ایران در قرعه راحت جام ملت های آسیا

تیم ملی فوتبال ایران در یک قرعه کشی توسط کاپیتان تیم قطر در جایگاه آسانی قرار گرفته است. ظاهرا باید یک بار دیگر منتظر تقابل ایران و کره جنوبی در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت های آسیا باشیم. در ادامه سایت ورزشی با ایران در قرعه راحت جام ملت های آسیا همراه شوید.

 

ایران در قرعه راحت جام ملت های آسیا

به گزارش سایت ورزشی ، مراسم قرعه کشی جام ملت های آسیا دیروز برگزار شد. ایران در یک قرعه کشی آسان قرار گرفت و با تیم های امارات ، فلسطین و هنگ کنگ هم گروه شدند. اما ایرانی ها در مرحله بعد با قرعه سخت روبرو می شوند و احتمالا تیم‌های کره جنوبی و قطر سد راه ایران تا دیدار فینال خواهند بود.

ایران در قرعه راحت جام ملت های آسیا

تیم ملی فوتبال ایران در گروه C مسابقات حضور دانرد و مراحل بعدی را در این مطلب بررسی خواهیم کرد.

مرحله یک هشتم نهایی:

شاگردان قلعه نویی در این مرحله باید با یکی از بهترین تیم های سوم روبرو شوند. تیم سوم یکی از گروه های A، B و یا F حریف ایران در مرحله حذفی می شوند. ظاهرا بر روی کاغذ از گروه A شانس تیم لبنان، از گروه B تیم هندوستان و از گروه F تیم تایلند از بخت بیشتری برای ایستادن در رتبه سوم برخوردار باشند.

ایران در قرعه راحت جام ملت های آسیا

مرحله یک چهارم نهایی:

اگر ایران در این مرحله پیروز و صعود به دور یک چهارم نهایی را انجام دهد. شاگردان امیر قلعه نویی باید با برنده دیدار تیم نخست گروه E و تیم دوم گروه D روبرو شوند. در گروه E طبیعتا شانس کره جنوبی برای صدرنشینی بیشتر است. احتمالا در گروه D نیز عراق به عنوان تیم دوم راهی دور بعد می شود.

 

نتیجه گیری:

اگر تیم ایران در گروه خودش جایگاه نخست داشته باشد در مرحله یک هشتم نهایی نیز پیروز شود، در مرحله یک چهارم نهایی احتمالا با برنده مسابقه کره جنوبی و عراق روبرو می شود.

 

مرحله نیمه نهایی:

اگر تیم ایران موفق شود از سد کره جنوبی یا عراق بگذرد، در مسابقه نیمه نهایی با تیم قطر روبرو می شود. در سمت پایین جدول برخورد تیم ها به این صورت است تیم نخست گروه A که احتمالا قطر است، باید با یکی از تیم‌های سوم برتر بازی کند. برنده این مسابقه با پیروز نبرد تیم های دوم گروه‌های B و F روبرو می‌شود. شانس ازبک ها در گروه ب و عمان در گروه اف برای دوم شدن بیشتر است. در نتیجه قطر میزبان باید برای حضور در نیمه نهایی، با یکی از تیم‌های ازبکستان یا عمان روبرو شود.

ایران در قرعه راحت جام ملت های آسیا

نتیجه‌گیری:

اگر تیم ملی ایران جزو تیم های نخست صعود کننده باشد در مرحله یک هشتم نهایی از سد حریف خود باید بگذرد تا در دور یک چهارم نیز برنده مسابقه احتمالی کره یا عراق را شکست دهد. در مسابقه نهایی نیز با برنده قطر یا یکی از تیم های ازبکستان یا عمان روبرو خواهد شد.

ایران در قرعه راحت جام ملت های آسیا

شرایط بر فرض اینکه تیم ملی ایران در گروه خودش دوم شود:

  • در مرحله یک هشتم نهایی ایران به عنوان تیم دوم گروه C در این دور باید با تیم دوم گروه A روبرو شود و شانس چین برای دوم شدن در گروه خودش زیاد است.
  • در یک چهارم نهایی: اگر ایران در مقابل چین پیروز شود، بچه های ما باید در دور بعدی با برنده صدرنشین گروه D احتمالا با ژاپن روبرو شوند و یکی از تیم های برتر سوم روبروی ایران قرار می گیرند. در نتیجه ایران بعد از چین احتمالا با ژاپن روبرو خواهد شد.
  • در مرحله نیمه نهایی: اگر تیم ملی ایران از سد ژاپن عبور نماید، باید با برندگان تقابل‌هایی روبرو شود که احتمالا عربستان و استرالیا از آن سمت بالا آمده و برنده این نبرد راهی دیدار نیمه نهایی می‌شود.

 

در پایان لطفا نظرتان را درباره ایران در قرعه راحت جام ملت های آسیا در بخش کامنت ها درج نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *