شکست خاتون ایران مقابل هیوندای کره | بی‌تجربگی کار دستمان داد

در یک رقابت جذاب و پرموقعیت، اینچئون هیوندای کره‌جنوبی با حساب ۲ بر یک مقابل خاتون ایران به پیروزی برسد. شکست خاتون ایران مقابل هیوندای کره، فرصت یک امتیاز تاریخی را برای فوتبال بانوان گرفت. در این پست از «ورزشی»، گزارشی از این مسابقه می‌خوانید.

شکست خاتون ایران مقابل هیوندای کره

آخرین دوره از مسابقات آزمایشی جام باشگاه‌های زنان آسیا به هفته دوم رسید. در شرایطی که در گروه دوم مسابقات، خاتون ایران در گام اول با ۳ گل از سیدنی استرالیا شکست خورد. اینچئون هیوندای کره‌جنوبی نیز با حساب ۲ بر صفر نسف‌قارشی ازبکستان را شکست داد. در روز دوم رقابت‌ها، دو تیم خاتون ایران و اینچئون هیوندای کره‌جنوبی مقابل هم صف‌آرایی کردند.

شاگردان مرضیه جعفری در شرایطی امروز برای اولین بار در تاریخ فوتبال باشگاهی و ملی زنان ایران مقابل نماینده‌ای از کره‌جنوبی قرار گرفتند که طی روزهای اخیر، ویروس آنفولانزا شرایط تیم را به هم ریخته بود. این اتفاق موجب شد بازیکنانی مثل زهرا سربالی و مونا حمودی درگیر آنفولانزا شوند و شانس بازی را از دست دهند. در سمت مقابل، کره‌ای‌ها در فکر کسب دومین پیروزی پیاپی‌شان بودند تا گام بعدی در رسید به فینال را برداند.

ترکیب خاتون ایران

زهرا خواجوی، سرشین کمانگر، بهناز طاهرخانی، گلنوش خسروی، شهناز جعفری‌زاده، ملیکا محمدی، زهرا سربالی، فاطمه گرائیلی، سمانه چهکندی، زهرا قنبری و نگین زندی

بازی بعدی خاتون مقابل نسف قرشی ازبکستان خواهد بود
بازی بعدی خاتون مقابل نسف قرشی ازبکستان خواهد بود

ترکیب اینچئون هیوندای کره‌جنوبی

کیم مین جانگ، لیم سون جو، لی دئوکجو، یون هایین، کیم دو یون، لی سی اون، اوه یون هی، لی سو هی، بائک جین جو، چوی یو جونگ و کانگ چائه ریم

 مرضیه جعفری با توجه به شیوع ویرویس، ۲ تغییر در ترکیب اصلی تیمش وارد کرد. به جای مونا حمودی و عاطفه رمضانی‌زاده، گلنوش خسروی و فاطمه گرائیلی در ترکیب قرار گرفتند.  دو تیم از ساعت ۱۳:۳۰ در ورزشگاه جار ازبکستان بازی را آغاز کردند؛ آن‌هم در شرایط جوی خاص که بارش شدید تگرگ و باران در ورزشگاه کمی کار را دشوارتر هم کرد. در دقایق ابتدایی، خبری از موقعیت جدی گلزنی نبود. علیرغم تسلط بیشتر بازیکنان اینچئون هیوندای بر بازی، اما آن‌ها در گلزنی ناکام بودند. بائک جین جو در دقیقه ۱۰ اولین شوت را به‌ثبت رساند که تبدیل به گل نشد.

زهرا خواجوی در دقیقه ۳۱ با خروج خوب به موقع مانع گلزنی اینچئون هیوندای شد و در دقیقه ۳۴ نیز  شوت لی سو هی را مهار کرد. دروازه‌بان نماینده ایران در واپسین دقیقه نیمه نخست، اشتباه مهلکی انجام داد اما چوی یو جونگ در استفاده از این موقعیت ناکام ماند و ضربه او به بیرون رفت.

بیشتر بخوانید: فرزانه توسلی به مس رفسنجان پیوست

نیمه‌ی دوم

خاتون نیمه دوم را بهتر شروع کرد.نگین زندی در دقیقه ۴۹ فرصت گلزنی داشت که توسط دروازه‌بان مهار شد. در نهایت در دقیقه ۵۸، نام گونگ یِجی ستاره تعویضی اینچئون هیوندای گل اول مسابقه را از نقطه‌ی پنالتی به ثمر رساند.

بازیکنان خاتون بعد از دریافت گل به دنبال رسیدن به گل تساوی بودند. در نهایت روی پاس در عمق فاطمه گرائیلی و فرار سرعتی نگین زندی، او دروازه تیم کره‌ای را در دقیقه 61 گشود.

در دقیقه ۷۸، اشتباه سارا دیدار در دفع توپ باعث شد تا جانگ چانگ صاحب توپ شود و او با ضربه‌ای دقیق گل دوم تیمش را به ثمر رساند.

کره‌ای‌ها به لحاظ آمادگی جسمانی در شرایط بهتری نسبت به تیم خاتون بودند و در دقایق پایانی توپ‌ومیدان تسلط بیشتری داشتند. شاگردان مرضیه جعفری در نهایت در جبران نتیجه ناکام بودند و اولین تقابل نماینده‌ای از فوتبال زنان ایران و کره‌جنوبی با شکست نماینده ایران به پایان رسید.

Pooria
10 نوامبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *