با بهترین لژیونر ایران آشنا شوید!

تیم ملی فوتبال ایران هر ساله بازیکنان زیادی را در لیگ های معتبر اروپایی دارد. فوتبالیست هایی که عملکرد بی نظیری داشتند از علی دایی و علی کریمی گرفته تا سردار و مهدی طارمی که همه در این سالها برای پیشرفت فوتبال ایران تلاش زیادی کردند. در ادامه سایت ورزشی با بهترین لژیونر ایران آشنا شوید!

با بهترین لژیونر ایران آشنا شوید!

بهترین لژیونر چند سال اخیر ایران کیست؟

مهدی طارمی مهاجم ایرانی فوتبال پورتو پرتغال در فصل قبل یکی از بهترین بازیکنان ایران حاضر در لیگ اروپا بوده است. مهدی در تمامی مسابقات پورتو به میدان رفت و توانست 20 گل بزند. گلزن شماره یک پورتو به دلیل آمار خوب و فوق العاده اش دیگر با هیچ بازیکن ایرانی قابل قیاس نیست و یک رشد صعودی پرواز گونه به صدر داشته است.

این مسئله باعث شد تا آمار تعداد بازی و تعداد گل های مهدی در اروپا با دیگر لژیونرهای مطرح فوتبال کشورمان در چند سال اخیر مقایسه نماییم.

مهدی طارمی در سه فصل حضور در فوتبال اروپا موفق شد در 127 بازی 66 گل بزند و یک آمار فوق العاده ای از خودش بر جای بگذارد و برای 3 فصل واقعا بی نظیر است که کمترین لژیونر ایرانی به این رکورد دست پیدا کرده است. در ادامه تعداد بازی های و گل های اروپایی دیگر لژیونرهای مطرح ایران شا خدمتتان ذکر می کنیم.

با بهترین لژیونر ایران آشنا شوید!

بهترین لژیونر ایران

  • وحید هاشمیان: ۲۲۹ بازی ۴۶ گل زده
  • سردار آزمون: ۲۶۵ بازی ۱۰۵ گل زده
  • علیرضا جهانبخش: ۲۷۳ بازی ۷۸ گل
  • رضا قوچان‌نژاد: ۳۰۳ بازی ۱۰۵ گل
  • مهدی مهدوی‌کیا: ۲۸۶ بازی ۳۲ گل
  • علی دایی: ۱۰۷ بازی ۱۹ گل
  • علی کریمی: ۴۲ بازی ۸ گل

بهترین لژیونر چند سال اخیر ایران

آمار فوق العاده مهدی طارمی در لیگ اروپا و پرتغال:

آمارها و ارقام همیشه به ما کمک می کند بدانیم چه کسی بهترین فوتبالیست ایران است. بازی ها و گلزنی های فوق العاده بازیکن بوشهری باعث شد تا نسبت به بقیه در کوتاه مدت گل های زیادی بزند. قطعا این بازیکن جزو بهترین لژیونر چند سال اخیر فوتبال ایران می باشد.

البته فوتبالیست هایی مثل جهانبخش، کریمی و مهدوی کیا در پست هافبک بودند و به همین دلیل آمار گلزنی آنها کاملا طبیعی است که از مهاجم ها کمتر باشد. به نظر شما بهترین لژیونر ایرانی کیست؟ نظرات و دیدگاه تان را در بخش کامنت ها درج نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *