مورایس موندنی است
مورایس موندنی است
مورایس موندنی است

طبق گزارش ورزشی مربی تیم فوتبال سپاهان می‌گوید چیزی که می‌تواند باعث خوشحالی کادر فنی پرتغالی سپاهان شود، پیشرفت باشگاه و بازیکنان است و برای این هدف تلاش می‌کنند.

یکی از چهره‌های سرشناسی که در فصل بیست و دوم لیگ برتر به ایران آمده، هوگو آلمیدار ستاره سابق تیم ملی فوتبال پرتغال است که دوران باشگاهی بسیار موفقی را هم به ویژه در وردربرمن آلمان پشت سر گذاشته است.
با آلمیدا در آستانه دیدار حساس سپاهان برابر نفت مسجد سلیمان هم صحبت شدیم و با او درباره شرایط این روزهای سپاهان و البته یکی از مشکلات اصلی فوتبال ایران که گل نزدن است، گفتگو کردیم.

این گفتگو را در ادامه بخوانید.

*پیش از هر چیزی درباره دیدار برابر ملوان صحبت کنید که سپاهان دو امتیاز بسیار حساس و سرنوشت‌ساز را از دست داد.
هوگو آلمیدا- خب اگر همه این بازی را دیده باشند، فکر می‌کنم سپاهان در شرایط بازی شانس‌های زیادی درست کرد. روی بازی سوار بودیم و شوت‌های زیادی هم به سمت دروازه حریف زدیم، اما خب گل نشد. و خب ملوان هم فقط یکی دو بار به سمت دروازه ما شوت زد. ولی فوتبال است و در اواخر بازی گل خوردیم و دو امتیاز را از دست دادیم. با این حال باور داریم که می‌توانیم به هدف‌مان برسیم. باید باور داشته باشیم که تیم و بازیکنان خوبی داریم و باید به دنبال قهرمانی باشیم

بعد از این مسابقه که نتیجه تلخی برای سپاهان به همراه داشت، چقدر امیدواری در ذهن خودتان و همینطور اردوی تیم وجود دارد، که بار دیگر بتوانید صدر جدول را پس بگیرید و قهرمان شوید؟
هوگو آلمیدا- البته که ما صد در صد امید داریم که قهرمان می‌شویم. البته این موضوع دیگر دست ما نیست، اما امید داریم که قهرمان بشویم. تنها کاری که فعلا می‌توانیم انجام بدهیم این است که سه بازی باقی مانده را ببریم و ببینیم آیا پرسپولیس امتیاز از دست می‌دهد یا نه. اما هدف ما باید بردن در این سه مسابقه باشد. امسال سخت کار کردیم و فوق‌العاده بودیم و امید داریم که می‌توانیم قهرمان بشویم.

*پس از بازی برابر ملوان اعتراضاتی از سوی هواداران سپاهانی و همینطور باشگاه وجود داشت که شاید تصمیمات داوران خیلی با این تیم مهربانانه نیست. در بازی با تراکتور هم اتفاقاتی رخ داد که شما در یکی از مصاحبه‌های خود به آن معترض شدید. در واقع می‌خواهم این سوال را مطرح کنم که چقدر این اتفاقات را در رقم خوردن رده‌بندی فعلی جدول لیگ برتر موثر می‌دانید؟
هوگو آلمیدا- من زیاد درباره داوری صحبت نمی‌کنم و سرمربی تیم ژوزه مورایس صحبت‌های لازم را در این مورد انجام می‌دهد، ولی خب همه چیز واضح بوده و همه هم از تلویزیون دیده‌اند که چه اتفاقاتی رخ داده است. صحبت درباره این موضوع را به کارشناسان واگذار می‌کنم و حرفی نمی‌زنم.

*سپاهان در شرایطی به مسجد سلیمان می‌رود که تیم میزبان با تمام وجود برای کسب امتیاز می‌آید. از طرفی شهریار مغانلو هم نیست که در زمین نامساعد مسجد سلیمان در بازی مستقیم به کمک تیم بیاید. شرایط این بازی را چطور ارزیابی می‌کنید؟
هوگو آلمیدا- باید به همه بازیکنان تیم باور داشتیم باشیم؛ به همه آن‌ها. بله ما در این مسابقه شهریار را نداریم، ولی بقیه بازیکن‌ها هستند و بازیکن‌های خوبی هم هستند. اهمیتی ندارد که نفت مسجد سلیمان با توان 100 درصدی به این مسابقه وارد می‌شود. می‌دانیم شانس‌های آخرشان برای بقا در لیگ است، اما ما باید روی کار خودمان متمرکز باشیم و سعی کنیم 3 امتیاز را بگیریم و به خانه برگردیم.

*شما پیش از ورود به ایران شناختی جزئی از ایران، به ویژه پس از رویارویی تیم ملی پرتغال در دو جام جهانی 2006 و 2014 داشته‌اید. الان پس از 9 ماه کار کردن در ایران شرایط را چطور ارزیابی می‌کنید؟
هوگو آلمیدا- بله قبل از اینکه به ایران بیایم می‌دانستم که ایران یک کشور خوب است که بازیکنان خوبی هم دارد، اما این موضوع را زمانی کامل متوجه می‌شوی که به ایران بیایی و کار کنی. پیش از این زیاد اطلاع نداشتیم. از پرتغال دو سه مربی بودند که اینجا کار می‌کردند. یک سری اخبار هم منتشر می‌شد، اما واضح نبود. اما وقتی آمدیم و الان 9 ماه است که اینجا هستیم، می‌توانم بگویم ایران بازیکنان فوق‌العاده و تیم ملی فوق‌العاده‌ای دارد. می‌بینیم بازیکن‌های ایرانی در لیگ‌های مختلف اروپا حضور دارند و حتی 3،4 بازیکن ایرانی هم در پرتغال بازی می‌کنند.

*شرایط و کیفیت زندگی در ایران برای‌تان چطور بوده است؟
هوگو آلمیدا- کیفیت زندگی هم اینجا خوب است. از وقتی آمدیم، همه چیز خوب بوده است، اما یک مقدار مشکل اینترنت داشتیم و برای تماس با خانواده مسئله ایجاد می‌شد. الان ولی خوب شده و بقیه چیزها هم درست است. در اصفهان همه فوق‌العاده هستند. مردم خیلی به ما احترام می‌گذارند و خیلی دوست‌مان دارند. خیلی خوشحالیم اینجا هستیم و البته می‌خواهیم یک سری تغییرات انجام بدهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *