جود بلینگهام یا لیونل مسی؟

جود بلینگهام یا لیونل مسی؟آیتور رویبال معتقد است، لیونل مسی، که به عنوان یکی از بزرگترین استعدادهای فوتبال مورد ستایش قرار می گیرد. همچنان به عنوان بهترین بازیکن جهان حفظ می کند، موقعیتی که احتمالا تا زمانی که فعال باشد حفظ خواهد کرد. در همین حال، جود بلینگهام، خواننده انگلیسی. باید قبل از صعود به چنین ارتفاعات محترمانه ای وقت بگذارد.

جود بلینگهام یا لیونل مسی؟

اعجوبه انگلیس در حال تعقیب ستاره شدن در لالیگا

 جود بلینگهام یا لیونل مسی؟
جود بلینگهام یا لیونل مسی؟

بلینگهام، تجارت خود با غول های لالیگا، رئال مادرید، چیزی جز هیجان انگیز نبود. این هافبک جوان با عملکرد قوی خود هواداران را به وجد آورد. تنها در 18 بازی 16 گل به ثمر رساند. با این حال، علیرغم رشد درخشان خود، رویبال. از باشگاه رقیب رئال بتیس. تصمیم گرفت و تصریح کرد که مسی تاج و تخت را حفظ می کند تا زمانی که تصمیم بگیرد از بازی فعال دور شود.

میراث تسلیم ناپذیر مسی در فوتبال آمریکا

میراث تسلیم ناپذیر مسی در فوتبال آمریکا
میراث تسلیم ناپذیر مسی در فوتبال آمریکا

مسی از زمان انتقالش به اینترمیامی، نه تنها با مهارت های دنیای ماورایی خود خیره شد. بلکه هشتمین توپ طلای بی سابقه ای را نیز به گنجینه افتخارات خود در سال 2023 اضافه کرد. همراه با موفقیت چشمگیر در جام جهانی 2022 ، جایگاه خود را به عنوان محور برتری فوتبال تثبیت می کند.

برتری بلینگهام و چشم انداز آینده

توانایی‌های بلینگهام هم تحت الشعاع قرار نگرفت.  جایزه مورد علاقه کوپا و جایزه پسر طلایی در سال 2023 را برای او به ارمغان آورد. در حالی که او در مسیری امیدوارکننده حرکت می‌کند. بسیاری معتقدند که فقط زمان زیادی است که او هم برای توپ رقابت کند. یا معتبرترین جایزه فردی فوتبال.

سازگاری در داخل و خارج از میدان

سازگاری در داخل و خارج از میدان
سازگاری در داخل و خارج از میدان

با این حال، رقابت بین بلینگهام و مسی از افتخارات شخصی آنها فراتر می رود. از آنجایی که بلینگهام معیارهایی را در لالیگا تعیین می کند که با رکوردهای یک اسطوره دیگر. کریستیانو رونالدو مقایسه می شود. به نظر می رسد مسیر حرکت او برای عظمت است. با وجود این، او ممکن است به زودی با مانعی با یک جراحی احتمالی شانه در افق روبرو شود که برای هر ورزشکاری یک شکست است.

با این حال انتظار ایجاد می شود: چه کسی ردای مسی را با نزدیک شدن به گرگ و میش دوران حرفه ای خود به ارث خواهد برد؟ برای بلینگهام، مسیر پر از فرصت و نوید است. در حالی که برای مسی، هر مسابقه یادآور میراث ماندگار اوست.

در تقابل نسل‌ها

مشعل محکم در دست مسی باقی می‌ماند. وعده بلینگهام محسوس است اما تاج هنوز دور از دسترس است. فقط زمان مشخص خواهد کرد که آیا این ستاره جوان می تواند از دستاوردهای استاد آرژانتینی پیشی بگیرد یا حداقل از آن الگوبرداری کند. تا آن زمان، موقعیت مسی در قله امن به نظر می رسد و چالش بلینگهام. اگرچه بسیار زیاد است، اما در صف باقی می ماند.

Hesam
11 دسامبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *