سهمیه ایران در سوپرلیگ 20 میلیون دلاری

ایران در لیگ نخبگان آسیا که جایزه قهرمان بین 15 تا 20 میلیون دلار تعیین شده است. دو سهمیه مستقیم و یک سهمیه غیر مستقیم دارند. هواداران انتظار دارند که استقلال و پرسپولیس را به آسیا بازگردانند. در ادامه سایت ورزشی با سهمیه ایران در سوپرلیگ 20 میلیون دلاری همراه ما باشید.

 

باشگاه های ایرانی در لیگ نخبگان آسیایی:

به گزارش سایت ورزشی ، چند روز قبل تیم اوراوا ردز در رقابت های لیگ آسیا قهرمان شد. مسابقه ایکه آخرین بار در یک سال تقویم میلادی برگزار شد و دوره بعدی از پاییز یک سال تا بهار سال بعدی انجام می شود. بعد از پایان فصل 2023 – 2024 مسابقات قرار است بزرگترین تورنمنت های آسیایی با فرمت جدید و جذابی دنبال شود.

سهمیه ایران در سوپرلیگ 20 میلیون دلاری

از فصل 2024 – 2025 ، مسابقه باشگاه های آسیا در لیگ نخبگان یا سوپر لیگ برگزار می شود. کنفدراسیون فوتبال آسیا یک تصمیم جدیدی گرفته است. تا مسابقات باشگاه های قاره ای با شکل جدیدی برگزار شود. سطح اول یا نخبگان با حضور 12 تیم از غرب و 12 تیم از شرق قاره آسیا دنبال می شود. در سطح دوم 32 تیم در سطح سوم نیز 20 باشگاه حضور دارند. انتظار می رود در این سطوح سهمیه بین غرب و شرق مساوی تقسیم بندی شود.

 

رده بندی کشورها برای سهمیه 2024-2025:

فعلا مقامات آسیایی رسما سهمیه کشورها را اعلام نکردند. کنفدراسیون فوتبال آسیا قبلا گفت رده بندی کشورها برای اختصاص سهمیه فصل 24-2025 بر اساس عملکرد باشگاه ها در هشت فصل قبل مسابقات لیگ قهرمانان آسیا و AFC CUP است.

بر همین اساس جدول بعد از دیدار الهلال و اوراوا ردز انتشار پیدا کرد. که در آن میزان دقیق امتیازهای کسب شده توسط کشورهای مختلف حساب شده است. در این باره مسابقات 2020 در نظر گرفته نشد. رقابت ای اف سی کاپ به دلیل کرونا برگزار نشد. و لیگ قهرمانان آسیا نیز به طور متمرکز در قطر انجام شد. این اصلا خبر مناسبی برای باشگاه های فوتبال ایران نیست. پرسپولیس در آن سال عنوان نایب قهرمانی آسیا را بدست آورد. که توانست امتیازهای زیادی را به اندوخته های نمایندگان ایران بیافزاید. حذف امتیازهای کسب شده در 2020 ضربه بزرگی به فوتبال ایران می زند. و شاید می توانست امتیازهای بالاتری را جمع کند.

 

وضعیت جدول سطح نخست لیگ نخبگان:

بر این اساس در جدول مشخص شد که ایران برای حضور در سطح اول لیگ نخبگان یا سطح الیت، دو سهمیه مستقیم داشته و یک تیم باید راهی پلی آف مرحله بعد برود. مسابقاتی که جایزه اش 4 برابر شده و ارزش جوایز نسبت به لیگ قهرمانان فعلی بالاتر است. پیش بینی شده که تیم قهرمان پاداش 15 تا 20 میلیون دلار دریافت نماید. به همین دلیل سطح اول پیکارها اهمیت زیادی دارد.

ایران در سطح دوم رقابت های لیگ قهرمانان آسیا نیز 1 سهمیه مستقیم دارد. سطح دوم فوتبال باشگاهی آسیایی با 32 باشگاه شرکت کننده در هشت گروه چهار تیمی برگزار می شود. باشگاه ها در مرحله گروهی به طور رفت و برگشت روبروی هم قرار می گیرند. دو تیم برتر هر گروه به مرحله یک هشتم نهایی صعود می کنند. مرحله یک هشتم نهایی یک چهارم نهایی و نیمه نهایی در دو بازی برگزار خواهد شد و فینال تک بازی است.

سهمیه ایران در سوپرلیگ 20 میلیون دلاری
بر اساس جدول ، ایران در رقابت های AFC کاپ نماینده ندارد

 

در نهایت 12 سهمیه کشورهای غرب آسیا در سطح نخست لیگ نخبگان بدین صورت خواهد بود:

عربستان: 3 سهمیه مستقیم
قطر و ایران: 2 سهمیه مستقیم و یک سهمیه غیرمستقیم
امارات: یک سهمیه مستقیم و یک سهمیه غیرمستقیم
ازبکستان و عراق: یک سهمیه مستقیم

 

این جدول سهمیه کشورهای غرب آسیا در مسابقات لیگ نخبگان، سطح دوم لیگ قهرمانان آسیا و همچنین AFC کاپ است.

 

سهمیه های شرق آسیا نیز به شکل زیر خواهد بود:

ژاپن: 3 سهمیه مستقیم
کره جنوبی و چین: 2 سهمیه مستقیم و یک سهمیه غیرمستقیم
تایلند: یک سهمیه مستقیم و یک سهمیه غیرمستقیم
استرالیا و مالزی: یک سهمیه مستقیم

 

سهمیه ایران در سوپرلیگ 20 میلیون دلاری
سهمیه کشورهای شرق آسیا، ژاپن 3 سهمیه مستقیم در فصل 2024 – 2025 این مسابقات خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *