منچستریونایتد توقع بیشتری از آنتونی دارد

منچستریونایتد توقع بیشتری از آنتونی دارد

آنتونی گران ترین بازیکن تیم منچستریونایتد، دومین بازیکن گران قیمت تاریخ باشگاه و پانزدهمین بازیکن گران قیمت تاریخ فوتبال است. و با این حال او شش ماه است که در لیگ برتر گل نزده و هیچ پاس گلی در لیگ برتر انگلیس نداشته است.

در واقع، او در این فصل تنها در دو بازی در اردویژه هلند به همان اندازه که در لیگ برای یونایتد در 17 بازی انجام داده، برای آژاکس در اردویژه هلند گل مستقیم (گل به اضافه پاس گل) ثبت کرده است.

حتی اگر آنتونی یک انتقال آزاد یا فارغ التحصیل آکادمی بود، این آمار نگران کننده بود.

منچستریونایتد توقع بیشتری از آنتونی دارد
منچستریونایتد توقع بیشتری از آنتونی دارد

ووت وهورست به صورت قرضی یک بازیکن آزاد بود و به دلیل تعداد کمی گل‌هایی که با پیراهن یونایتد به ثمر رسانده، به شدت مورد انتقاد قرار می‌گیرد .

بنابراین، وقتی در نظر بگیرید که آنتونی حدود 85 میلیون پوند (106 میلیون دلار) هزینه کرده است، که حفره قابل توجهی در بودجه نقل و انتقالات یونایتد ایجاد کرده و به این معناست که آنها پولی برای خرید دائمی در ژانویه نداشتند، گیج کننده تر است.

خوب است اما برای آژاکس عالی نیست

آنتونی یک بازیکن کنجکاو برای تجزیه و تحلیل است، و به نظر می رسد که بین میزان ارزش بالای او در باشگاه و کشورش و آنچه که در زمین ارائه می دهد، فاصله زیادی وجود دارد.

او در دو تیم آخر قهرمانی تن هاگ در اردیویسه در آژاکس یک بازیکن حیاتی بود، اگرچه تعداد او کاملاً برجسته نبود.

او در فصل 2021-22 8 گل به ثمر رساند که برای یک وینگر بد نیست، اگرچه 27 بازیکن به همان تعداد یا بیشتر از او در لیگ گلزنی کردند. او همچنین 4 پاس گل داد، یعنی 40 بازیکن در لیگ برتر هلند.

در مقایسه با هم تیمی خود در آژاکس، دوسان تادیچ، که 13 گل و 19 پاس گل به ثمر رساند، یا کودی گاکپو، که رقابت های پی اس وی آیندهوون را با 12 گل و 12 پاس گل به پایان رساند.

در فصل 2020-21، آنتونی 9 گل به ثمر رساند و او را در بین 25 گلزن برتر لیگ برتر هلند قرار داد، در حالی که 8 پاس گل او را در بین 10 گل برتر قرار داد.

اینها به سختی اعدادی هستند که هزینه هنگفتی را که یونایتد برای او پرداخت کرد را توجیه می کند، و به نظر می رسد که هزینه انتقال 85 میلیون پوندی او به دلیل ترکیبی از عدم تمایل آژاکس به رها کردن او و اصرار تن هاگ برای جذب بازیکنش بوده است.

مدیر ورزشی آژاکس، ادوین فن در سار، به The Athletic اعتراف کرد : ” ما دوست داشتیم او را یک سال بیشتر در اینجا نگه داریم – نیاز مبرمی برای فروش او وجود نداشت، ما در بانک پول داشتیم – اما هزینه آن بسیار بالا بود. یونایتد را به چالش کشید تا تا آنجا که ممکن است پیش برود.”

منچستریونایتد توقع بیشتری از آنتونی دارد
منچستریونایتد توقع بیشتری از آنتونی دارد

بسیار مورد توجه برزیل است

تن هاگ تنها مربی ای نیست که توسط استعدادهای آنتونی اغوا شده است. از زمانی که تیته برای اولین بار در سال 2021 به تیم برزیل دعوت شد، آنتونی 16 بار برای کشورش بازی کرده است.

این چهار برابر بیشتر از رودریگو ستاره رئال مادرید و 10 برابر بیشتر از گابریل مارتینلی است که هر دو در پست او بازی می کنند.

باید اذعان داشت که تنها سه بازی او در ابتدا به میدان رفت و او از موقعیت های خود نهایت استفاده را کرد و در بازی های مقدماتی جام جهانی مقابل پاراگوئه و ونزوئلا گلزنی کرد.

تیته حتی گفت که ویژگی‌های مشابهی با نیمار و وینیسیوس جونیور دارد، اگرچه هر دو بازیکن بسیار متنوع‌تر از آنتونی هستند، که عمدتاً به خاطر یک مانور شناخته شده است.

 

sajjad
14 آوریل 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *