اینتر 2-1 جنووا: نراتزوری بی رقیب در صدر

اینتر 2-1 جنووا: نراتزوری بی رقیب در صدر. در دیداری هیجان‌انگیز سری آ، اینترمیلان با برتری 2-1 مقابل جنوا در خانه در هفته بیست و هفتم این رقابت‌ها پیروز شد. این پیروزی نقطه عطف مهمی برای اینتر بود، زیرا این سیصدمین بازی آنها تحت رهبری سیمونه اینزاگی بود.

اینتر 2-1 جنووا: نراتزوری بی رقیب در صدر

شروع بازی با مالکیت اینتر

بازی با اینتر آغاز شد که در نیمه اول سبک هجومی خود را نشان داد. مالکیت به سرعت به موقعیت تبدیل شد و تلاش دقیقه 13 نیکولو بارلا به طرز خطرناکی از بالای دروازه به اوج رسید. علیرغم تلاش جنوا برای مقابله، از جمله لحظات تهدید آمیز ماتئو رتگی در دقایق 18 و 26، اولین موفقیت اینتر در دقیقه 30 به دست آمد.

برد اینتر مقابل جنوا
برد اینتر مقابل جنوا

گل اول و دوم اینتر میلان

در یک حمله دقیق، ارسال دقیق الکسیس سانچز، کریستین اصلانی را پیدا کرد، او با اطمینان توپ را زیر طاق دروازه فرو کرد و اینتر را 1-0 جلو انداخت. حرکت اینتر برای اینتر ادامه پیدا کرد و در دقیقه 38، پس از یک اتفاق بحث برانگیز در مورد نیکولو باریلا، آنها یک پنالتی اعلام کردند. سانچز از این فرصت استفاده کرد و با یک ضربه پای راست برتری اینتر را دو برابر کرد.

اینتر قبل از نیمه دوم این فرصت را داشت که برتری خود را بیشتر کند، اما ضربه سر لائوتارو مارتینز به طرز ماهرانه ای توسط دروازه بان جنوا دفع شد.

نیمه دوم و تک گل جنوا

نیمه دوم کم حادثه بود و ضربه راه دور هنریک مخیتاریان در دقیقه 52 به راحتی توسط دروازه بان حریف مهار شد. جنوا که مصمم به بازگشت بود، موفق شد در دقیقه 54 اختلاف را کم کند که ضربه غافلگیرکننده یوهان واسکر به گوشه سمت راست دروازه یان سامر رسید.

حملات پر تعداد جنوا

علیرغم تلاش جنوا برای مساوی کردن، خط دفاعی اینتر محکم بود. جوزپ مارتینز، دروازه بان جنوا، در دقیقه 59 یک مهار مهم را انجام داد و تلاش کارس آگوستو از لبه محوطه را رد کرد. با پیشرفت بازی، جنوا حملات خود را تشدید کرد، اما دفاع اینتر چندین تلاش ماتئو رتاگی را خنثی کرد.

فرصت سوزی اینتر در لحظات واپسین

در دقایق پایانی بازی، اینتر دوباره کنترل خود را به دست گرفت. ضربه دقیقه 72 بارلا به بیرون رفت و تلاش امیدوارکننده کارسه آگوستو از داخل محوطه جریمه ده دقیقه بعد توسط مدافعان جنوا مهار شد. در دقیقه 1+90، مارکو آرناوتوویچ با دروازه بان تک به تک شد اما نتوانست از آن استفاده کند.

اینتر 2-1 جنووا: نراتزوری بی رقیب در صدر
اینتر 2-1 جنووا: نراتزوری بی رقیب در صدر

نتیجه

با این پیروزی سخت، اینتر با کسب 72 امتیاز در جدول لیگ برتری خود را در سری آ به 15 امتیاز نسبت به یوونتوس افزایش داد. این برد موقعیت اینتر را به عنوان تیمی که در سری آ شکست می‌خورد مستحکم کرد و باعث شد هواداران مشتاقانه منتظر عملکرد بعدی خود تحت رهبری اینزاگی باشند.

Hesam
5 مارس 2024

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *