آیندهوون 1-1 دورتموند: همه چیز در بازی برگشت مشخص می شود

آیندهوون 1-1 دورتموند: همه چیز در بازی برگشت مشخص می شود. در دیداری پرتنش در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، بروسیا دورتموند در مقابل تیم مقاوم آیندهوون قرار گرفت که نتیجه آن تساوی 1-1 بود که تساوی را به خوبی متعادل کرد. این درگیری لحظاتی از درخشش و فرصت های از دست رفته را برای هر دو تیم به نمایش گذاشت و زمینه را برای یک بازی برگشت جذاب فراهم کرد.

آیندهوون 1-1 دورتموند: همه چیز در بازی برگشت مشخص می شود

نیمه ی اول و حملات دورتموند

بازی با تثبیت برتری دورتموند آغاز شد و اولین موقعیت مهم را در دقیقه 15 ایجاد کرد که ضربه نیکلاس فالکرگ با اختلاف کمی از دروازه به بیرون رفت. 9 دقیقه بعد، تیم بوندسلیگا با یک بازی تیمی خوب پیش افتاد. امره جان و جیدون سانچو یک حمله درخشان را سازماندهی کردند که در نهایت مارسل سابیتز دانیل مولن را راه اندازی کرد که از نظر بالینی با پای راست خود کار را تمام کرد و دورتموند را 1-0 به برتری رساند.

تساوی در بازی رفت بین دورتموند و آیندهوون
تساوی در بازی رفت بین دورتموند و آیندهوون

فشار آیندهوون

آیندهوون، اما، تسلیم شکست اولیه نشد. هلندی ها دوباره جمع شدند و شروع به تهدید کردند و اسماعیل سیباری در دقیقه 39 ضربه ای را به یاد دروازه دورتموند زد. با وجود تلاش دو طرف، نیمه اول با حفظ برتری تیم میهمان به پایان رسید.

نیمه ی دوم و تساوی دو تیم

در نیمه دوم آیندهوون تلاش خود را برای گل تساوی تشدید کرد و اصرار آنها در دقیقه 55 نتیجه داد. خطای متس هوملز روی تالیمان منجر به یک پنالتی شد که لوک دی یونگ ماهرانه آن را به گوشه چپ دروازه تبدیل کرد و نتیجه را 1-1 کرد. آیندهوون به پرس رو به جلو ادامه داد و جوی ورمالن و سیباری خط دفاع دورتموند را آزمایش کردند.

پایان بازی

در دقیقه 75 آیندهوون یک موقعیت دیگر از سمت راست محوطه جریمه به دست آورد و فشار دورتموند را بیشتر کرد. با نزدیک شدن به پایان بازی، سرخیو دی یونگ در دقایق 81 و 89 دروازه دورتموند را تهدید کرد. با وجود حمله دیرهنگام، نتیجه بازی بدون تغییر باقی ماند و بازی با تساوی 1-1 به پایان رسید.

آیندهوون 1-1 دورتموند: همه چیز در بازی برگشت مشخص می شود
آیندهوون 1-1 دورتموند: همه چیز در بازی برگشت مشخص می شود

نتیجه

علیرغم عملکرد ضعیف در نیمه دوم، دورتموند می تواند در دروازه خارج از خانه آرامش پیدا کند و درها را برای یک چرخش در بازی برگشت در زمین خانگی خود باز بگذارد. تیم ادین ترزیچ باید دوباره جمع شود و قدرت تهاجمی خود را به نمایش بگذارد تا بتواند در مرحله بعدی لیگ قهرمانان اروپا حضور پیدا کند. بازی برگشت نوید یک دیدار هیجان انگیز را می دهد. زیرا هر دو تیم برای کسب جایگاهی مطلوب در مرحله یک چهارم نهایی رقابت می کنند.

Hesam
21 فوریه 2024

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *