بهترین مهاجم ایران در سال 1401

بهترین مهاجم ایران در سال 1401 ، مهاجم جزو بازیکن تاثیرگذار در زمین فوتبال است، در پایان هر سال بهترین مهاجم لیگ برتر از نگاه کارشناسان و نظرسنجی های مختلف برگزار می شود. در ادامه شما می توانید برخی از مهاجمین ایرانی فوتبالی که در لیگ داخلی و خارجی عملکرد درخشانی داشتند را مشاهده کنید. در ادامه سایت با اخبار ورزشی همراه ما باشید.

 

از بین 10 مهاجم برتر ایران در سال 1401 چه کسی انتخاب شد؟

بر اساس نظرسنجی ها و انتخاب کارشناسان فوتبال برترین مهاجم سال 1401 از بین 10 بازیکن انتخاب شده است. به گزارش سایت ورزشی ، با پایان رقابت های هفته بیست و سوم لیگ برتر و اردوی تیم ملی فوتبال ایران در عید نوروز ، موثرترین بازیکن در خط حمله تیم ها و بهترین مهاجم فوتبال ایران چه داخلی و چه لژیونر در سال 1401 انتخاب شده است.

10 مهاجم برتر ایران در سال 1401

مهدی طارمی و سردار آزمون از جمله بازیکنانی بودند که در باشگاه های خود عملکرد مناسبی داشتند. مهرداد محمدی نیز یکی از لژیونرهای ایرانی در لیست بهترین مهاجم قرار دارد. همچنین هشت گزینه دیگر از جمله نفراتی هستند که در لیگ برتر به میدان رفته بودند. این بازیکنان با گلزنی و پاس گل های مناسب در ترکیب تیم های خود عملکرد بی نظیری داشتند. در پایان هر سال به معرفی بهترین بازیکن فوتبال ایران ، همچنین به معرفی بهترین بازیکنان مهاجم برتر می پردازیم. در این بین کاندیداهای مورد نظر زیادی قرار دارد که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت.

 

10 مهاجم برتر سال 1401 :

سردار آزمون (بایرلورکوزن)

سردار بازیکن خوب تیم ملی در سال قبل دیدار خودش را در برابر تیم های کره جنوبی و لبنان شروع کرد و 1 گل هم به ثمر رساند. بعد از آن با مصدومیت جزئی همراه شد. سپس در شش بازی بوندسلیگا رفت و یک گل زد و یک پاس گل داد، البته در اسفند و فروردین 1402 عملکرد بی نظیری در بایرلورکوزن داشت و توانست گل های بیشتری به ثمر برساند. آزمون توانست در لیگ قهرمانان اروپا نیز برای لورکوزن بازی انجام دهد.

سردار آزمون (بایرلورکوزن)

آزمون بعد از دو مسابقه دوستانه در مقابل اروگوئه و سنگال یک گل به ثمر رساند و در مسابقه با بایرن مونیخ به عنوان یار جانشین به زمین مسابقه رفت. بعد از آن نیز یک مصدومیت بد موقع قبل از دیدار لیگ قهرمانان در مقابل پورتو برایش رخ داد. تقریبا 35 روز از میادین مسابقات دور ماند. در اولین جدال جام جهانی نیز در برابر بازی انگلیس به عنوان بازیکن تعویضی بود. آزمون در برابر ولز و آمریکا نیز بازی انجام داد. عملکرد بی نظیرش با شروع مجدد بوندسلیگا در نیم فصل دوم شروع شد و یکی از بازیکنان تاثیرگذار ژابی آلونسو بود. در لیگ اروپا نیز عملکرد خوبی داشت و شایسته قرار گرفتن در جمع برترین مهاجمان ایران است.

 

رضا اسدی (بازیکن سابق پرسپولیس و تراکتورسازی تبریز)

اسدی بازیکن سابق پرسپولیس بود که در اولین فصل حضورش در باشگاه پرسپولیس چهار گل زد و آمار فوق العاده ای به عنوان هافبک دفاعی داشت. از شروع سال 1401 شرایط مناسبی را در جمع قرمزهای پایتخت تجربه نکرده بود و نتوانست گلی بزند و به همین علت دوباره به تراکتور برگشت. رضا اسدی بعد از شرایط نامطلوب در پرسپولیس در سال 1401 ، دوباره در تراکتور متحول شد و جزو هافبک دفاعی و هافبک میانی و مهاجم نوک به میدان مسابقه رفت.

رضا اسدی (بازیکن سابق پرسپولیس و تراکتورسازی تبریز)

عملکرد او در نتیجه گیری و اضافه شدن تراکتور در جمع بالا نشین های جدول تاثیر زیادی داشت. رضا اسدی بازیکن خوشتیپ گرگانی غیر از دو مسابقه غیبت، در 21 بازی دیگر فصل برای تراکتوری ها مسابقه داد و یک پاس گل هم توانست بدهد و هشت گل نیز در کارنامه خودش دارد و جزو برترین گلزنان لیگ برتر به شمار می رود. رضا با تراکتور نمایش خوب خودش را تکمیل کرد و با هت تریک و دبل در بازی های فصل توانست به عنوان یکی دیگر از مهاجمان خوب لقب بگیرد. زمانی که در پرسپولیس بود به عنوان هافبک دفاعی کار می کرد که حالا به خوبی تغییر پست داده است.

 

لوسیانو پریرا ( فولاد – مس رفسنجان)

عملکرد بی نظیری را در باشگاه فولاد تجربه کرد. پریرا توانست در فصل قبل (تیرماه 1401) با 9 گل زده در 29 مسابقه پایان دهد. در فهرست خروجی نکونام نیز قرار گرفت و با توجه به انگیزه بالا بعد از انتقال به مس رفسنجان نیز عملکرد بی نظیر خودش را نشان داد و در سن 39 سالگی آمادگی کاملی از خود به نمایش گذاشت و جزو مهره های خطرناک تیم شد. شیمبا در این فصل چهار بازی را به دلیل مصدومیت و محرومیت از دست داد و در 19 مسابقه در ترکیب ابتدایی مس قرار داشت و دو گل به ثمر رساند. حتی سه پاس گل داد و پنالتی هم گرفت تا نمایش خوب خود را در جمع 5 تیم بالا نشین جدول حفظ کند. لوسیانو در فصل که خبری از درخشش منشا نبود، به تنهایی در خط حمله مسی توپ های تیمش را موقعیت سازی می کرد.

لوسیانو پریرا ( فولاد - مس رفسنجان)

مهدی طارمی (باشگاه پورتو پرتغال)

مهدی طارمی مهاجم بوشهری باشگاه پورتو قطعا یکی از بهترین مهاجمان فوتبال ایرانی از لحاظ آماری در سال 1401 بوده است. او در تمام رقابت های باشگاهی و ملی چه رسمی و دوستانه توانست از بقیه هم تیمی های خودش بالاتر باشد. گل های ارزشمندی به ثمر رساند و توانست در لحظه های حساس پنالتی سرنوشت ساز و پاس گل های موفقیت آمیزی بدهد. حتی مهدی با پیشنهاد های جذاب توسط بزرگترین باشگاه های اروپایی نیز مواجه بوده است.

حتی بحث انتقال مهدی به تیم میلان یا یک تیم انگلیسی نیز مطرح شده است. طارمی سال 1401 را با بیماری و غیبت در دو مسابقه شروع کرده بود. بعد از آن در هشت مسابقه مختلف و پی در پی پورتویی ها حضور پیدا کرد. مهدی در اولین بازی فصل ۲۳-۲۰۲۲ با دو گل در بازی سوپرکاپ مقابل توندلا همه را شگفت زده کرد و یک هفته بعد دروازه ماریتیمو را نیز در هفته اول لیگ پرتغال باز نمود. ستاره ایرانی عملکرد خوبی در لیگ پرتغال داشته و در بهترین شرایط جسمی به سر می برد و جزو مهم ترین مهره های کلیدی پورتو محسوب می شود.

مهدی طارمی (باشگاه پورتو پرتغال)

در ۲۴ بازی فصل جاری لیگ پرتغال ۱۳ گل به ثمر رسانده و ۶ پاس گل داده، دو گل در لیگ‌کاپ زده و در هفت مسابقه لیگ قهرمانان اروپا آمار جالب‌توجه پنج گل زده را داشته که نمایش درخشان او در دو بازی رفت و برگشت برابر اینتر میلان منجر به گل و صعودشان نشد. دو گل مقابل انگلیس در جام جهانی و ثبت دو هت‌تریک و چهار دبل در بازی‌های باشگاهی نیز بخشی از عملکرد استثنایی طارمی در سال اخیر بود.

 

محمد عباس‌زاده (تراکتور)

این بازیکن بسیار فوق العاده ظاهر می شود و در محوطه جریمه اگر صاحب توپ شود هیچکس حریفش نمی شود. او از فرصت های محدود بهترین استفاده ار می برد و درخشش خود را بارها نمایش داد. عباس زاده در فصل قبل در 24 مسابقه توانسته 8 گل بزند. در فصل جاری نیز این مهاجم در 15 بازی حضور ثاب داشت و در سه مسابقه جزو بازیکنان تعویضی زمین بود و توانست به آمار گلزنی خودش اضافه کند. او نیز همانند رضا اسدی در صدر جدول برترین گلزنان لیگ برتر قرار دارد. او امید دارد در پایان فصل جایگاه بهتر از پنجمی و ششمی را در دستانش بگیرد.

محمد عباس‌زاده (تراکتور)

محمد عمری (پرسپولیس)

این بازیکن نمایش خیره کننده و استثنایی داشته است. عمری در فصل قبلی سه بار تنها در مدت کوتاه توانست در لیگ برتر بازی کند. اما در این فصل همیشه یار جانشین بوده و نمایش خارق العاده ای از خودش نشان داد. این ستاره ریز نقش باشگاه پرسپولیس همیشه جزو ایده آل های یحیی است. محمد عمری با چهار گل مهم و ارزشمند در برابر نساجی ، گل گهر و تراکتور و یک پاس گل نامش را بیشتر در ذهن هواداران قرار داد و در جمع کاندیدهای بهترین مهاجم 1401 قرار گرفته است.

محمد عمری (پرسپولیس)

مهدی قائدی (بازیکن سابق شباب الاهلی – استقلال تهران)

باشوی فوتبال ایران در لیگ برتر امارات چندان موفق عمل نکرد و از ابتدای سال 1401 تا پایان فصل در باشگاه شباب حضور داشت. تنها سه حضور ثابت و دو بازی نیز به عنوان یار تعویضی در امارات بود. در لیگ قهرمانان آسیا نیز در برابر آخال ترکمنستان هیچ پاس گل و گلی به ثمر نرسانده بود. همین باعث شد تا به لیگ برتر ایران و باشگاه همیشگی خودش استقلال برگردد. ستاره ریزنقش و سرعتی استقلال با حرکت های تکنیکی نشان داد که همیشه خطرناک است. مهدی در 22 مسابقه این فصل توانست 6 گل و یک پاس گل دهد.

مهدی قائدی (بازیکن سابق شباب الاهلی - استقلال تهران)

یورگن لوکادیا (پرسپولیس)

لوکادیا قطعا یکی از بهترین مهاجم های چند سال اخیر تیم پرسپولیس بود. اما در میانه راه تیم را ترک کرد. لوکادیا بازیکن هلندی در مدت زمان کوتاهش در باشگاه قرمزها توانست 8 گل بزند. او هنوز جزو برترین گلزنان لیگ امسال اسمش ثبت است. او به دلیل شرایط خانوادگی مجبور به ترک پرسپولیس شد. لوکادیا در 9 مسابقه با پیراهن پرسپولیس ارزش فنی و کیفی خود را نشان داد و توانست ۶ گل مقابل صنعت نفت، هوادار، مس رفسنجان، ملوان انزلی و نفت مسجدسلیمان (دو بار) به ثمر برساند. آمار فوق العاده و خیره کننده ای که تا همین سه هفته قبل دست نخورده باقی ماند. لوکادیا اگر در پرسپولیس می ماند قطعا آقای گل لیگ برتر می شد.

یورگن لوکادیا (پرسپولیس)

 

مهرداد محمدی (العربی- السیلیه)

محمدی با مصدوم شدن در اوایل سال 1401 نتوانست در لیگ ستارگان قطر حضور یابد و بعد از شروع مجدد این بازی ها نتوانست بازی انجام دهد. محمدی سومین فصل بازی در العربی را شروع کرد و در دومین حضور ثابت خودش توانست یک گل و یک پاس گل در برابر الریان به ثبت برساند. با تکرار آسیب دیدگی باعث انتقال قرضی او به السیلیه شد. محمدی از فهرست تیم ملی نیز جا ماند و حسرت اتفاق برایش رخ داد. در زمان حضور در این تیم توانست آمار گل های این فصل را به عدد 7 رسانده و در کورس آقای گلی لیگ ستارگان قرار گرفت. محمدی در یک بازی جام امیر قطر یک گل زد و در جام حذفی نیز زننده یک گل بود تا از لحاظ نظرسنجی جزو برترین مهاجمان ایرانی باشد.

مهرداد محمدی (العربی- السیلیه)

شهریار مغانلو (سپاهان)

شهریار قطعا یکی از بهترین مهاجمان فصل قبل در 28 مسابقه لیگ توانست هشت گل بزند و از بهترین بازیکنان سپاهان نیز بود. در فصل جاری عملکردش بالاتر رفت و توانست تعداد گل های فصل قبل خود را در پایان هفته بیست و سوم به ثبت برساند. مغانلو غیر از محرومیت در یک مسابقه، در 19 بازی حضور ثابت داشت. و 3 بار هم یار جانشین به درون زمین رفت و عملکردش با هشت گل و چهار پاس گل درخشان بسیار قابل توجه بود. شهریار با برتری در نبردهای هوایی بر روی جناحین و شوت های راه دور تلاش کرد. و در این فصل گل های خاطره انگیزی به ثمر رساند و اگر همین رویه را تکرار کند قطعا می تواند تیمش را یک تنه قهرمان لیگ بکند.

شهریار مغانلو (سپاهان)

بهترین مهاجم ایران در سال 1401

از دید مردم و نظرسنجی های انجام شده در سال 1401 ، بهترین بازیکن مهاجم ایرانی نیز مهدی طارمی انتخاب شد. و توانست با آمار خیره کننده اش جزو خطرناک ترین مهاجم ایرانی شناخته شود. در ادامه نظرات و دیدگاه های تان را درباره بهترین مهاجم ایران در سال 1401 در بخش کامنت ها درج نمایید.

mohamadnd
14 آوریل 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *