خبر مهم به عربستانی ها با اعلام فیفا

خبر مهم به عربستانی ها با اعلام فیفا، جانی اینفانتینو، رئیس فیفا در اعلامیه‌ای که مشتاقانه انتظارش را می‌رفت، اعلام کرد که جام جهانی 2034 رسماً در آسیا برگزار می‌شود. این تصمیم به یاد ماندنی شور و شوق را در میان جامعه فوتبال عربستان سعودی برانگیخته است که به طور جدی به دنبال میزبانی این تورنمنت معتبر هستند. اینفانتینو در جریان کنگره کنفدراسیون فوتبال آسیا در بحرین این افشاگری اساسی را انجام داد و از اهمیت قاره آسیا به عنوان مکان انتخابی جام جهانی 2034 خبر داد.

خبر مهم به عربستانی ها با اعلام فیفا

عربستان سعودی

عربستان سعودی یک مدعی برجسته در رقابت برای میزبانی جام جهانی 2034 بود و بیانیه اینفانتینو به عنوان رای اعتماد قابل توجهی برای پیشنهاد سعودی عمل می کند. این کشور اولین کشوری بود که درخواست رسمی خود را برای میزبانی مسابقات ارائه کرد، حرکتی که آنها را در خط مقدم روند انتخاب قرار داد.

خبر مهم به عربستانی ها با اعلام فیفا
خبر مهم به عربستانی ها با اعلام فیفا

اینفانتینو

رئیس فیفا اینفانتینو در کنفرانس مطبوعاتی خود در بحرین به صراحت گفت: “طبق تصمیمات اخیر فیفا، آسیا میزبان جام جهانی 2034 خواهد بود. فوتبال جهان را متحد می کند و جام جهانی قطر این را به همه ثابت کرد.” اظهارات او به عنوان نشانه ای از تعهد فیفا به گسترش دامنه جهانی فوتبال با آسیا در کانون تلقی شد.

فدراسیون فوتبال عربستان

فدراسیون فوتبال عربستان پیش از این با اعلام رسمی نامزدی خود برای میزبانی جام جهانی 2034، آرزوهای خود را روشن کرده بود. چشم انداز بلندپروازانه آنها برای این مسابقات شامل ایجاد بهترین جام جهانی در تاریخ است. با برنامه ریزی برای برگزاری این رویداد در سواحل جنوبی خلیج فارس، با استفاده از تمام منابع و قابلیت های در اختیارشان.

در حالی که عربستان سعودی حمایت و توجه مثبتی را برای پیشنهاد خود جلب کرد. مهم است که اذعان کنیم که صداهای مخالف نیز وجود دارد. بسیار شبیه جام جهانی بحث برانگیز 2022 در کشور همسایه قطر، پیشنهاد عربستان مخالفان خود را دارد. با این حال، ابراهیم القاسم، دبیرکل فدراسیون فوتبال عربستان سعودی، از حمایت های گسترده ای که این کشور دریافت می کند، با صدای بلند صحبت کرد. او اخیرا ادعا کرد که بیش از 100 فدراسیون فوتبال از سراسر جهان از تلاش عربستان سعودی برای میزبانی جام جهانی 2034 حمایت کردند.

خبر مهم به عربستانی ها با اعلام فیفا
خبر مهم به عربستانی ها با اعلام فیفا

نتیجه

با وجود مخالفت ها و چالش ها، تلاش عربستان سعودی برای جام جهانی 2034 همچنان قوی و مصمم است. تصمیم میزبانی جام جهانی در آسیا که توسط جانی اینفانتینو، رئیس فیفا اعلام شد. مطمئناً به عربستان سعودی در پیگیری میزبانی یکی از نمادین‌ترین رویدادهای ورزشی جهان کمک کرد. سفر به سال 2034 نوید یک سفر هیجان انگیز را می دهد. و عربستان سعودی قصد دارد با یک جام جهانی واقعاً قابل توجه تاریخ سازی کند. علاقه مندان به فوتبال در سراسر جهان با توجه به تصمیم گیری در مورد کشور میزبان آینده، این داستان در حال گسترش را با علاقه زیادی تماشا خواهند کرد.

3 دیدگاه در “خبر مهم به عربستانی ها با اعلام فیفا

  1. واقعا عربستان سعودی چقدر پیشرفت کرده و تا چند سال آینده میشه مثل آلمان و فرانسه و اسپانیا

  2. بابت این مطلبتان ممنونم خیلی عالی بود ولی من فکر نمی کنم عربستان اینقدر پیشرفت داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *