بازی ایران کره

نزدیک شدن دشمن به قلعه نویی آشکار شد. قرعه کشی جام ملت های آسیا برای ایران چالش برانگیز شد: کره جنوبی در انتظار ماست! به نظر می رسد بار دیگر باید منتظر بازی ایران  کره جنوبی در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت های آسیا باشیم.

به گزارش “ورزشی”، قرعه کشی جام ملت های آسیا برگزار شد. ایران اگرچه با قرعه‌ای نسبتاً آسان روبه‌رو شد و با تیم‌های امارات، فلسطین و هنگ‌کنگ هم گروه شد، اما در مراحل بعدی حریفان سرسختی را پیش رو خواهد داشت و به احتمال زیاد تا رسیدن به فینال به مصاف کره جنوبی و قطر می‌رود.
– ایران در گروه C مسابقات قرار دارد و در صورت صعود به عنوان سرگروه، مراحل زیر را بررسی خواهیم کرد:
مرحله یک شانزدهم: تیم قلعه نویی باید به مصاف یکی از بهترین تیم های سومی برود. تیم سوم گروه های الف، ب یا اف حریف ایران در مرحله حذفی خواهد بود. روی کاغذ، لبنان از گروه A، هند از گروه B و تایلند از گروه F احتمالا سوم خواهند شد.

بازی ایران کره
بازی ایران کره

یک چهارم نهایی

با فرض صعود ایران به این مرحله، با برنده دیدار تیم اول گروه E و تیم دوم گروه D روبرو می شود. کره جنوبی شانس بیشتری برای قهرمانی در گروه دارد. گروه E و عراق به احتمال زیاد در گروه D دوم خواهد شد.

بازی ایران کره
بازی ایران کره

نیمه نهایی

اگر ایران بتواند بر کره جنوبی یا عراق غلبه کند، ممکن است در نیمه نهایی به مصاف قطر برود. در انتهای جدول، تیم اول گروه A که به احتمال زیاد قطر خواهد بود، باید به مصاف یکی از بهترین تیم های سوم شود. سپس برنده این دیدار به مصاف برنده دیدارهای تیم دوم گروه B و F می رود که ازبکستان در گروه B و عمان در گروه F شانس بیشتری برای سوم شدن دارند. به نظر می رسد روی کاغذ، قطر برای صعود به نیمه نهایی باید به مصاف ازبکستان یا عمان برود.

حال بیایید شرایط را با فرض دوم شدن ایران در گروه خود بررسی کنیم:
مرحله یک شانزدهم: ایران به عنوان تیم دوم گروه C باید به مصاف تیم دوم گروه A برود و چین شانس بیشتری برای دوم شدن در گروه خود دارد.
یک چهارم نهایی: با فرض برد ایران مقابل چین، تیم قلعه نویی باید به مصاف برنده گروه D که به احتمال زیاد ژاپن خواهد بود و یکی از بهترین تیم های سومی قرار بگیرد.
نیمه نهایی: اگر ایران موفق به غلبه بر ژاپن شود، باید به مصاف برنده دیدار عربستان و استرالیا برود که احتمالاً از بالای جدول قرعه کشی خواهند شد.

بازی ایران کره
بازی ایران کره

نتیجه

قرعه کشی جام ملت های آسیا برای ایران بسیار چالش برانگیز شد. و ممکن است. تا رسیدن به فینال با حریفان سرسختی مانند کره جنوبی و قطر روبرو شوند. اگر آنها به عنوان سرگروه به پایان برسند. و در مرحله یک هشتم نهایی و یک چهارم نهایی قهرمان شوند، ممکن است در نیمه نهایی به مصاف قطر بروند. با این حال، اگر آنها در گروه دوم شوند و در مرحله یک هشتم نهایی و یک چهارم نهایی پیروز شوند. ممکن است در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف ژاپن بروند و باید برای رسیدن به نیمه نهایی بر آنها غلبه کنند. اگر ایران به عنوان سرگروه به پایان برسد و در مرحله یک هشتم نهایی پیروز شود، به احتمال زیاد در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف برنده دیدار کره جنوبی و عراق خواهد رفت.

Hesam
14 می 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *