کند و الشارجه بتواند الفیصلی را شکست دهد. به عبارتی احتمال صعود قرمزها با تساوی کم است.

* پرسپولیس در صورت پیروزی مقابل الدحیل شانس خوبی برای صعود دارد. و آنها در صورتی که الشارجه با یک تفاضل گل بهتر الفیصلی را نبرد. به مرحله بعدی صعود خواهد کرد.

در مجموع و در صورتی که پرسپولیس بتواند الدحیل را شکست دهد. به احتمال بسیار زیاد به مرحله بعدی صعود خواهد کرد. و سپاهان نیز با یک تساوی همچون پرسپولیس در عربستان، راهی دور حذفی خواهد شد.

 

واکنش‌های جهانی به حرکت رونالدو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *