ایران 2- ژاپن 1: شکست ژاپن پس از 19 سال

ایران 2- ژاپن 1: شکست ژاپن پس از 19 سال. ایران در یک بازی هیجان‌انگیز مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا 2023 با شکست 2-1 ژاپن در دیداری میخ‌کوب‌کننده راهی نیمه‌نهایی شد. این پیروزی خیره کننده در آخرین لحظات بازی به دست آمد و علیرضا جهانبخش یک پنالتی مهم را در وقت اضافه به گل تبدیل کرد و یک کامبک را تکمیل کرد که ژاپن را شوکه کرد و تیم سامورایی را ویران کرد.

ایران 2- ژاپن 1: شکست ژاپن پس از 19 سال

برد ایران مقابل ژاپن
برد ایران مقابل ژاپن

صعود ایران به جام جهانی

صعود به نیمه نهایی برای ایران بدون چالش نبود. آنها پس از تسلط بر گروه C با سه پیروزی متوالی برابر فلسطین، هنگ کنگ و امارات، در مرحله یک هشتم نهایی مقابل سوریه با چالشی سخت روبرو شدند و در نهایت در ضربات پنالتی به پیروزی رسیدند. با این حال، آزمون واقعی مقابل ژاپن در مرحله یک چهارم نهایی بود.

تیم داوری در این بازی

این دیدار در ورزشگاه شهر آموزش در الریان برگزار شد. داور ما نینگ از چین با کمک آنتون اسکتینن و اشلی بیچام (استرالیا) مسابقه را قضاوت کرد و رقابتی عادلانه را تضمین کرد. داور چهارم محمد نظم الدین از مالزی با کمک VAR سیواکورن پو اودوم (تایلند) و محمد تقی (سنگاپور) بود.

تساوی بین دو تیم

در نیمه اول بازی ژاپن با گل دقیقه 28 هیدماسا موریتا به برتری رسید. اما ایران با قاطعیت پاسخ داد و در دقیقه 55 محمد محبی با یک شوت ماهرانه پس از بازی درخشانی که توسط رامین رضاییان و سردار آزمون آغاز شد، گل را به تساوی کشاند.

پنالتی بد موقع برای ژاپنی ها

با نزدیک شدن به لحظات آخر بازی و با به بن بست رسیدن نتیجه 1-1، تنش به اوج خود رسید. در لحظات جانسوز بازی با خطا به روی محمدحسین کنعانی زادگان در محوطه جریمه ژاپن یک پنالتی به سود ایران اعلام شد. علیرضا جهانبخش با شجاعتش جلو آمد و با یک ضربه استثنایی پنالتی را به گل تبدیل کرد که از دست دروازه بان دور شد. ورزشگاه با تشویق ایران به پیروزی 2-1 دراماتیک و راهیابی به نیمه نهایی جام ملت ها برخاست.

ایران 2- ژاپن 1: شکست ژاپن پس از 19 سال
ایران 2- ژاپن 1: شکست ژاپن پس از 19 سال

ستاره ی بازی

سردار آزمون با عملکرد استثنایی و پاس گل محمد محبی به عنوان ستاره تیم ایران ظاهر شد. تلاش های بی وقفه او در خط حمله، درخشش او را به نمایش گذاشت و در نهایت به موفقیت تیم کمک کرد.

پیروزی مهم و روحیه بخش

این پیروزی مقابل ژاپن نه تنها ایران را به نیمه نهایی می برد، بلکه رستگاری برای شکست قبلی در جام ملت ها است. بازیکنان با هدایت امیر قلعه‌نویی سرمربی، مقاومت، مهارت و اراده را به نمایش گذاشتند و آن را به لحظه‌ای تاریخی برای فوتبال ایران تبدیل کردند.

نتیجه

این مسابقه پر از لحظات هیجان انگیز بود، از جمله چندین تماس نزدیک و موقعیت برای هر دو تیم. از پاس عمقی زیبای عزت اللهی گرفته تا ضربه فنی جهانبخش تا گل رد شده آزمون و فرار چشمگیر قدوس، این برخورد هواداران را بر روی صندلی نگه داشت.

در حالی که ایران مشتاقانه منتظر نیمه نهایی است، این تیم و هوادارانش این پیروزی سخت را به عنوان گواهی بر مهارت و اراده خود در صحنه فوتبال آسیا می چشند. جام ملت‌ها با شگفتی‌ها و هیجان‌ها به پیش می‌رود و سفر ایران نوید تماشایی هیجان‌انگیز را در راه شکوه قاره می‌دهد.

Hesam
3 فوریه 2024

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *