حذف لورکوزن از لیگ اروپا

تیم آث رم ایتالیا در لیگ اروپا توانست با حذف بایرلورکوزن آلمان در کنار سویا در فینال قرار گرفتند. با پایان یافتن مرحله نیمه نهایی لیگ اروپا فینالیست های رقابت این فصل مشخص شدند. حذف لورکوزن از لیگ اروپا در ورزشگاه بای آرنای آلمان با تساوی بدون گل رقم خورد. در ادامه سایت ورزشی با ما همراه باشید.

 

مسابقه دور برگشت بایرلورکوزن – آث رم:

به گزارش سایت ورزشی ، نبرد تیم لورکوزن و رم در ورزشگاه بای آرنای آلمان با مساوی بدون گل به اتمام رسید. شاگردان خوزه مورینیو با برتری 1-0 داخل خانه توانستند راهی فینال مجارستان شوند. بازیکنان ژابی آلونسو در این دیدار تلاش زیادی کردند و 23 شوت به دروازه داشتند اما گلی به ثمر نرسید و رم نیز تنها شوت پلگرینی از راه دور نیز تبدیل به گل نشد. آزمون با شلیک 4 ضربه به سمت دروازه پاتریسیو جزو بازیکنان موثر تیم لورکوزن بود. ضربات او همانند بقیه بازیکنان تبدیل به گل نشد. در مسابقه بعدی نیز سویای اسپانیا توانست با شکست غم انگیز خانگی در مقابل یونتوس در وقت های اضافه پیروزی را به نفع خودش پایان دهد و به امید کسب هفتمین قهرمانی پا به فینال لیگ قهرمانان اروپا در بوداپست گذاشت.

حذف لورکوزن از لیگ اروپا

حذف لورکوزن از لیگ اروپا

با نتیجه مساوی داخل خانه شاگردان آلونسو قطعا صعود برای آنها اتفاق نیافتد. یاران سردار آزمون نتوانستند آرزوی حضور در فینال را برآورده کنند. رم در دقیقه ابتدایی بازی را قدرتی شروع کرد. پلگرینی حتی می خواست با پاس آبراهام جالو روسی بازی را به نفع خودش ادامه دهد اما شلیک او با اختلاف کمی از کنار زمین به بیرون رفت. دقیقه های بعد تیم میزبان توپ و میدان را کامل در اختیارش گرفت. شلیک بیرون محوطه پلگیرینی در دقیقه 2 تنها شوت یاران مورینیو در کل مسابقه بود. تیم آلمانی تا پایان مسابقه توانست 23 بار دروازه رم را تهدید نماید.

با پاس فریم پونگ از سمت راست، و ضربه کات دار دمیر بای نیز نتوانستند گلی بزنند و دقیقه بعد دیابی گل ساز لورکوزن دو موقعیت جدی برروی دروازه ایجاد کرد. دومین بار نیز شلیک توپ به تیر افقی دروازه برخورد کرد. در دقیقه 29 نیز آزمون دروازه رمی ها را تهدید نمود. ضربه سر او با وجود خروج ناکام پاتریسیو ، درون دروازه جای نگرفت و بدشانسی سردار ادامه دار بود. حتی شوت نه چندان محکم او نیز به راحتی در اختیار دروازه بان رم قرار گرفت. ادامه حملات بایرلورکوزن تا پایان نیمه اول بدون نتیجه ماند و به رختکن رفتند.

حذف لورکوزن از لیگ اروپا

نیمه دوم لورکوزن – آث رم:

نیمه دوم با سوت داور شروع شد و تنش ها و خطاها زیاد شد. مورینیو با ایجاد توقف متوالی ضرب آهنگ حمله های حریف را گرفت. همانند نیمه اول خبری از تسلط لورکوزن روی توپ و زمین نبود. جدی ترین موقعیت مسابقه در دقیقه 20 اول ضربه سر آزمون روی ارسال قوسی تاپ سوبا از سمت راست شلیک شد. قدرت ضربه سردار آنقدر بالا نبود که دروازه بان تسلیم شود. در ده دقیقه پایانی آزمون جزو خطرناک ترین حمله های لورکوزن را رقم زد و بازهم بدشانسی با سردار یار بود و دروازه باز نشد.

توپ با ریباند حاصل از ضربه عدلی به مهاجم ایرانی رسید و ضربه محکم او با چرخش و اختلاف اندک از کنار تیر عمودی دروازه بیرون رفت. بازی در دقیقه های پایانی با حمله های سریع و مکرر لورکوزنی ها همراه شد. تعویض های هجومی آلونسو و ورود هلوژک و امیری، عرصه را بر جیالو روسی تنگ کرده‌بود. در 8 دقیقه وقت اضافی نیز فرصت های جدیدی برای لورکوزن پدید آمد. تیم یک پارچه خوزه مورینیو حتی تا آخرین ثانیه ها در مقابل سیل حملات حریف مقاومت می کرد. در نهایت نیز این مسابقه با نتیجه 0-0 به پایان رسید. تیم آث رم با تکیه بر برتری 1 گله خانگی راهی فینال لیگ اروپا شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *