حمله‌ی لاپورتا به رئال مادرید

حمله‌ی لاپورتا به رئال مادرید، خاویر تباس و تیم‌ها و افراد مختلفی در جلسه‌ی علنی امروز انجام شد. آیا بارسلونا از پرونده‌ی نگریرا جان سالم به در می‌برد؟

حمله‌ی لاپورتا به رئال مادرید در جلسه‌ علنی پرونده نگریرا

خوان لاپورتا دو ماه پس از انتشار «پرونده نگریرا» برای ارائه توضیحاتی در مورد اتهامات به نایب رئیس کمیته فنی داوران حاضر شد.

اما رئیس بارسلونا از فرصت دفاعیات خود برای حمله به کسانی استفاده کرد که در این مدت اقدام قانونی علیه بارسا انجام داده اند یا علناً در مورد این پرونده صحبت کرده اند.

لاپورتا به شکلی تند به افراد و سازمان‌هایی مانند رئال مادرید که در این پرونده سهیم بوده‌اند و یا مانند خاویر تباس از عملکرد باشگاه انتقاد کرده‌اند، اتهامات و تهدیداتی وارد کرد.

او همچنین افرادی را که از بارسلونا درخواست غرامت کرده بودند، به “تحریم های نجومی” تهدید کرده است. لاپورتا همچنین، پیامی برای الکساندر چفرین و یوفا دارد؛ ارگانی که به نظر می رسد برنامه‌ی تحریم بارسلونا و حذف آنها از اروپا در فصل بعد را دارد.

حمله‌ی لاپورتا به رئال مادرید

ورزشی: لاپورتا مستقیما به رئال مادرید حمله کرد و داوری را همیشه سمت آنها خواند
ورزشی: لاپورتا مستقیما به رئال مادرید حمله کرد و داوری را همیشه سمت آنها خواند

لاپورتا رئال مادرید را “تیم حکومت” می‌خواند. او به “هفت دهه” اشاره کرده است که در آن زمان رئال مادرید از داوری بسیار سود برده است.

“من می خواهم به حضور یک باشگاه به تنهایی به عنوان یک دادستان خصوصی در دادگاه اشاره کنم. باشگاهی که می گوید احساس می کند در حقش ظلم شده است. باشگاهی که همیشه محبوب تصمیمات داوری بوده است. تیمی که به شکل مشکوکی به قدرت اقتصادی و سیاسی دولت نزدیک است.

فکر می‌کنم لازم به یادآوری است که برای هفتاد سال، اکثر روسای CTA، بازیکنان سابق یا مدیران سابق رئال مادرید بوده‌اند. به مدت 70 سال، افرادی که کسانی را منصوب کردند که مسئول اجرای عدالت شده بودند. در زمین، شرکای سابق، بازیکنان سابق یا مدیران سابق رئال مادرید بودند، در برخی موارد، همزمان همه حضور داشته‌اند. حالا این باشگاه جلو آمده و ادعا می‌کند که در بهترین دوران ورزشی بارسلونا در حقش ظلم شده است. این یک تهمت آشکار است. این دادگاه به افشای خود آنها خواهد انجامید.

مرتبط با بارسلونا: پیش بینی: در این صورت بارسلونا قهرمان لالیگا می شود

لاپورتا مستقیما به تباس اشاره کرد

لاپورتا اضافه کرد: من می‌خواهم انگشت خود را به سمت رئیس لالیگا بگیرم. او شخصی است که نشان داده است چقدر انسان غیر حرفه‌ای است. 

“او اسنادی ارائه کرده که داده‌های نادرست دارد. از او می خواهم که این بی اختیاری کلامی را تحمل کند. این به رقابتی که او نمایندگی می کند کمکی نمی کند و فرضیه ای نادرست را تایید می کند.”

تهدید «ادعاهای نجومی»

رئیس بارسلونا چندین بار در برابر انتقادات، اطلاعات و نظرات مطروحه در دو ماه گذشته از خود دفاع کرد. او تهدید کرد که در دادگاه ادعا می کند: “خسارات معنوی مهم است. ما برای دفاع از ناموس باشگاه اقدام قانونی می کنیم. به این کار ادامه می دهیم. مطالبه خسارت خواهیم کرد. می توان آنها را از نظر اقتصادی محاسبه کرد و می‌تواند این خسارات نجومی باشند.”

پیامی به یوفا و چفرین

ورزشی: لاپورتا علیرغم احتمال حذف بارسلونا از رقابت های اروپایی، از چفرین تشکر کرد
ورزشی: لاپورتا علیرغم احتمال حذف بارسلونا از رقابت های اروپایی، از چفرین تشکر کرد.

لاپورتا از تعدادی از سازمان‌ها برای احتیاطشان در این مورد تشکر کرد و در سخنرانی‌اش، به وضوح و با حذف، پیامی برای یوفا چفرین گذاشت. این در حالی است که تحریم احتمالی بارسلونا در فصل بعد اروپا نزدیک است.

“افرادی هستند که با احتیاط و مسئولیتی که موقعیت آنها ایجاب می کند رفتار کرده اند. به عنوان مثال رئیس RFEF، رئیس CSD، آقایان روبیالس و آقای فرانکو. همچنین رئیس اینفانتینو که نگرش مناسب موقعیت خود را حفظ کرده اند. آنها بدون دادگاه عادلانه هیچ صحبتی نکرده‌اند. من از آنها سپاسگزارم.”

مرتبط با بارسلونا: تمدید قرارداد ژاوی با بارسلونا | ژاوی دو ساله تمدید می کند

Pooria
18 آوریل 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *