مصدومیت احسان حاج صفی در شب باخت تیمش

مصدومیت احسان حاج صفی در شب باخت تیمش در شب سرنوشت ساز دیدار در لیگ اروپا، A.A.K. در مصاف با مارسی قرار گرفت که نتیجه آن یک بازی چالش برانگیز بود که با مصدومیت احسان حاج صفی، وضعیت نگران کننده ای به خود گرفت. مصدومیت ناگوار کاپیتان ایران این بازی را تحت الشعاع قرار داد که با شکست 3-1 A.A.K به پایان رسید. در ورزشگاه ولودروم فرانسه

احسان حاج صفی در کنفرانس خبری
احسان حاج صفی در کنفرانس خبری

مصدومیت احسان حاج صفی در شب باخت تیمش

در مراحل اولیه بازی، مارسی حملات متعددی را روی دروازه تیم یونان ایجاد کرد و A.A.K را حفظ کرد. در محوطه جریمه خود سنجاق شده اند. با این حال حاج صفی با شوت از راه دور سعی در ایجاد اختلاف داشت که در نهایت از هدف خارج شد.

مارسی در دقیقه 27 موفق شد از بن بست خارج شود. یک بازی خوب در سمت راست باعث شد تا جاناتان کلاوس یک پاس دقیق را برای ویتور اولیویرا ارسال کند و او گل اول را به ثمر رساند. دقایقی بعد حاج صفی با ناکام گذاشتن یک حمله خطرناک روی دروازه ع.ع.ک، قدرت دفاعی خود را به نمایش گذاشت. توپ سرگردانی که ظاهراً مقصدش به تور بود، توسط بازیکن ایرانی به طرز ماهرانه ای دفع شد.

مصدومیت از ناحیه پهلو و دنده

با این حال در دقیقه 41 یک اتفاق ناراحت کننده روی بازی سایه انداخت. حاج صفی در ابتدا پس از برخورد با بازیکن مارسی به بازی ادامه داد. با این حال، مدت کوتاهی پس از آن، او درد شدیدی را در ناحیه پهلو و دنده‌های خود تجربه کرد که باعث شد در زمین به زمین بیفتد. ابتدا این امید وجود داشت که مصدومیت شدید نباشد اما متأسفانه معلوم شد که اینطور نیست.

مصدومیت احسان حاج صفی در شب باخت تیمش
مصدومیت احسان حاج صفی در شب باخت تیمش

تیم پزشکی

A.A.K. تیم پزشکی با حضور در جمع کاپیتان تیم ملی ایران به کمک حاج صفی شتافتند. حاج صفی حدود دو دقیقه روی زمین دراز کشید و ماتیاس آلمیدا مربی تیم فوتبال آ.ا.ک به امید بهبودی سریع بازیکن ستاره خود امیدوار بود.

اما خیلی زود مشخص شد که احسان حاج صفی نمی تواند ادامه دهد و میلاد محمدی به جای او تعویض شد. حاج صفی در حالی که دنده هایش را از درد گرفته بود، آرام آرام زمین را ترک کرد.

نگرانی در بین هواداران

مصدومیت حاج صفی نگرانی‌هایی را در بین هواداران فوتبال در ایران به‌ویژه با توجه به اینکه جام ملت‌های آسیا در راه است، ایجاد کرده است. میزان کامل مصدومیت او مشخص نیست و مدت غیبت او از میادین پس از انجام آزمایشات پزشکی بیشتر مشخص خواهد شد. با این حال، بعید به نظر می رسد که این مصدومیت منجر به غیبت طولانی مدت شود.

باخت مقابل تیم فرانسوی

بازی با A.A.K ادامه یافت. گل تساوی، اما اشتباه عجیب و پرهزینه استانکوویچ، دروازه بان یونان، منجر به پنالتی برای مارسی شد. پس از بررسی VAR، داور یک A.A.K را اخراج کرد. مدافع، تیم را به 10 بازیکن کاهش داد.

پنالتی متعاقب آن توسط امین حارث با موفقیت به گل تبدیل شد و اندکی بعد نورالدین امربات یک خطای پنالتی دیگر را مرتکب شد و جردن ورتو توانست گل سوم میزبان را به ثمر برساند.

حاج صفی در تیم ملی
حاج صفی در تیم ملی

نتیجه

این دیدار در نهایت با پیروزی 3-1 مارسی به پایان رسید. احسان حاج صفی قبل از مصدومیت 41 دقیقه بازی کرد و میلاد محمدی با 46 دقیقه بازی به جای او ایستاد. با این شکست، وضعیت گروه پیچیده تر شد، زیرا مارسی اکنون با 5 امتیاز در صدر قرار دارد و برایتون و A.A.K با فاصله کمی در رده های بعدی قرار دارند. هر کدام با چهار امتیاز و آژاکس با دو امتیاز عقب ترند.

Hesam
27 اکتبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *