خاویر تباس، رئیس لالیگا مدعی است

خاویر تباس، رئیس لالیگا مدعی است.دنیای فوتبال اسپانیا با تبادل کلمات داغ بین لوئیس روبیالس. رئیس فدراسیون سلطنتی فوتبال اسپانیا (RFEF) و خاویر تباس، رئیس لالیگا، تکان خورد. این جنجال ناشی از رفتار روبیالس در فینال جام جهانی زنان بود که باعث شد تباس به او برچسب “دیوانه” بزند و او را به تضعیف حیثیت فوتبالیست اسپانیایی جنی هرموسو و تیم ملی متهم کند.

خاویر تباس، رئیس لالیگا مدعی است
خاویر تباس، رئیس لالیگا مدعی است

خاویر تباس، رئیس لالیگا مدعی است

حادثه فینال جام جهانی زنان

فینال جام جهانی زنان قبلاً توجه و انتظار زیادی را در سراسر اسپانیا به خود جلب کرد. تیم ملی زنان اسپانیا که توسط مهاجم ستاره جنی هرموسو هدایت می‌شود، شجاعانه مبارزه کرده بود تا در فینال مقابل حریف قدرتمندی قرار بگیرد. این مسابقه به عنوان یک لحظه افتخار و جشن برای فوتبال اسپانیا تلقی می شد. زیرا تیم زنان در طول مسابقات مهارت و فداکاری فوق العاده ای از خود نشان داده بود.

با این حال، زمانی که لوئیس روبیالس. که به خاطر رفتار پرشور و گاه بحث برانگیزش شناخته می‌شود، در حاشیه درگیر شد. فضای شاد به شکل غیرمنتظره‌ای درآمد. در لحظه ای که توسط دوربین های تلویزیونی ضبط شد، روبیالس در حال مشاجره شدید با مسئولان مسابقه بر سر یک تصمیم بحث برانگیز بود. این نمایش ناامیدی و عصبانیت بلافاصله توجه و انتقاد را به خود جلب کرد.

رئیس فدراسیون فوتبال زنان اسپانیا
رئیس فدراسیون فوتبال زنان اسپانیا

اتهامات خاویر تباس

خاویر تباس، چهره تاثیرگذار لالیگا. در ابراز نارضایتی خود از رفتار روبیالس کوتاهی نکرد. تباس در یک کنفرانس مطبوعاتی بلافاصله پس از این حادثه از روبیالس به عنوان “دیوانه” یاد کرد و مدعی شد که اقدامات او تأثیر منفی بر شأن تیم ملی اسپانیا و به ویژه جنی هرموسو داشت. ایشون تاکید کرد که چنین رفتاری برای یک مقام فوتبال در یک فینال بین المللی پرمخاطب ناپسند است.

تباس استدلال کرد که رفتار روبیالس دستاوردهای تیم زنان اسپانیا را تحت الشعاع قرار داد و تمرکز را از سفر قابل توجه آنها به فینال تغییر داد. او بر اهمیت حفظ حس نزاکت و احترام در فوتبال به ویژه در صحنه بین المللی تاکید کرد. تباس در ادامه اظهار داشت که اقدامات روبیالس نه تنها وجهه فوتبال اسپانیا را تضعیف کرد. بلکه دستاوردهای این تیم و کانون توجهی را که آنها به حق شایسته آن بودند، از بین برد.

خاویر تباس
خاویر تباس

پاسخ روبیالس

روبیالس در واکنش به سخنان تند تباس از عملکرد او دفاع کرد و اظهار داشت که احساساتش در اوج گرما بر او چیره شد. او از اینکه اجازه داد احساساتش بر دستاوردهای تیم سایه افکنده و توجه را از عملکرد آنها منحرف کند ابراز تاسف کرد. روبیالس اذعان کرد که رفتار او ایده آل نبوده و از بازیکنان و هواداران به دلیل ناراحتی ایجاد شده عذرخواهی کرد.

خاویر تباس
خاویر تباس

نتیجه

درگیری بین لوئیس روبیالس و خاویر تباس بر سر حادثه فینال جام جهانی زنان، شور و گاه جنجال هایی را که می تواند دنیای مدیریت فوتبال را احاطه کند برجسته کرد. در حالی که سرمایه گذاری عاطفی روبیالس در این بازی مشهود بود. انتقاد تباس بر نیاز به حرفه ای بودن و احترام در تمام سطوح ورزش تاکید کرد. این اتفاق یادآور این است که اقدامات مسئولان فوتبال می تواند تأثیر بسزایی بر شهرت و وجهه بازی به ویژه در عرصه بین المللی داشته باشد. لینک حضرات، همانطور که جامعه فوتبال در مورد این اتفاق فکر می کند. باید دید که رابطه بین RFEF و لالیگا پس از این جنجال چگونه تغییر خواهد کرد.

Hesam
30 آگوست 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *