انتخابیه المپیک 2024 | تساوی بانوان ایران و چین تایپه

در دومین بازی ملی‌پوشان بانوان ایران در انتخابیه المپیک 2024 شاهد تساوی بانوان ایران و چین تایپه با نتیجه بدون گل بودیم. در این پست از ورزشی، گزارش مختصری از این بازی می‌خوانید.

تساوی بانوان ایران و چین تایپه در انتخابیه المپیک 2024

به گزارش ورزشی و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، رقابت تیم ملی فوتبال بانوان ایران در برابر چین تایپه در مرحله دوم رقابت‌های انتخابی المپیک 2024 از بعد از ظهر امروز (یکشنبه – به وقت ایران) در استادیوم (اپتوس) مرکزی پرث با داوری چوکی اون از کشور بوتان برگزار شد. این دیدار با تساوی بدون گل پایان یافت.

سنگربان تیم ملی ایران زهرا خواجوی از سوی مسئولان به‌عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب گردید.

به گزارش ورزشی، تیم ایران در روز پنجشنبه در اولین رقابت خود با نتیجه 2 بر صفر از تیم قدرتمند استرالیا شکست خورد. تیم ملی ایران در روز چهارشنبه 10 آبان به مصاف تیم ملی فیلیپین خواهد رفت.

سنگربان تیم ملی ایران زهرا خواجوی از سوی مسئولان به‌عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب گردید.
سنگربان تیم ملی ایران زهرا خواجوی از سوی مسئولان به‌عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب گردید.

آزمون: چهره جدید فوتبال بانوان را به همه نشان دادیم

به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، مریم آزمون در کنفرانس خبری پس از بازی ایران و چین تایپه گفت: ابتدا یک‌ خسته نباشید به شاگردانم و کادر فنی می گویم. به خوبی برنامه‌هایمان را در زمین پیاده کردیم. در بازی اول مقابل استرالیا می دانستیم مسابقه دشواری داریم. در مسابقه امروز برابر چین تایپه بجز نظم در دفاع، موقعیت های زیادی نیز داشتیم. سه موقعیت مهم در نیمه دوم داشتیم و حتی می‌توانستیم پیروز شویم.

آزمون اظهار کرد: تیم ملی فوتبال بانوان ایران در جام ملت های آسیا 2022 هند با چین تایپه همگروه بود. در بازی برابر آنها 5 گل دریافت کردیم. البته آن موقع من سرمربی نبودم. اما امروز شاهد پیشرفت بودیم و قطعا در آینده فوتبال بانوان ایران حرف‌های زیادی خواهد داشت. زمانی که هدایت تیم ملی ایران را بر عهده گرفتم، تلاش کردم که ساختار‌سازی کنیم. هدف اصلی این بود که شکست نخوریم. امروز چهره جدید فوتبال بانوان را به همه نشان دادیم.

او در مسابقه آخر برابر فیلیپین گفت: امروز بازی این تیم را مقابل استرالیا دیدیم.  8 گل از میزبان دریافت کرد. قطعا با تمام قوا به مصاف فیلیپین خواهیم رفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *