اینتر ۱-۰ اتلتیکو: اینزاگی برنده ی جدال رفت مقابل سیمئونه

اینتر ۱-۰ اتلتیکو: اینزاگی برنده ی جدال رفت مقابل سیمئونه. در یک رویارویی هیجان انگیز در ورزشگاه جوزپه مه آزا، اینتر در بازی رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا به مصاف اتلتیکو مادرید رفت. این بازی با پیروزی 1-0 نراتزوری به پایان رسید و مارکو آرناتوویچ نقش مهمی را ایفا کرد. در تضمین برد بیایید به لحظات کلیدی که این درگیری شدید بین دو غول فوتبال را تعریف کرد، بپردازیم.

اینتر ۱-۰ اتلتیکو: اینزاگی برنده ی جدال رفت مقابل سیمئونه

نیمه اول

بازی با برتری اینتر در مالکیت توپ و میدان آغاز شد. در دقیقه 13 ضربه دارمیان خطری را به همراه داشت که لینو بازیکن اتلتیکو آن را دفع کرد. اینتر به پرس ادامه داد و در دقیقه 18، فرصت دی فری برای ایجاد موقعیت تک به تک تورام با دروازه بان، به طرز درخشانی توسط ویتسل رد شد.

با ادامه نیمه اول، هر دو تیم برای ایجاد موقعیت های واضح تلاش کردند. تلاش مارتینز در دقیقه 32 به پایان رسید و یک لحظه قابل توجه در دقیقه 37 رخ داد که ضربه سر قدرتمند مارتینز با دفع اوبلاک ستودنی مواجه شد.

در دقایق پایانی نیمه اول، همکاری امیدوارکننده تورام و بارلا باعث شد که مهاجم فرانسوی در مقابل اوبلاک قرار بگیرد، اما ضربه زاویه لازم را نداشت و به دروازه بان اتلتیکو اجازه داد تا به راحتی توپ را مهار کند. دو تیم با نتیجه 0-0 وارد نیمه نهایی شدند.

برد اینتر در بازی رفت
برد اینتر در بازی رفت

نیمه دوم

نیمه دوم با هدر دادن موقعیت طلایی آرناتوویچ در دقیقه 49 آغاز شد و ضربه او از کنار دروازه به بیرون رفت. علیرغم موقعیت های متعدد، پایان آرناتوویچ گریزان ماند، با ضربه سر که سه دقیقه بعد به سختی هدف را از دست داد.

با پیشرفت بازی، اتلتیکو مادرید خود را نشان داد و تهدیداتی جزئی روی دروازه اینتر ایجاد کرد. با این حال، دفاع اینتر مصمم باقی ماند و تلاش های اتلتیکو را خنثی کرد. در دقیقه 64، آرناتوویچ یک فرصت باشکوه دیگر را پس از همکاری عالی با مارتینز از دست داد.

لحظه حساس

این موفقیت در نهایت در دقیقه 79 به دست آمد. مارتینز با سوء استفاده از اشتباه بازیکنان اتلتیکو توپ را تصاحب کرد و در مقابل اوبلاک یک شوت زد. اگرچه دروازه بان اتلتیکو یک سیو قابل ستایش انجام داد، اما آرناتوویچ از ریباند استفاده کرد و تنها گل مسابقه را به ثمر رساند.

لحظات پایانی

در 10 دقیقه پایانی، اتلتیکو حملات خود را تشدید کرد و به دنبال گل تساوی بود. تلاش موراتا در دقیقه 89 از لبه محوطه جریمه به بیرون رفت. علیرغم تلاش های دیرهنگام اینتر، اینتر به برتری باریک خود ادامه داد.

اینتر ۱-۰ اتلتیکو: اینزاگی برنده ی جدال رفت مقابل سیمئونه
اینتر ۱-۰ اتلتیکو: اینزاگی برنده ی جدال رفت مقابل سیمئونه

نتیجه

این دیدار با گل قطعی آرناتوویچ با برتری 1-0 اینتر به پایان رسید. در حالی که اتلتیکو مادرید انعطاف پذیری نشان داد، دفاع محکم اینتر و پایداری آرناتوویچ فاکتورهای تعیین کننده بودند. بازی برگشت نوید می دهد که به همان اندازه جذاب باشد زیرا هر دو تیم برای یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا رقابت می کنند.

Hesam
21 فوریه 2024

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *